| JustThat a întrebat:

Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta dintr'o relatie? happy

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La inceput totul e bine dar cand se apropie batranetea o sai para rau persoanei mai tinere din relatie, deoarece isi vede partenerul/a mai batran/a si nu e asa cool.

| NickiMinaj a răspuns:

La iri si la moni nu a mers... sad eu va urez oricum mooolta bafta!

| Adorable a răspuns:

In dragoste si in razboi totul este permis.
Nu conteaza varsta, conteaza iubirea dintre cei doi parteneri.
Totusi, daca diferenta este mai mare de 10 ani, nu mi se pare foarte normal sa fii impreuna cu un barbat de anii tatalui tau.

| Sweet111 a răspuns:

Pai daca de exemplu fata are 14 ani si baiatul 19 evident ca relatsia nu ar merge,dar poate mai tarziu da, chiar daca de multe ori e ceva din interes.eu nu am nimic impotriva acestor lucruri,nu sunt nici pro nici contra.dar daca totusi dragostea exista,totul e ok!
De obicei,. daca ea e mai mare,merge struna!
Daca el e mult mai mare,se scartaie in timp!
In rest,toate relatiile depind de cine le compune, ce caractere au, ce vor sau nu ei insisi!
o Zi buna in contiunare! pa pa wave kiss

| simiiii a răspuns:

Bunakiss! No problem.batting eyelashes Eu cel putin n-am nici-o problema cu diferenta de varsta. Bineinteles sa nu fie nici de aia de 2o sau 3o de ani, ca att cand mergeti pe strada sa intrebe lumea daca a iesit cu fiesha la plimbarelaughing sau invers, e naspa.laughing). Dar dif de varsta cam de 4, 5, 6,7,8,9 hai 10 ani.batting eyelashes e oki.

| St3fU a răspuns:

Daca au amandoi peste 18 ani e ok daca diferenta este de cel mult 3 sau 4 ani Ex: 20 si 24 sau 27 si 30 sau 21 si 23.in niciun caz nu e ok daca e 17 si 20 sau 16 si 20. , sau la diferentele mari apar diferentele de mentalitate si de viziune asupra lumii dintre cei 2 parteneri.cel mai mic va gandi pueril iar cel mare va gandi mai realist, ala are experienta de viata si stie mai multe.si de la diferenta asta o sa porneasca ceruturile.winking

| Alexander21 a răspuns:

Merge pana la 5-6 ani.Deja uneori e exagerat peste 6 ani, deoarece vor exista diferente de gandire si apreciere la o varsta mai inaintata.Si normal, baiatul sa fie mai mare.Nu prea rezista genul acesta de relatii, dar de incercat se poate.

| Any a răspuns:

Daca intr-adevar va iubiti si doriti ceva mai serios varsta nu conteaza dupa parerea mea.Bafta!

| dreamygirl a răspuns:

Tu faci un sondaj pentru ce? Ca sa stii daca te cuplezi sau nu?
Atata timp cat unul din relatie nu e minor iar celalalt cu 10 ani, mai in varsta nu e nicio problema daca se iubesc si vor sa fie impreuna.
Daca relatia este una bazata pe vreun interes al unei parti implicate, e de preferat ca diferenta de varsta sa fie foarte mare, astfel incat daca a=20 ani, b= 50-60..."b" o sa stie clar ca "a" nu va sta cu el decat pentru money deci o sa accepte stiind ca sansele unei noi iubiri (pure) sunt 0. apoi "a" se poate cara frumusel dupa ce isi asigura stabilitatea financiara...Luam exemplul Iri-Moni.laughing
Ca sa iti dau un raspuns concret mai bine spune tu despre ce diferenta e vb.happy

| JelLy_3370 a răspuns:

Din punctu` meu de vedere nu cred ca e problema daca exista sentimente varsta nu conteazahappy

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Pedofilie laughing

| Edwdw a răspuns:

Depinde de varste, una e cand ea are 14 ani si el 22, si alta e cand ea are 20 si el 40, adica in primul caz, sunt contra, fiindca el e un profitor si ea o prostuta, deci ea nu e matura si el, cred ca ar putea sa gaseasca o persoana de varsta lui sau cel putin apropiata, ceea ce diferenta ne da de inteles ca ori e incapabil, ori cine stie ce alte lucruri, pe cand o relatie cu 20-50 de exemplu ea-el, amandoi sunt maturi, amandoi astiu ce vor, dar nu si in cazul cand el e adulter, adica tine de o norma morala totusi.

| Levana a răspuns:

Chiar nu contează, atâta timp cât iubeşti, totul îţi e permis. Poate să fie şi cu 5, 10, 15 ani mai mare, contează mentalitatea. Dacă vă înţelegeţi şi sunteţi pe aceiaşi lungime de undă, diferenţa de vârstă chiar nu contează. Eu nu ţin cont niciodată de vârstă.

| Amaliutss a răspuns:

Anii? intr'o relatie nu cont...atata timp cat cei 2 se iubesc, nu conteaza nimichappy

| romeo29 a răspuns:

Daca esti de principiul "unul cu malaiul si altul cu futaiul" de ce nu? Cauta cineva de varsta ta pentru mers la cofetarie si la cinema, iar in rest unul mai in varsta cu experienta pentru sex si mai castigi si bani.Ce naiba e criza, toata lumea are nevoie de bani.

| dianca a răspuns:

Nu cred ca diferenta dintre virsta are o importanta mare intr-o relatzie, daca tie de iubit nu te deranjeaza virsta partenerului...

| valentinox a răspuns:

Phai. daca e fata e larga ca e incercata de multi, si daca e baiat nu cred ca il mai tine binewinking ca nha VARSTAwinking acum intelegi?

| Creed a răspuns:

Baiatul sa fie mai mare.in rest depinde.3-4-5 ani happy

| fatabruneta a răspuns:

Crede-ma ca nu e nici o problema, totul consta in modul de gandiree.eu am 15 ani si am prieten de 21 de ani.si crede-ma ca ne intelegem foarte ok.ma iubeste, si imi dovedeste asta in fiecare zi...Si fetele in general vor ceva mai matur langa ele.happyDeci in concluzie nu e o problema!