| GabrielaElenaXD a întrebat:

Ce parere aveti despre homosexualitate si casatoriile dintre persoane de acelasi sex?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Sunt in primul rand de parere ca suntem incredibil de ipocriti, intoleranti si interesati de problemele si curtea altora.

Ipocriti pentru ca atat timp cat tot felul de indivizi se mozolesc pur si simplu in vazul tuturor apucandu-se pe bancile parcurilor de fund si sani cred ca si doi barbati sau doua femei s-ar putea saruta in public fara sa mai fim atat de rai si de nu mai spun cum.

homosexualitatea exista in randul oamenilor si animalelor de foarte multa vreme, probabil de la inceputuri. E o orientare ce trebuie respectata si privita cu bun simt. Nu vine nimeni sa va violeze, nu va obliga nimeni sa-i priviti samd. Unii au un tupeu incredibil sa se tot bage in sufletul altora. In general astfel de preocupari le au oamenii prosti si saraci spiritual si intelectual sau oamenii rai si frustrati.

In ce priveste casatoria, atat timp cat e civila nu am nimic impotriva. In momentul in care pretind o ceremonie religioasa le-as spune acestor cupluri ca-si fac singure un deserviciu din moment ce religia insasi e cel mai mare persecutant al acestei orientari. E ca si cum m-as duce eu sa ma tund la un frizer care ma uraste. E ilogic. Insa aceste lucruri se intampla datorita exemplelor.Traim intr-o societate si visam toti la casatorii cu costum si partenere in rochii de mireasa albe fiindca asta am vazut de mici. E o obisnuinta psiho-emotionala.

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bună.

...şi foarte proastă despre homofobie, care chiar este nocivă (şi pentru purtător, şi pentru cei din jur) şi nenaturală/neînnăscută (nu se regăseşte la niciun alt animal) şi necesită un tratament: educaţie + informare + în cazuri mai grave, un psiholog/psihiatru.

| Kylexy a răspuns:

Asta este Europa.

| DNSK a răspuns:

Nici contra dar nici pro. nu reinviem Sodoma si Gomora. nu o sa-mi convina sa-mi tin copilul de mana si sa ma intrebe de ce sa pupa cei 2 neni sau cele doua tanti. sunt oameni, ii accept, dar in limitele morale

| Mayar a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui interzise acest lucruri perverse si desfrante. Bine ca nu merg la biserica si nu le pasa de interiorul unui om, ci se tin de porcarii dianstea! Da' ce au?! Nu sunt destule femei pe pamant, sau care e problema?!

| darrio2007 a răspuns:

Atata timp cat nu se afiseaza prin locuri publice nu ma deranjeaza.Gen defilarile stradale de prin alte tari.Si chiar si pe la noi.In rest este problema lor.Ce fel o *** si cum o ***.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba loc ce fac atat timp ca nu se expund indecent in spatii publice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare este liber sa faca ce doreste cu viata lui. Se poate casatorii barbat cu barbat, femeie cu femeie, nu ar fi exclus sa vedem in curand ca se vor casatori oamenii cu gainile. Una peste alta e treaba lor. Ca idee generala insa pot spune ca nu este totusi un lucru bun deoarece afecteaza perpetuarea speciei umane. Pe de alta parte, femeia si barbatul au fiecare rostul lor intr-o familie. O femeie nu poate tine loc de barbat si nici invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord cu casatoriile intre persoane de acelasi sex desi nu am nimic cu aceasta categorie de persoane-mi se pare o tampenie...

Nu sunt de acord cu paradele gay sau alfel de manifestari publice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ipocriti pe aici, ce iar freca pe ei grija ce fac altii in dormitor nu inteleg.
nu-s niici pro nici contra, cum am zis fiecare face ce vrea e viata lor.

Răspuns utilizator avertizat
| CariocaTha a răspuns:

Una foarte proasta, sa-i trimitem pe toti pe luna, stai...de ce sa populam luna cu asa specimene?

| maryus83 a răspuns:

Fiecare cu ce ii place, dar nu e normal. daca s-ar legaliza casatoriile si adoptia cat de usor crezi ca le-ar fi unui cuplu de gau sau lesbi sa explice unui copil de 5-7 ani de ce majoritatea copiilor au tata si mama si el are parinti de acelasi sex mai ales un cuplu de barbati?

| Mtz_Genny_1998 a răspuns:

Ce parere poate avea cineva care se încadrează in categoria lor? XD

| LaviniaGrigore a răspuns:

Sincer, mi se pare cam ciudat ca doi baieti sa se sarute si chestii de genul, dar daca se iubesc n-au decat sa faca ce vrea, sa se iubeasca in continuare, chiar daca parohia nu e de acord cu relatiile de genul asta. Eu ii sustin pe oamenii astia pentru ca nu toti avem aceleasi orientari sexuale.