| luv a întrebat:

Ce parere aveti despre casatoriile dintre persoane de diferite religii? Conteaza religia intr-o casatorie sau nu? Merci

9 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Căsătoria e bazată pe dragoste, înţelegere, sinceritate. Religia nu are nicio treabă în toată asta. De exemplu, tata e ateu şi mama creştină, înafară că se contrazic pe diverse teme legate de religie şi ştiinţă nu îi afectează cu nimic pentru că existând înţelegere cad de comun acord asupra anumitor lucruri, fac compromisuri.

| didiDia a răspuns:

Daca vrei sa te casatoresti si religios, conteaza pentru ca s-ar putea ca tocmai religia sa va desparta. (in cazul in care ar fi nevoie ca unul din voi sa se converteasca la religia celuilalt)

| sabin89 a răspuns:

Nu e bine. Ca incepe cearta din prima zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o mare prostie ca pe doi indragostiti sa ii impiedice o religie.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Intr`o casatorie conteaza totul.te referi la pocaiti sau la alta religie?

| Merkit_Ylo_1995 a răspuns:

Nu conteaza diferenta de religii intr-o casatorie.

| Moshu59 a răspuns:

Nu conteaza religia! Important este cum se inteleg persoanele respective! Am multe cunostinte casatorite, de religii diferite si care se descurca de minune!

| Haster a răspuns:

Frate atata timp cat va intelegeti bine, va iubiti si totul e ok, nu mai conteaza religia, etnia, etc

| Doru_Andrei_Ciobanu_1987 a răspuns:

Eu unul nu cred in asa ceva pana la urma tot un DUMNEZEU este sus pentru toti.nu? cred ca nu gresesc.