| AsU_2581 a întrebat:

Ce parere aveti despre GAY da despre LESBIENE?

Răspuns Câştigător
| julieta a răspuns:

Nici buna dar nici rea.atat timp cat nu ma deranjeaza pe mine in mod direct, e ca si cum nu ar exista pentru mine pers de genu.fiecare e liber si stapan pe viata sa, sa faca ceea ce vrea

53 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii faza aia cu : "libertateeee, frateeee!" atata timp cat ei sunt fericiti, cu ce m-ar deranja pe mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic impotriva, ba, din contra ii respect. Am cunoscut mai multi barbati gay, colegi de serviciu cu un comportament ireprosabil si cu o decenta deosebita. Stiam cu totii ca sunt gay, dar nimeni nu i-a marginalizat. Intr-o tara libera, democrata nu putem sa fim decat TOLERANTI cu toti semenii nostri indiferent ca estc vorba de gay, minoritati nationale, culturale, religioase etc. Un popor ipocrit, cu prejudecati si frustrat este...supus pierii mai curand sau mai tarziu. Asadar: fara prejudecati si fara ipocrizie. Ei sunt ca si noi cu necazuri si bucurii. Sa va dea Domnul multa sanate si numai bine, TUTUROR.
Mircea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic gayii nu au fost facuti de Dumnezeu dar in schimb barbatul da si nici lesbienele nu au fost facute de Dumnezeu eu cred ca acesta problema este o boala ce are rezolvare prin mergere la pshiatru mie imi plac lesbienele doar pentru ca sunt atat de frumoase dar gayy imi dau scarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca persoanele lesbiene sau gay au probleme din toate punctele de vedere: psihologic, religios, fizic. Daca biserica ar accepta vreodata casatoriile intre persoane de acelasi sex ( ceea ce nu cred ca se va intampla vreodata ), ar face cea mai mare greseala. Aceste persoane au nevoie urgenta si neaparata de un psigolog care sa faca lumina in mintile lor bolnave. Oricat de normali ar parea aceste persoane, d. p. d. v. psihic sunt bolnave. Apoi, nici nu mai este nevoie sa spun ceea ce cu totii stim, si sfanta scriptura o marturiseste vadit: Dumnezeu nu a creat doi barbati sau doua femei ci un barbat si o femeie pe care i-a binecuvantat si le-a poruncit sa traiasca impreuna si sa perpetueze neamul omenesc. Cine are mai mare autoritate : cuvantul lui Dumnezeu, Dumnezeu Insusi sau oamenii? Sa nu ne mai miram ca Dumnezeu trimite asupra noastra atatea necazuri si nenorociri de vreme ce oamenii au ajuns sa isi bata joc la propriu de Dumnezeu, sa ignore total poruncile si voia Sa cea sfanta, sa nu mai tina cont de nimic moral. Este extrem de trist. Chiar putin mai devreme am citit ceva ce m-a socat: Biserica anglicana a hirotonit un episcop lesbi, o femeie lesbiana. Doamne sfinte! Aceea nu mai este o biserica, este un teatru, un spectacol josnic. Este firesc sa se intample asta fiindca nu are la temelie adevarata jertfa a Domnului Iisus Hristos. Biserica ortodoxa nu va avea niciodata scaparea de a aproba asemenea lucruri josnice si de neiertat. Da, si ei sunt oameni dar... sunt oameni bolnavi care nu trebuie marginalizati ci ajutati sa revina la o viata normala. Doamne, apara-ne de "bolile" lumii moderne. Intareste-ne credinta. sad sad sad

| NexussZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Admir felul in care ai vorbit! Sa stii ca si eu gandesc tot la fel, numai ca lumea din ziua de azi sta prea bine draga anonimule. Si atunci cand lumea o duce prea bine si numai stie ce sa mai faca, atunci intervine diavolul cu noi prostii de a le lui ca sa intetoseze crestinul. Am patit-o pe pielea mea, sa simt nevoia de a face niste chestii care le-am urat mereu. E doar diavolul, cei care se nasc asa au nevoie de psihologi care sa-i ajute, trebuie sa se abtina si sa nu se lase dusi cu pluta, sa ajunga sa sarute indivizi de acelasi sex sau sa faca altceva, asta doar daca au macar putina credinta si vointa'n trup si'n suflet. Depinde de om acum. Multumesc mult pentru ca ai postat propria ta idee despre acest circ. Cu tot respectul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt lesbi.am o relatie cu o fata de 4 luni! sunt asa de cand m-am nascut! sa fi lesbiana nu este o boala! noi suntem persoane care ne atrag persoane de acelasi sex!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.patetic. multe raspunsuri contra venite de la niste crestini ipocriti. dau bani cu nemiluita pentru liturghie si biserica, dar la sfarsit, cand ies afara si vad un cersetor/rrom/etc. la poarta, spun " nu am " :/. Folositi-va de D-zeu ca sa justificati si sa raspanditi ura pentru alti oameni.patetic intr-adevar.bolnavi mintal laughing. Singurul pacat pe care il fac gayii si lesbienele e acelasi pe care il face toata lumea laughing. Ce, nici voi nu faceti copii cand faceti sex protejat.alias " masturbare". la fel si ei :/. Si daca nu vor sa aduca copii pe lume, de ce se fac comentarii nenecesare, hm? " Cresteti si va inmultiti" asta a fost la moda, inainte sa devina omenirea si societatea umana ceea ce a devenit azi.copii nascuti cu malformatii grave. boli ereditare.si orfelinate care nu mai au loc pentru copii. iar voi continuati cu prostii si nesimtiri gen" penis + penis / vagin + vagin!= copii ". Treaba lor.Crestini narrow-minded laughing. Desigur nu toti sunt asa, slava domnului.Dar.fratilor...nu-L mai folositi pe Dumnezeu sa va justificati actiunile.zau, asta chiar nu e ok. in fond, Biblia a fost scrisa de oameni, nu D-zeu.Nu stiti, cum povestile infloresc cand sunt transmise pe cale orala? Cam la fel cu basmul popular.Si un prost/o proasta crede ca D-zeu trimite calamitati datorita faptului ca exista gay? Wow, sacrifica mii de vieti nevinovate si oameni credinciosi.pentru ca exista gay? Narrow-minded laughing."if you dont have nothing nice to say, dont say anything at all ". desigur, exista si gay /lesby care, nu stiu, is depravati, sau se dau in spectacol, pff gen naomi :/. dar exista si altfel de gay, nu numai astia. As prefera sa fiu prieten cu un gay/o lesby care da bani necajitilor de la poarta bisericii, nu cu un cocalar care isi pastreaza banii cand iese, pentru a se duce la suc cu prietenii duminica.mda, raspuns lung xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt lesbiana, si imi place mult de tot.nu ar trebui sa bagati pe Dzeu aici, daca e un pacat eu voi plati nu voi care sunteti poate mai pacatosi.de aceea Romania se duce de rapa, ca orice persoana care e diferita sau are o boala si nu e ca voi incepeti sa o judecati.parerea mea e ca voi sa va traiti viata ca e scurta, lasati gay sa traiasca...si ar trebuie sa va obisnuiti cu ideea ca existam si nu voi dispareahappy pa
aaa si daca s-ar face un antidt o sa avem grija sa il distrugemlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha lol.cica "gay'ii nu au fost facuti de Dumnezeu". asa este, Dumnezeu a lasat pe paman barbatul si femeia. dar totodata in Bibilie Dumnezeu ne invata sa iubim si pe cei cu orientare gay happy. a fi gay, nu este o BOALA. este ceva genetic (la majoritatea)happy. in timpul sarcinii organismul MAMEI voastre secreta niste hormoni " hormoni feminini si masculini" nu stiu exact daca asa se numeau, dar ati inteles ideea.asa, daca unii baieti au ghinionul ca atunci cand mama lor ii poarta in burta big grin. si organismul ei secreta mai multi hormoni F decat M. mai mult ca sigur baiatul va fi GAY. vrea nu vrea. va avea o anume atractie catre baieti happy. nu este o boala, toti spun ca se rezolva cu ajutorul unui psiholog etc. nu happy. atat timp cat ai in ADN asta, nu stiu cum poti rezolva laughing. Comunitatea GAY a fost si este prost inteleasa datorita celor ce se prostesc in ultimul hal.ruj pe bot, tocuri, fustite etc. multi cand aud termenul GAY.se gandesc la niste mironosite ceva de genul cum vad ei pe la tv in filme etc. mai sunt si oameni normali! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic impotriva pin la urma toti suntem oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti niste prosti astia care nu ii suporta pe gay parca lesbienele sau mai greze cand le vad ca se mozolesc imi vine sa vars dar la gay e alta treaba daca sunteti fete poate sunteti lesbiene dar daca esti baiat inseamna ca esti transexual daca nu iti plac gay sau ceva de genu oricum eu pe lesbiene nu prea le suport dar de gay e cum e dar sa nu va ganditi ca sunt unul dintrei pentru ca ati gandit gresit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Breze scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ca eu cred ca sunt primul bisexual care raspunde.eu unu consider ca suntem normali atat timp cat nu deranjam pe ceilalti... tin sa spun ca urasc paradele gay sunt o prostie cel putin cele facute la noi si urasc travestitii. in rest cred ca atat gay-ii cat si lesbiencele sunt persoane ca oricare alt om plus ca tind sa cred ca avem ceva mai multbig grinbig grin:{eu unu ma clasific la buna atmosfera}deci nu vad rost de ura si alte prostii. oamenilor suntem oameni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga "anonim",
banuiesc ca stii foarte multe persoane gay pentru ca tu probabil esti una dintre acestea; cunosc si eu cateva prin intermediul unui prieten care din pacate se intampla sa fie gay.
Si zic "din pacate" pentru ca m-am saturat sa vad baieti gay, lesbienele sunt foarte putine si nu se afiseaza pe oriunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tot i criticatii atat pe gay si lesbiene e viata lor lasatii in pace... fiecare cu orientarea sa dorita.(diva)

