| Sara2 a întrebat:

Ce părere aveţi despre înşelat? Despre bărbaţii care merg la curve? Din ce motiv o fac? Un bărbat care a înşelat într-o fostă relaţie mai poate înşela şi în următoarea? Ce părerea aveţi?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normal nu e inselatul dar daca ea il face troaca de porci atunci merita sa fie inselata si abandonata

| ROB3RT89 a răspuns:

Si femeile si barbatii inseala cu un scop si au un motiv bine intemeiat.
Au anumite lipsuri si evident ca le cauta in alta parte.
Daca nu exista intelege si mai ales comunicare,se ajunge usor aici.
Mai e si monotonia in unele cazuri.
Despre barbatii care se duc la curve nu am o parere buna, am mai zis ca doar fraierii platesc pentru sex in ziua de azi sau cei care ia dezavantajat natura.
Daca au un aspect placut si stiu ce sa faca si sunt stapani pe ei, pot ajute fara sa plateasca cu o fata in pat.
Da, poate insela si a doua si a treia si asa mai departe.
Cand gaseste fata perfecta, perfecta pentru el o va face.
Despre femei de ce nu zici nimic? HMM?

| RAY a răspuns:

Ce părere aveţi despre înşelat?
nu sunt de acord cu asa ceva,nu te intelegi cu x te desparti de ea si adio, cand iubesti o persoana te satisface si sexual si emotional desi nu ai nevoie sa o compari cu altele
Despre bărbaţii care merg la curve?
nu vad nimic rau in asta cat timp cat esti singur nu intr o relatie
Din ce motiv o fac?
motivele sunt multe, numai vrei o relatie ca isi este frica de o dezamagire, nu atragi sexul opus asa ca nu ai de ales cumva trebuie sa isi satisfaci dorinta sexuala
Un bărbat care a înşelat într-o fostă relaţie mai poate înşela şi în următoarea?
depinde de acel barbat, sunt barbati care inseala sau uni care o fac rar din razbunare

| Violleta2022 a răspuns:

Am o parere foarte proasta despre inselat, pentru ca nu suport omul mincinos si prefacut!
Daca un barbat a inselat odata, o va mai face si in viitor, cu prima ocazie cand apare, pentru ca este o slabiciune la care se va intoarce intotdeauna!
Da, daca barbatul a inselat intr-o relatie, categoric va mai insela si data urmatoare.

Alte pareri?
Sa stii ca si femeile inseala, tot la fel de mult ca si barbatii! Multe o fac din nevoi financiare, altele din lipsa satisfactiei sexuale de acasa (daca are un barbat acasa care nu se pricepe sa satisfaca, sau nu are cu ce satisface).

In orice caz, ambele sexe inseala si o vor repeta atata vreme cat urmaresc o anumita satisfactie, cu atat mai mult cu cat au avut si experinte benefice care le-au dat satisfactii si dovezi ca totdeauna poti gasi ceva mai bun.

| Freya1 a răspuns:

Sa inseli niciodata nu este o solutie sau o decizie corecta indiferent ca esti barbat sau femeie.
Despre cei care merg la c.e nu am avut niciodata o parere buna daca are lipsuri poate sa aiba o aventura cu o prietena cu benefici sau sa isi formeze o relatie nu trebuie sa umble cu toate presurile pentru a se simti bine 10 minute.
Motive nu stiu sunt multe: plictiseala, monotonie, nu are ce vrea acasa, prostie, curiozitate depinde de la om la om.
O persoana se poate schimba decat daca va vrea daca nu vrea si asa ii place sa traiasca fi sigura ca o va face iar si iar mai ales persoanele nestatornice ce cauta mereu aventura sau nu stiu sa isi aleaga bine jumatatea.

| Elena9328 a răspuns:

Nu mi se pare normal sa înșeli un om.
Ar fi drăguț sa i spună în fața, oricât de tare ar durea,fiindcă dacă nu i spui,fie se va afla, fie te minți pe tine în primul rând. Aia care merg la curve,fie nu au relație, fiindcă nu știe ce e aia comunicare, fie nu sunt destul de satisfăcuți, și încearcă și în altă parte. Dar tot la "proastă", se întorc. Da. Un bărbat care a înșelat, o poate face din nou și din nou. Chiar daca ai incerca să vorbești cu el, chiar daca ai incerca sa fie totul bine, unii așa au in sange, sa înșele.

| Pool77 a răspuns:

