| ioanacristina666 a întrebat:

Ce parere aveti despre iubire(cum o vedeti voi), exista sau nu?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dorinta sexuala=atractia fizica sau faptul ca isi place de cineva prin cum e sau reprezinta un interes pentru tine se poate transforma in dragoste romantica/pasionala, iubirea a fost un lucru foarte bun pentru evolutia umanitati pentru ca nu era destul ca cei doar sa faca sex si atat, copilul rezultat avea nevoie de iubire/mancare /ingrijire parinteasca din partea parintilor, asta face diferenta dintre femei si barbati, femeia vrea un viitor asigurat, cand stie ca are un viitor asigurat apare iubire, pentru barbat conteaza mai mult prezentul =sexul si cate mai multe trofee, bine e daca iubirea se transforma in atasament de lunga durata

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai e ce a fost, acum trebuie sa ai bani ca sa ai parte de iubire. Cel putin eu caut una cu bani altfel nu ma uit la niciuna saraca care vrea sa stea pe banii mei

| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui ca mai intai sa o definim. Dar si fara o definitie, eu cred ca exista. Daca ai norocul sa intri intr-o relatie bazata pe iubire reciproca si totala, viata devine dintr-o data foarte frumoasa.

| Dariusuu a răspuns:

Există, dacă știi unde să o cauți. Nu toată lumea știe să iubească sincer, și crede-mă îmi este de ajuns să văd câte crize de gelozie văd în fiecare zi.

Trebuie să înveți să iubești sincer, din cărți, filme, momente în viața. Asta înseamnă TE IUBESC? La asta se referă toate triliardele de te iubesc de pe glob?
Dacă am iubi toți sincer care spunem asta probabil ar fi lumea mai bună.

| Lawliet14 a răspuns:

Cum sa nu existe?

| UzOm a răspuns:

Da exista. Atunci cand ma duc la wc ca sa fac treaba mare mereu ma gandesc la iubire. La iubirea fata de pateul pe care l-am mancat acum doua zile.

| TheImpaler a răspuns:

Nu exista mos craciun.

| ReZiSTorr a răspuns:

Da, exista, dupa parerea mea. Iubirea pentru mine inseamna sa ai grija de persoana iubita, sa te intelegi cu ea, sa o iubesti, la randul ei si ea sa te iubeasca, sa fiti fericiti amandoi cand sunteti impreuna, sa nu o superi, sa se simta foarte bine cand esti cu ea!

| Sweet155 a răspuns:

Da exista.