| Pissssi a întrebat:

Ce parere aveti cand vedeti o fata fumand?

Răspuns Câştigător
| th4inspiration a răspuns:

Fumatul e un viciu, nimeni nu cred ca fumeaza din pura placere "sau sa se dea mari" ca la 30 de ani o femeie care fumeaza nu cred ca vrea sa arata ca ea e tare si fumeaza, fumatul da dependenta, eu m-am apucat de fumat acum vreo 4 ani si chiar nu pot sa ma las, sau mai bine nu vreau, e un viciu, care da dependenta, e un viciu la fel de "cancerigen" ca si 'cafeaua, cola, mancarea de tip junk-food, si toate prostiile existente pe piata, deci cei care sunt fumatori nu au facut alegerea sa fumeze, a devenit o obisnuinta, o dependenta inceputa din prostie pur si simplu.

12 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Nu imi creeaza nicio parere, decat in momentul in care intru in contact cu ea si am o discutie si incep sa o cunosc mai bine. Nu stiu cand oamenii or sa inceapa sa-si deschisa mintea. De ce sa judecati o persoana dupa chestie asta? De ce sa aveti prejudecati?

| Mariana2B a răspuns:

Eu fiind fata mi se pare total ridicol si dezgustator ca o fata sa fumeze si in plus nu mi se pare frumos de loc.

| InnocentLoovee a răspuns:

Cele mai multe fete fumeaza ca sa se dea mari, sa fie ele mari smechere si sa nu fie mai prejos decat baietii, dar sunt care se apuca de fumat pur si simplu, ca le tenteaza. Mie una mi se pare un lucru foarte urat, sa vad o fata fumand. si unui baiat ii sta urat, dar unei fete. Parerea mea.

| HueyFreeman a răspuns:

Putin dezgust si plec mai departe.

| KristalPop a răspuns:

În afară de faptul că fumatul este dăunător sănătăţii, o fată sau o femeie care fumează mai ales pe stradă creează o proastă impresie prin faptul că fumatul este considerat un viciu atrbuit de obicei bărbaţilor, dar în ultima perioadă fumatul, în special în rândul femeilor tinere este o modă.
Fumatul afectează calitatea pielii, calitatea vocii plus alte probleme care afetează foarte mult stilul de viaţă.
Eu fumez de vreo 4 ani, dar nu-mi plac fetele care fumează.
Afectează mult aspectul fizic şi vocea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi place să ţină tot timpul ceva în gură.

| fadnox a răspuns:

Depinde si de varsta, fiecare cu viciile lui
in genere ma scoate din minti fumul asta apasator, deci nu cine anume fumeaza

Răspuns utilizator avertizat
| d3javw a răspuns:

Ca sunt vagaboantelaughingsi cu asta am zis totul

| Alice23 a răspuns:

Fiecare face ce si cum vrea. Nu cred ca esti in masura sa ceri critici, daca tu te crezi sfanta, sincer! Si eu fumez si sunt fata! Acum zici ca ma urasti ca sunt fata si fumez?! uraste-ma! n-ai decat ::*

| nicolli987654321 a răspuns:

Nu a fost bine ieducată.

| Alice23 a răspuns (pentru nicolli987654321):

Ca TU bine educat/a esti, scriind "ieducata" laughing