| AsU_2581 a întrebat:

Ce parere aveti despre GAY da despre LESBIENE?

Răspuns Câştigător
| julieta a răspuns:

Nici buna dar nici rea.atat timp cat nu ma deranjeaza pe mine in mod direct, e ca si cum nu ar exista pentru mine pers de genu.fiecare e liber si stapan pe viata sa, sa faca ceea ce vrea

53 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu am nimic personal cu, in fond fiecare are dreptul sa isi aleaga orientarea sexuala dar nu cred ca as vrea sa vad doi tipi sarutandu-se in parc. Mi-ar pieri tot cheful de plimbaredevil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie la ei acasa. Daca se considera normali, de ce mai fac parade?

| MoNsTeR a răspuns:

Nu-mi plac homosexualii.imi vine sa borasc cand ii vad ca se mozolesc sau cesh eu ce. da despre lesbibig grin...cand se mozolesc mas baga si eulaughing

| pantera2011 a răspuns:

Mie imi e scarba de oamenii de genul asta si sincer nu ii suport

| anka a răspuns:

Si ei sunt oameni. Nu imi plac in schimb transsexualii. Daca stii ca societatea te judeca poti sa-ti traiesti viata fara sa urli in gura mare,, hei, eu sunt pe invers"!

| betty17 a răspuns:

Imi produc greatabig grin

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara discriminare. E treaba lor si alegerea le apartine.

| Sniper a răspuns:

Fiecare cu ale lui. Pe gay cand ii vad ca isi iau limba'n gura imi vine sa vars. La lesbiene ma cam excita :X

| LaMisto a răspuns:

Mmm...cu lesbienele nu am nimic chiar si eu mai zic lumii barfitoare ca sunt lesbiana laughingmai bine lesbinana decat tarfabig grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nici o parere, nu stau cu ei in casa.
Ce am observat insa la persoanele gay: sunt mai inteligente, mai sensibile, te pot asculta mai atent si iti pot da un sfat bun. Au gusturi bune la imbracaminte si sunt mult mai faini la distractie.

| vykkusor a răspuns:

Atat GAY cit si LESBIENELE nu sunt vinovati cu nimic pentru ca sau nascut cu orientatia inversa.Eu nu sunt nici pro, nici contra...Pentru acest lucru nu putem sa-i condamnam la moarte, si ei sunt oameni ca noi si au dreptul la viata chiar daca sunt asa cum sunt.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o admiratie pentru sexul opus dar o femeie pare mai interesanta.Am avea multe de discutat si nu cred ca ar ne-am plictisi.

| gaby_6466 a răspuns:

Buna asu sa stii ca eu am un prieten neamt de 20 de ani care este gay este primul gay care la. m cunoscu si pina la el nu sufeream gay si lesbienele dar acum a cu totul alta parere cel putin prietenul meu e un tip super ok poti vb cu el de toate si e un tip tare calumea si la locul lui, nu stiu daca sunt toti la. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau...ma uit la raspunsurile voastre si ma uit cat sunteti de rasisti. Ce minte incuiata si plina de comunism aveti.(unii).
Uite ca eu cunosc o gramada de persoane gay.
Vrei sa iti zic ceva tare? Ei cunosc cele mai tari femei pe care le-am vazut si am vorbit cu ele.
Era vorba aia tare a lui Mutu.
Traiesc printre voi, dar nu sunt ca voi.
Dupa cum a zis si @zbenguici...au un stil nebunesc de a se distra.

| Denisa a răspuns:

Pai, mi se par ok, nu am in fond nimic cu ei. Desigur, exista fel de fel de tipuri de oameni, negri, albi, inalti scunzi, etc. Nu pot sa judec persoana doar dupa felul cum arata sau dupa orientarile sexuale. Desigur, nu e foarte "normal" sa fii gay sau lesbi dar daca asta e "chemarea ta" si daca asa te simti mai bine...de ce nu? In fond, conteaza cum te simti tu in pielea ta si nu cum te vad altii. Oamenii din ziua de azi sunt foarte impocriti. Datarita frustarilor lor interioare incearca sa atace pe altii, si normal.pe cine poti ataca mai bine decat pe cineva care nu e ca tine? Am avut o vara care in adolescenta o a fost lesbiana. A avut o copilarie grea, parintii au divortat, tatal ei vitreg o batea, si astfel cand o fata i-a iesit in cale si a "consolat-o" nu a respins-o. Pe cat de grea i-a fost copilaria pe atat adolescenta deoarece timpt de 2 ani cat a fost lesbiana a primit nenumarate batai pana la sange de la mama ei care nu accepta ca fata ei sa fie lesbiana, a fost respinsa de colege si batjocorita de toti cei care candva ii erau alaturi. Pana la urma nu a mai putut suporta batai... a fugit de acasa dar intr-un final s-a despartit de "iubita" ei si a evadat prin munca, muncind din ce in ce mai greu. Acum are inca sechele dupa acel "incident" si sunt sigura ca nu si-a revenit complet chiar daca are iubit.(au trecut in jur de 4-5 ani de atunci). Deci nu condamnati gay si lesbienele pentru ca si ei sunt oameni!

| cookie_1240 a răspuns:

Pfff ce intrebare stupida... de parca ar fi niste extraterestrii
lesbienele si gay-ii nu sunt rupti din x-men, dragule
grow up everyone rolling eyes

| Cosmina_2740 a răspuns:

