| mariacazcu a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care fac s.e.x. de la varste cum ar fi 15-16ani si parintii lor nu stiu FUNDA

Răspuns Câştigător
| Vampir007 a răspuns:

E ceva normal corpul lor ajung la maturitatea sexuala din punct de vedere biologic vorbind, asa e un lucru foarte normal sa simta dorinta de sex, baietii in general se maturizeaza sexual putin mai tarziu pe la 16-18 ani asa ca nu va fie teama daca inca sunteti virgini cand se intampla se intampla important e cum o faci. Protejati-va prezervativele se gasesc peste tot!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa parerea ta, procentual cam cate fete minore adica de 17-18 ani dar chiar si peste aceasta varsta isi anunta parintii ca si-au inceput viata sexuala? Parerea mea este ca extrem de putine deci in cazul celor de 15-18 ani se poate presupune ca niciuna. In concluzie parerea nu poate fi decat una "buna" laughing

| peperonies a răspuns:

Doamne ajuta.

| anonimguy3 a răspuns:

Si tu daca erai fata si aveai pofta de sex, ii spuneai mamei ta: Mami mami vreau sa fac sex cu X baiat, sau vreau sa-mi incep viata sexuala. Deci nu vad rostu intrebarii, da marea majoritate a adolescentilor si a oamenilor isi incep viata sexuala pana in 18 ani, la 18 ani daca esti inca virgin cica e ceva rau da ce sa ceri de la societate.

| miruna1yuuki a răspuns:

Atata timp cat fac sex protejat si cei doi se iubesc si se respecta, de ce nu? Bine, cred ca ar trebui sa vorbeasca cu parintii, poate ii dau un sfat fetei, dar nu mi se pare rusinos. Pana la urma, tot acolo se va ajunge, mai tarziu sau mai devreme. Cel mai bine e sa astepte daca poate, daca nu, asta e. Nu stiu daca e complet sigur sa nu stie parintii. In caz ca se intampla ceva (o sarcina neasteptata/boli, etc) surpriza parintilor va fi mai mare si nu cred ca va fi placuta. Nu ii judec rau, toti traim experiente interesante. Sper ca a ajutat cumva!