| UltraViolette a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care isi incep viata sexuala prematur?

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lipsa de maturitate. Unele o fac si din curiozitate.Dar nu tin cont de faptul ca nu sunt pregatite in acest sens si ca pot avea probleme multi ani.

| darrio2007 a răspuns:

Si sa te fereasca D-zeu sa incerci sa le dai vreun sfat.Mai ales cel pe care nu vor sa-l auda.Nu te mai speli cu toata apa din Dunare.

| caramela a răspuns (pentru darrio2007):

Corect! am incercat si mi-am luat-o.

| darrio2007 a răspuns (pentru caramela):

Si eu mi-am luat-o.Chiar foarte tare.Cu un limbaj care ar face un baiat sa crape de rusine.

| h3r a răspuns (pentru darrio2007):

Ia să îndrăznească să mai comenteze. Păi nu-ți vine să le bați?

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
o parere destul de proasta..sunt lipsiti de informatii/sunt total nesupravegheati/curiozitate ii mana la lucruri extreme si sunt jucarii sexuale pentru partea masculina.ce parere poti avea despre o minora de 11 ani cand posteaza o intrebare care suna cam asa..stiti, aum un iubit si asa vrea sa i fac sex oral dar nu stiu cum, ma puteti ajuta? si culmea este ca sunt destui care dau sfaturi cum si in cel fel..se pare ca este ceva normal?
chiar daca sunt ceva ani in urma mea, asta nu inseamna ca sunt invechita si ca trebuie sa fiu de acord ca fetele trebuie sa isi inceapa viata sexuala devreme.
O zi bunahappy

| Clauvdgg a răspuns:

Una proasta, desigur.winking

| Adrianetc a răspuns:

Cred ca Televiziunea, internetul, libertatea, anturajul si-a facut efectul.Aceste fete, da, au vina lor pentru ca mintea lor nu rationeaza faptul ca este o practica gresita d.p.d.v. biologic, moral, religios, dar este si vina societatii si a LUMII. Daca fata de 15 ani de exemplu se naste intr-o familie modesta, cu parinti inteligenti care i explica fetii ce sa faca, o sfatuieste, discuta, nu i da o liberate foarte mare, ea o sa inteleaga.Dar in majoritatea cazurilor, mult timp la PC, fara sa discute cu parintii, strazile, promovarea sexualismului si desfranarii pe toate canalele isi fac efectul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aceste fete FAC o mare PROSTIE/"greşeală"!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Puțin intervine : „dacă nu faci sex cu mine înseamnă că nu mă iubești" Ia mai dă-o dracu de treabă! O fac de proaste ce-s! Pentru că vor, altfel n-o făceau.
Niște copile nebătute! Și nu doar educația e de vină, pentru că sunt atâtea mucoase cu bani și părinți excepționali poate, dar ele o au în sânge. Deci... exceptând cazurile extreme, abandonul...toate o fac pentru că vor! Nu-s prostite, nu-s nimic. Decât proaste, iar pentru că nu le pasă... viitoare dame de companie.

| Felys a răspuns:

Candva,peste ani aceste prostii din copilarie vor avea repercursiuni, sa nu se mire dupa aia ca de ce au ele probleme genitale, nu pot face copii sau alte nenorociri, de aici li se trage

| HueyFreeman a răspuns:

Era mult mai fun cand la varsta aia se maritau deja, asa-i?

| dracu14 a răspuns:

Sincer nu prea-mi pasa, adica sunt baiat, cu cat sunt mai usuratice cu atat e mai bine...

| Lovetolove a răspuns (pentru dracu14):

Da' stiu ca-ti iubesti prietena laughing.

| dracu14 a răspuns (pentru Lovetolove):

Adevarul e ca eu nu cred in dragoste ci doar in atractie sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, unele isi incep viata sexuala fortate, violate si le compatimesc dar altele zic ca asa e in trend si vai steaua lor. 80% tine si de educatia primita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt super inconstiente.

| 1DeadMemories a răspuns:

Cele mai multe isi incep viata sexuala din urmatoarele motive. "Daca nu faci sex cu mine, inseamna ca nu ma iubesti"; "Te iubesc, fa sex cu mine, arata-mi ca ma iubesti si tu"; "Daca nu faci sex cu mine, te parasesc" Cine incearca sa te santajeze in felul acesta nu te merita.
Inceperea vietii sexuale prea devreme poate afecta dezvoltarea genitala.
Apropo, ce varsta ai?
Daca simti nevoia sa te simti bine, poti sa te masturbezi linistita, nu i nevoie sa faci sex.Sex e de preferat sa faci atunci cand esti pregatita fizic si psihic.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Obosedati

| MetalHead04 a răspuns:

Copii fara creier.

| NickName01 a răspuns:

Vor avea o familie dezbinata...

Cu ceva timp în urmă, dacă fata nu-şi păstra demnitatea, nu o mai lua nimeni, toată viaţa. Astăzi vremurile s-au schimbat dar, motivul pentru care în trecut nu o mai lua nimeni de soţie, astăzi este cel care destramă mai târziu familia.

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Dumnezeu a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii!

| NickName01 a răspuns:

Onoarea soţiei în faţa soţului este lucrul fundamental într-o relatie. Nu există altul mai important pe plan relational!

- Căsătoria este scopul. Căsătoria urmează doar peste câtiva ani. Casatoria înseamnă muncă, căsătoria e dură, căsătoria cere sacrificii, cere integritate. Oare ce i-a făcut pe unii să creadă începând cu anii "80 că sexul e gratis, că nu ar fi mare lucru, că pot să se culce cu cine vor şi... într-o zi să îşi pună o rochie albă sau un costum şi zâna magică a disciplinei va da nişte praf magic peste ei... şi atunci, vor putea să controleze ceea ce nu a încercat niciodată să controleze. Ar merge? Categoric Nu!

- Multe cupluri au experimentat durerea infidelităţii şi a adulterului. Se pot vedea peste tot familii rupte pentru că cineva nu a avut control! Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea. Respectul şi integritatea pe care le arăţi faţă de tine este un indicator foarte bun a ceea ce se poate aştepta mai tarziu...

Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea.

| bunicisibuni a răspuns:

Nu am o părere bună pentru că aceste fete își vor pierde copilăria și inocența.

| AllePuffu a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui:*

| 1DeadMemories a răspuns (pentru AllePuffu):

Corect,numai ca, atunci cand nu esti prea copt la minte, tinzi sa faci greseli pe care le vei regreta mai tarziu.E normal sa citesti ce parerea au altii, dar e bine sa faci fix cum iti dicteaza inima.

| JasminNoir a răspuns:

Cred ca ele gandesc cu curu'.

| SimoFralala a răspuns:

Lipsa de informatie si neimplicare parinteasca!

| AngelAndreea a răspuns:

Lipsa de cunostinta asupra relatiilor sexuale, usor de influnentat de baieti, probleme cu persoanele responsabile de a le face cunotinte cu efectele negative ale inceperii vietii sexuale la o varsta mica.