| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre femeile mature care își aleg parteneri cu 20 - 30 de ani mai mari?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,ca sa fim bine in lumea cea mare,incepem prin a fi bine in lumea noastra mica.
Si, cand in lumea noastra mica, personala, suntem perfect, aproape ca nu mai conteaza parerea lumii in general.
Gasesti curajul sa infrunti orice si pe oricine.♥

30 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fiecare isi cauta o pereche, un partener.Nu are importanta unde il gasesti sau ce an de nastere are pe buletin, important e sa-l gasesti!

| VoidEternal a răspuns (pentru greece12):

Ai putea avea dreptate, dar când persoana respectivă caută doar în categoria +25 de ani deja vorbim despre altceva.

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Mi-ar place ca societatea să aibă o asemenea mentalitate, din păcate astfel de femei sunt considerate oportuniste, adevărul e că in probabil 99 % din cazuri ăsta o fi și adevărul...

| mihai69 a răspuns (pentru greece12):

Ma' man! :emoticon cu deștu'n sus:

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii,ca sa fim bine in lumea cea mare,incepem prin a fi bine in lumea noastra mica.
Si, cand in lumea noastra mica, personala, suntem perfect, aproape ca nu mai conteaza parerea lumii in general.
Gasesti curajul sa infrunti orice si pe oricine.♥

| wildthing a răspuns:

Indiferent de ceea ce spun ele, eu nu voi crede niciodata ca intr-o astfel de situatie, la mijloc ar putea fi altceva decat...BANII.winking

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Și dacă ar fi ceva mai mult?
Dacă acel bărbat chiar știe cum să cucerească o femeie?

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, o femeie de 30 de ani, cucerita de un barbat de 50-60 de ani? Pff! Da, "cucerita" de statutul lui social, de conturile lui din banca, etc, pentru ca fizic mi se pare imposibil sa fie atrasa de el (cel putin eu nu as crede-o daca ar sustine asta).winking Apropo, am senzatia ca te cunosc de undeva...a da, Rosalia, tu esti? happy

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Și poate nu e atât de atrasă de aspectul fizic cât de modul în care îi vorbește și se comportamentul lui în prezența ei.
Iar despre fizic, arată foarte bine pentru anii lui, genetica îl ajută, in plus merge regulat la sală și se vede.
Nu, nu sunt Rosalia - Rosalia avea o aventura cu o femeie happy

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Arata bine pentru anii lui? Dac-o luam asa...si Tutankhamon arata bine pentru anii lui. laughing
Nu e atrasa de aspectul fizic, ci de modul în care îi vorbește și se comportamentul lui în prezența ei? Sunt confuz...ea vrea un amic, nu un iubit?
Chiar ma gandeam, ai cumva numarul Rosaliei? Voiam sa o intreb ce-o mai face iubita ei de 40+! laughing

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Comentariul tău e super funny laughing))

Din păcate nu pot pune o poza aici, însă știu ce înseamnă o combinație între un fizic bine întreținut și genetică bună.

Nu, nu vrea un amic, vrea un BĂRBAT, iar acel bărbat se comportă cavalerește în prezența ei, asta voiam să spun.

Nu știu ce face Rosalia, dar îmi e dor de ea.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daddy issues

| anonim_4396 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nope, femeia respectiva NU a mai fost NICIODATĂ! atrasă de bărbați +10 ani mai mare, de fapt anul trecut în vară a fost abordată într-un magazin de un bărbat de 42... i-a spus acelui bărbat că e " de o vâstra cu bunicul ", deci... laughing
În plus o diferență de +- 10 ani i se părea enormă, deși au fost o mulțime de tipi mai tineri că ea care i-au făcut avansuri, crezând că ea e mai tânără.

| Violleta2022 a răspuns:

Unicul motiv pentru care ai alege un barbat cu dublul varstei tale, ar fi pentru ai mostenesti banii si tot ce detine!
Ca aici nu mai este vorba de dragoste, sau placeri sexuale, odata ce potenta lui este pe duca daca nu cumva este demult apusa, dar ramane situatia financiara la care ar ravnii orice femeie, cu o situatie financiara instabila.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Și dacă nu ar fi singurul motiv, anume cel financiar?
Dacă spre exemplu aceea femeie are deja o situație financiară stabilă, un job bine plătit de acasă, 2 case și un teren de peste 2 hectare ¿ Deci, nu-i lipsește la prima vedere nimic...
Dacă pe aceea femeie chiar o atrage acel bărbat?
Dacă acel bărbat chiar știe să se facă plăcut de o femeie? ( De fapt, chiar de mai multe ) Știe cum să îi (le) vorbească, cum să se comporte astfel încât să-i câștige inima?
Neefind vorba neapărat despre dragoste - ci despre un fel de atracție.
Aceea femeie nefiind niciodată atrasă de persoane cu o vâstra cu + 10 ani, fiind mereu de părere că acei bărbați sunt mult prea in vâstra pentru ea, din contră adesea mulți bărbați mult mai tineri ca și ea o curtau, crezând că e mult mai tânără ( ea având aproape 30 ), spre exemplu anul trecut vorbind cu unul de 24.