Pareri si pareri...am si eu o intrebare : ce e mai rau?! un tip gay care e director la o firma si nu da la timp salariul, lasand copii nemancati sau un tip care isi asuma responsabilitatea de a o face in alte orificii?! ne lovim de oameni aparent normali care tin copii de mana, stie cineva ca sunt pedofili? normalitatea e vazuta de fiecare din patratica lui, daca nu ne merge bine, e vina cuiva, iar daca noi nu suntem gay cu siguranta e vina lor, iar daca nevasta te insala, tot vina lor e pentru ca.pentru.ca e vina lor! pacat.nu astia ne duc de rapa, ei au fost din totdeauna, erau venerati chiar in diferite culturi. daca stam sa ne gandim nici hetero nu ar trebui sa se sarute in public pentru ca e ca si cum isi impart iubita cu toti prostii care se chiorasc la ei...se pierde toata taina. o zi linistita!

| Victoria a răspuns:

Nu am o parere buna despre ei. E adevarat ca e alegerea lor, insa de ce sa-ti cauti o persoana de acelasi sex cand poti sa-ti cauti una de sex opus? Nu vad farmecul. In plus, este un mare pacat.

| dydy22 a răspuns:

Fratilor lumea s-a creat dintr-un barbat si o femeie nu din gay sau lezbiene. logica ca nu este dat de la dumnezeu asa ceva

| yanny`s a răspuns:

Sunt super ok...ca toti ceilaltismug

Abh
| Abh a răspuns:

Acesti oameni au nevoie de ajutor psihiatric. Ce ma intriga, e ca se lauda cu orientarea lor sexuala si se victimizeaza( ex. NAOMI).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata lor ii priveste, asa cum pe mine ma priveste viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt bisexual... ce parere pot sa am oare? de femei sunt atras intelectual iar barbati fizic, complicata chestie dar sunt fericit.

| Im.GIulee a răspuns:

Sunt si ei oameni, imi dau seama ca se inteleg poate mai bine pentru ca stiu cum simte celalalt, dar oricum nu cumva sa ii vad intr-un loc public, imediat, jap! jap! doua palme laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe gay nu ii suport, dar lesbienele de ce nu? n-am nimic cu ele, sunt chiar si de acord cu acestea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii faza aia cu : "libertateeee, frateeee!" atata timp cat ei sunt fericiti, cu ce m-ar deranja pe mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic impotriva, ba, din contra ii respect. Am cunoscut mai multi barbati gay, colegi de serviciu cu un comportament ireprosabil si cu o decenta deosebita. Stiam cu totii ca sunt gay, dar nimeni nu i-a marginalizat. Intr-o tara libera, democrata nu putem sa fim decat TOLERANTI cu toti semenii nostri indiferent ca estc vorba de gay, minoritati nationale, culturale, religioase etc. Un popor ipocrit, cu prejudecati si frustrat este...supus pierii mai curand sau mai tarziu. Asadar: fara prejudecati si fara ipocrizie. Ei sunt ca si noi cu necazuri si bucurii. Sa va dea Domnul multa sanate si numai bine, TUTUROR.
Mircea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic gayii nu au fost facuti de Dumnezeu dar in schimb barbatul da si nici lesbienele nu au fost facute de Dumnezeu eu cred ca acesta problema este o boala ce are rezolvare prin mergere la pshiatru mie imi plac lesbienele doar pentru ca sunt atat de frumoase dar gayy imi dau scarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca persoanele lesbiene sau gay au probleme din toate punctele de vedere: psihologic, religios, fizic. Daca biserica ar accepta vreodata casatoriile intre persoane de acelasi sex ( ceea ce nu cred ca se va intampla vreodata ), ar face cea mai mare greseala. Aceste persoane au nevoie urgenta si neaparata de un psigolog care sa faca lumina in mintile lor bolnave. Oricat de normali ar parea aceste persoane, d. p. d. v. psihic sunt bolnave. Apoi, nici nu mai este nevoie sa spun ceea ce cu totii stim, si sfanta scriptura o marturiseste vadit: Dumnezeu nu a creat doi barbati sau doua femei ci un barbat si o femeie pe care i-a binecuvantat si le-a poruncit sa traiasca impreuna si sa perpetueze neamul omenesc. Cine are mai mare autoritate : cuvantul lui Dumnezeu, Dumnezeu Insusi sau oamenii? Sa nu ne mai miram ca Dumnezeu trimite asupra noastra atatea necazuri si nenorociri de vreme ce oamenii au ajuns sa isi bata joc la propriu de Dumnezeu, sa ignore total poruncile si voia Sa cea sfanta, sa nu mai tina cont de nimic moral. Este extrem de trist. Chiar putin mai devreme am citit ceva ce m-a socat: Biserica anglicana a hirotonit un episcop lesbi, o femeie lesbiana. Doamne sfinte! Aceea nu mai este o biserica, este un teatru, un spectacol josnic. Este firesc sa se intample asta fiindca nu are la temelie adevarata jertfa a Domnului Iisus Hristos. Biserica ortodoxa nu va avea niciodata scaparea de a aproba asemenea lucruri josnice si de neiertat. Da, si ei sunt oameni dar... sunt oameni bolnavi care nu trebuie marginalizati ci ajutati sa revina la o viata normala. Doamne, apara-ne de "bolile" lumii moderne. Intareste-ne credinta. sad sad sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt lesbi.am o relatie cu o fata de 4 luni! sunt asa de cand m-am nascut! sa fi lesbiana nu este o boala! noi suntem persoane care ne atrag persoane de acelasi sex!