Parere despre inselat?
Mi se pare o nesimtire totala, din ambele parti, indiferent ca e barbat sau femeie.
Sunt baiat, mi se pare normal sa mearga barbatii la curve.
De ce? Avem nevoi, daca nu avem prietena trebuie sa ne satisfacem cumva, **** dupa un timp nu mai e cum a fost asa ca cautam ce ne poate oferii o persoana de alt gen.
Ti-am spus motivul mai sus, daca merg la curve fiind intr-o relatia, asta inseamna ca acasa nu primesc ce vor.
Nu fac sex atat de frecvent, poate barbatul vrea de 4-5 ori pe saptamana si femeia vrea doar o data sau de doua ori.
Poate vrea neaparat sa se termine pe sanii prietenei iar ea refuza clar, mereu.
Adica vor sa-si satisfaca fanteziile cu cineva, iar o curva nu prea are restrictii.
Depinde, sunt unii care pur si simplu nu-si pot pune deoparte barbatia si vor sa-si demonstreze ca si dupa 1 an de relatia inca sunt in stare sa cucereasca alte femei.
Da, un barbat poate insela in fiecare relatie daca nu primeste de ce are nevoie, am precizat mai sus cele mai frecvente motive.
Parerea mea e ca, inselatul nu-si are rostul.
S-ar putea evita foarte usor, dupa o discutie serioasa cu partenerul de viata.
Daca ar comunica toti, daca si-ar spune problemele/fanteziile/neplacerile partenerului, s-ar putea rezolva poate mai greu, dar sigur s-ar putea rezolva.
Mai nou, toti arunca la gunoi ceva stricat, nu repara chestia respectiva.
Momentan sunt intr-o relatie, sunt mandru de mine cat si de ea, nici unul n-am inselat niciodata si nici nu o sa inselam.
De ce sunt convins? Pentru ca orice, problema/neplacere/fantezie/dorinta se discuta intre noi doi, orice cearta se rezolva intre noi.
Ea este satisfacuta 100%, eu la fel.
Parerea mea e ca, orice relatie/casnicie se intretine prin comunicare si o viata sexuala activa sau cel putin satisfacatoare, iar daca s-ar comunica mereu, nu s-ar insela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine inseala o face pentru ca nu ii ajunge ce are acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una proasta.E treaba lor.Nu e evident? Nimeni nu inseala daca e 100% multumit de ce are deja.Nu-l impiedica nimeni sa o faca.Depinde care a fost motivul pentru care a inselat in prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare cã sunt singurul care iti rãspunde contra, si barbatii si femeile insealã fie cã au libsuri fie cã sunt destepti, gândestete putin cuvâtul inselat nu existã sau cel putin e inexistent fãrã gelozia unuia din parteneri.
Atat timp Cât 2 oameni se inteleg si stau impreunã, deoarece se potrivesc ca si caractere, care ar fi problema dacã ar sta si cu altii? O relatie este din 2 persoane, doar cele 2 conteazã dacã unul dintre ei alege sã se mai intâlneascã si cu altii asta e treaba lui/ei. Nu are legãturã ce face cu ceilalti asta vreau sã spun.

| Kogaion a răspuns:

Daca tu esti virgina si el merge la curve, e destul de ok, inseamna ca tine la tine si nu se grabeste, daca umbla cu altele atunci da, dar la curve, ai dat banul, ti-ai facut treana si la revedere.

| SoareDaniel a răspuns:

Am citit n intrebari de genul asta, voi astea fetelor care sunteti contra lucrului asta mizer pe care noi in facem. Am si eu o intrebare pentru voi, de ce *** sunteti atat de ipocrite? Da, nu aratam bine, nu avem masini si nici bani ca va bateti voi joc de noi. Va multumit raspunsul?

Răspuns utilizator avertizat
| Sebyy220104 a răspuns:

Depinde de prietena daca îi oferă ce vrea daca îi oferi ce își dorește nu o să te insele

| Chan_Lore_1974 a răspuns:

Inselatul mi se pare josnic cat despre barbatii care merg la curve sunt niste ratati fara viata, draga mea e logic ca odata ce un barbat te a inselat intr o fosta relatie o sa o mai faca si a doua si a treia oara, eu o spun din experienta mea.

| RAY a răspuns (pentru Chan_Lore_1974):

Cat despre barbatii care merg la curve sunt niste ratati fara viata, de ce sunt acel barbati ratati pe viata? doar ca nu vor sa se implice intr o relatie?