| Ale_Adelina_1997 a întrebat:

am un iubit care a intrat la inchisoare acum 6luni si mai are de stat acolo aproape 2ani, inainte sa intre am avut o relatie foarte frumoasa si acum ca e acolo parca ne.am apropiat si mai mult chiar daca distanta ne desparte, eu am 16ani,el are 22, mama stie de el si ma lasa sa il vizitez iar parintii lui au o parere buna despre mine si ma plac,eu vreau sa il astept in continuare, voi ce parere aveti? ❤

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A intrat la pranaie pentru corupere de minori?

serios acum, nu i ceva mai bun de facut cu viata ta decat sa asteoti barbati sa iasa de la inchisoare?

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i dubioasa relatia, mai ales cu unul certat cu legea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde doar de convingerea si de increderea ta ca el merita acest sacrificiu al tau. Deoarece noi nu-i cunoastem nici caracterul si nici motivul condamnarii, nimeni dintre noi nu avem nici dreptul si nici calitatea de a analiza situatia de fapt si din acest motiv ar fi nedrept si incorect sa-l catalogam pe el, sa ne dam cu parerea si sa comentam faptele si comportamentul lui, si cu atat mai putin relatia existenta intre voi. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

De ce ar conta părerile unor străini față de viața ta? mai ales fără să te cunoaștem vreun pic (nici tu pe noi) și fără să avem idee măcar despre ce fel de om e „el" și dacă „sejurul" actual e doar temporar sau va dori să mai viziteze respectiva unitate de cazare. Și tu o să toooot aștepți, toată viața.
Tu știi mai bine ce și cum; sfătuiește-te cu mama ta - ea e cea mai în măsură să te ajute cu sfaturi acum.

| Emilian65 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, astepta-l!

| LoveSleep a răspuns:

Foarte bună decizia.
În general, la 16 ani, ar trebui să aștepți bărbați să iasă din închisori.

| peperonies a răspuns:

A intrat pentru pedofilie?

| kandaraki a răspuns:

Daca il lasi acum, cand va iesi iti va face ceva, se va razbuna, sa continui relatia nu este de dorit, deoarece esti mica si sa ai un iubit certat cu legea - nu suna chiar frumos, nu?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Faci cum simti ca e mai bine.

| Quassaar a răspuns:

Ce norocoși sunt unii..si ce inconștiente altele...vede-ti fetiță de adolescenta ta si lasă pușcăriașii cu ale lor. Nici cu părinții tăi nu mi-e rușine, îmi pare rău ca-ti spun asta...

| ILikeBoobies97 a răspuns:

E perfect normal sa te dai pe mana unui infractor, succes!

| PaulMarcus94 a răspuns:

Vezi de treab! Ai 16 ani de aia vezi lucrurile cum le vezi!