| Optimus7 a întrebat:

Ce parere aveti despre homosexuali si lesbiene?

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Persoane fara minte.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Treaba lor, viata lor!

| RXN a răspuns:

Orientarea sexuala a unui om nu priveste pe nimeni, decat pe el insusi.Tot timpul vor fi oameni pro si contra,lucru total inutil, caci la urma urmei homosexualitatea e un aspect e total normal al naturii, iar discutia asta deja nu-si mai are rostul.

| forever4you a răspuns:

Sunt tot oameni insa cu diferite preferinta sexualewinking doar pentru ca au alte orientari asat nu inseamna ca nu sunt exact ca noibig grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Iceman, orice fiinta umana are minte- depinde insa cum o foloseste. Am intalnit prea multi heterosexuali care aveau creierul paralizat de prejudecati... cam de genul celei pe care ai expus-o tu aici.

@Candice- ce inseamna a intrece o limita in cazul homosexualilor, la ce te refereai?

@Marynna, modul de manifestare a personalitatii unei persoane trebuie acceptat cum este acceptata si orientarea sexuala.

@Kennedy, cand vad genul tau de raspunsuri imi pare rau ca nu exista o Inchizitie a prostiei. Daca orientarea sexuala te face sau nu om, ma intreb ce parere ai despre cei care comid genocide, dar sunt heterosexuali. Uite, ceva de genul, Hitler.

Nu ma afecteaza cu nimic orientarea lor, nu este deloc relevanta pentru caracterul unei persoane.

| Marynna a răspuns:

Eu,personal nu am nimic cu ei.Adica fiecare are dreptul sa isi aleaga cum vrea sa fie.Asta nu inseamna insa ca trebuie sa imi arate,cum sunt travestitii,care ies imbracati ca naiba pe strada,sau cand se saruta in vazu` lumii,asta ma scarbeste.Bun,poti sa faci ce vrei in intimitate, nu ma intereseaza, dar nu trebuie sa imi arati si mie chestia asta.Este valabil si la heterosexuali,mi se pare deplasat sa te saruti cu iubitul/iubita in vazul tuturor.
Revenind la homosexuali/lesbiene,daca omul este ca lumea la suflet,pot fi cea mai buna prietena cu el,dar daca sa zicem ca o prietena de-a mea ar fi lesbiana,si mi-ar face avansuri,eu i-as zice odata frumos ca ii respect inclinatia sexuala,dar sa mi-o respecte si ea pe a mea, si daca vad ca ea continua, atunci m-as departa de eahappy

| pwp a răspuns:

Sunt si ei oameni, dar cu alte orientari big grin

| Candice a răspuns:

Fiecare e om si trebuie sa ne acceptam unul pe altul. Si ei sunt oameni, si ei au suflet, dar daca intrec o limita atunci se iau masuri

| lola a răspuns:

Nu ma deranjeaza.Chestia asta pentru mine este ca si cum ai zice "hai sa nu vorbim cu aia ca au par scurt sau hai sa ii batem ca nu au 1, 75 ca si noi"...irelevant.
Bineinteles ca sunt pareri pro si contra si chestia asta este legata de educatie si formare, dar in acelasi timp si de anturaj.

| ema69 a răspuns:

Avem fiecare libertatea de a hotari ce facem, cum facem si cu cine facem. Daca aceste lucruri se intampla in intimitate, e ok.Despre mediatizarea excesiva, nu am insa o parere buna.

| cosmin21 a răspuns:

Uras homosexualii, iubesc lesbienele laughing

| Bog15 a răspuns:

Nici o parere despre homo, treaba lor, nu ma deranjeaza, nu am stres, lesbienele rule, big grin, can I watch?

| Kennedy95 a răspuns:

Trebuie impuscati toti deodata straight face Aia nu's oameni :@

| ruginiz a răspuns:

Sa nu accepti orientarile sexuale ale unei persoane inseamna sa uiti de latura ta umana si sa judeci. Dragostea e dragoste indiferent de sexe, traim in secolul 21 nu mai fiti asa incuiati. In SUA, de exemplu, este permisa in mai multe state casatoria intre veri de gradul 1 decat este permisa casatoria intre persoane de acelasi sex. Aia nu e normal, aia trebuie interzis. Va dezgusta? nu va uitati la ei, dar nu va apucati sa judecati.
Parerea mea personala? Nu mi se pare o alegere grozava, am avut si eu cateva experiente, no big deal, dar nu prea poti controla de cine te indragostesti.

| PinguinuL a răspuns:

Eu unul nu am nicio problema cu homosexuali sau cu lesbienele
dar am o problema cand se dezbraca si incearca sa ma violeze.
dar am o problema cu oricine se dezbraca si incearca sa ma violeze

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Treaba lor ce fac, cum fac si dc fac laughing

| MrSpooky a răspuns:

Man sincer nu imi plac dar nu trebuie sa ii omoram pentru orientatia sexuala...

Parerea mea

| 4b a răspuns:

Are face bine sa-si schimbe inclinatiile...

| DarkBlood32 a răspuns:

Fiecare cu cu ce-l doare.

| petrom a răspuns:

Imi plac lesbienele

| aoikunieda a răspuns:

Sunt foarte deschisa la asa ceva,oamenii care au asemenea inclinatii,nu trebuie sa fie judecati,fiecare are libertatea de a alege,chiar m-ar incanta sa am un prieten homosexual,sau o prietena lesbianca,.Nu sunt oamenii care trebuie ocoliti,pentru ca se simt destul de rau... apropo multe celebritatii au declarat ca au inclinati spre homosexualitate,si o inclinatie catre a fi lesbiene, despre vedetele acestea ce parere aveti, ...eu zic ca sunt foarte curajosi, iti trebuie minim un gram de curaj ca sa recunosti asa ceva.Parerea mea sincera cred ca nu ar trebui discriminati, pentru ca pana la urma fiecare dintre noi suntem putin diferiti unul fata de celalalt.Bye,bye.