| shhhs a răspuns:

Nimeni_7600 cei gay sau lesbi trebuie sa se nasca cu aceasta 'gena' adica nu e vina lor ca sunt asa.
Tu cand faci sex ai frica de Dumnezeu?
In legatura cu celelalte raspunsuri groaznice...ce aveti voi cu cei gay? Stiati ca a fi gay nu inseamna a fii nebun? happy Nu e o boala mintala deci va rog incetati cu chestiile de genul worried.

| SoP222 a răspuns:

Li s-a ars sursa...

| pantera2011 a răspuns:

Mie imi e scarba de oamenii de genul asta si sincer nu ii suport

| Crisstine a răspuns:

Haideti fratilor ce naibii. aveti perfuzii in cap? Stiu ca nu se mai poarta discriminarea dar oamenii astia au probleme cu caputul.Mi se pare stupid ca intr-o tara plina de femei frumoase un barbat sa prefere alt barbat in locul unei femei, care toata lumea stie ca femeia este sexul frumos.Nu sunt de acord nici cu lesbienele si maximul ar fi sa ti se para o tipa super sexi si sa iti placa cum arata dar de aici pana la a face sex cu o alta fata e alta treaba

| Bested a răspuns:

Ma uit cu mirare cum pot fi unii at de tembeli? A fi gay nu inseamna ca esti pedofil, criminal, sau stiu eu ce altceva.A fi gay nu este o boala pe care sa o tratezi cu un psiholog.Te nasti gay si nu e alegerea ta! Unii isi dau seama mai repede altii nu! La inceput Dumnezeu a creat barbatul si femeia dar nu le-a interzis sa fie gay sau lesbiene! Eu chiar ii admir pentru ca au curajul sa fie altfel intr-o lume in care majoritatea vad doar in fata!

| contramdiu a răspuns:

Din cauza blamării și prejudecăților asupra persoanelor homosexuale, un număr foarte mare de persoane care au această înclinație nu declară public acest lucru. Poate fi oricine de lângă tine, de la prieteni la rude. Cum te-ai simți să știi că ai jignit prin glumele și prejudecățile tale oamenii la care ții?

| Deea_9780 a răspuns:

Dar vad ca toata lumea nu ii agreaza. Mi-e scarba de mentalitatea unora de pe site.

| andreygay a răspuns:

Eu sunt gay si am o parere buna de toti cei care iubesc orice