Cât despre potența acelui bărbat, acel bărbat a fost recent într-o relație de genul " prieteni cu beneficii " cu nevasta unui prieten, femeia având 36 de ani iar bărbatul acestei femei 40.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa facem un scenariu:
Ea este femeia matura de 40 si el 70 de ani (cu 30 de ani mai mult ca ea, asa cum ai dat tu datele problemei). Ce crezi tu ca o face pe femeia aia sa se casatoreasca cu un mos?
Fiindca eu nu vad altceva decat banii sau propietatile lui, ca de dragoste sau potenta la 70 de ani, nu mai poate fii vorba.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dragoste probabil nu, dar potența - nu se știe niciodată!, bărbații sunt plini de surprize chiar la vâstre înaintate.
Întineresc și ei lângă o femeie tânără happy
Dar dacă aceea femeie se simte protejată sub aripa acelui bărbat, E AȘA GREȘIT?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

As vrea sa o vad eu pe aceea de 40 de ani, langa aripa unuia de 70 de ani, sa vad cat de protejata se simte femeia happy
Iar cum partea finaciara spui ca nu conteaza, sa-l facem pe batran un om obisnuit cu o pensie modesta, sa vedem daca femeia este dispusa sa-l intretina, ala avand doar o pensie si o casa care este deja lasata deja mostenire copiilor lui cu prima sotie.
Se mai indragosteste femeia ai de el?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ți-am înțeles punctul de vedere

| Emma30555 a răspuns:

Cu 20 e posibil dacă ea e mai tânără, cu 30 poate doar admirație. Depinde ce vârstă au, una e o tipa de 25 cu unul de 45 care eventual arata mai tânăr, și una e o tipa de 35 cu unul de 55, deja la 35 și ea își dorește bărbați mai tineri, cu cât înaintezi în vârstă încep sa te atragă totuși oameni mai tineri fiindca vrei sa amâni bătrânețea cât mai mult. Cu diferența de 30 de ani nu prea am întâlnit și chiar nu prea cred în genul asta de povesti adică mi se par atipice. Acelas lucru e valabil și invers, sunt și femei de 45, 50 cu bărbați mult mai țineri dar nu cred în dragostea lor pe termen lung.

| VoidEternal a răspuns:

Daddy issues.

30 de ani e o diferență colosală. Intră deja la capitolul fetish după părerea mea.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Nope! Acea femeie nu a mai fost NICIODATĂ atrasă de cineva cu o diferență de + 10 ani, deși a mai fost curtată de ' bătrânei ' happy ( ea are 30 )

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Well, in cazul asta ar putea fi o situatie cum este aceea descrisa de Greece12.

| VoidEternal a răspuns:

Si ce, ce?

| mi25 a răspuns:

Daca femeia este matura inseamna ca-si alege ca partener un mos de 70-80 de ani.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt societatea le definește ca fiind " oportuniste "...

| Jus7t a răspuns:

Îmi văd de viata mea, nu mă interesează cine stă cu cine și din ce motiv.
Recomand.
Iar ca simplă idee, nu are rost sa generalizezi, difera de la caz la caz.

| Paul754880338 a răspuns:

Maturitatea este o valoare apreciata. Restul comentariilor s-ar putea incadra la strugurii amari si vulpea ce nu ajunge la ei. Maturitate inseamna de cele mai multe ori stabilitate financiara, valori clare si principii sanatoase inscrise intr-un clasament cert, stapanire de sine, abilitati in comunicare superioare, mai.multe solutii la multe probleme prin prisma experientei, lucruri pe care o femeie chiar daca nu le numeste ca fiind o cauza a atractiei sigur resimte efectul acestora intr-o stabilitate remarcabil superioara fata de alte beneficii sa le zic asa.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nicio părere, orice om poate sa faca ce vrea cu viata lui.

| anonim_4396 explică (pentru blairelovesmusic):

Dar din păcate nu toată lumea gândește așa.
Societatea ar putea ușor cataloga aceea femeie că fiind o oportunistă.
Probabil majoritatea femeilor așa și sunt, însă există și unele excepții.

| SharpEagle a răspuns:

Depinde cat sunt de mature. Si depinde daca se mai si casatoresc. Oricum...
Daca vorbim de una de 45-50, atunci unul de 65-75 ar fi aproape pe acelasi registru sooner than later.
Daca vorbim de cele de 30-40, atunci sunt variantele:
1. Sunt gerontofile
2. Sunt asexuale/frigide. Nu le intereseaza sexul sub nici o forma. Prefera maturitate, siguranta, poate si avere, daca are.
3. Au complexul lui Oedip (si-au urat mama si si-au iubit enorm tatal, poate chiar cu tente erotice, chiar inconsitente)
4. Evident, goana dupa avere, daca respectivul are ceva strans sau poate de lasat mostenire
5. Posibila si varianta unei relatii poliamoroase, facuta de cele mai multe ori cu acordul batranului; unora chiar le place sa asiste cand "juna" e penetrata de fata cu el; altii o fac in grup. Mosul e tinut pentru bani si/sau pentru acceptarea acestor situatii
6. Sechele grele de la relatii anterioare cu persoane mai tinere sau de aceeasi varsta si refugiul intr-o relatie cu cineva mai putin preocupat de sex, dar iubitor, grijului samd
7. Situatia in care "mosul" e renumit pentru ***, pentru dibacie, pentru durata, preludiu cu stil etc. Poate n-arata nici rau.