| klaudiu2009 a întrebat:

Ce parere aveti despre legalizarea prostitutiei si a drogurilor?

Răspuns Câştigător
| PauLa.M a răspuns:

Dar de ce doar pentru barbati sa fie mana cereasca?
sunt si femei care duc la randul lor femei fete fetite.la produs.
deci si pentru femei ar putea fi ca si cum le a pus D-zeu mana in cap.
cat despre droguri.chiar daca sunt legale chiar daca nu.de consumat oricum se consuma. e doar o mica diferenta.cine e prins acum ca are in posesie stupefiante sta la mititica
cine va fi vazut dupa legalizare or sa li se dea inca nu stiu cate grame.
cand se legalizeaza si crima ma omor singura.

23 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Prostitutia e legala, nu stii?hee hee
Drogurile, nu ar trebui legalizate.ar trebui interzise, distruse.Pentru nimic in lume nu ar fi trebuit sa se inventeze asa ceva straight face

auran
| auran a răspuns:

Pro prostitutiei, contra drogurilor...

| Encore a răspuns:

Legalizati drogurile :X:X

| Encore a răspuns:

Nu stiu de ce sutneti asa impotriva drogurilor, da heroina ar trebui interzisa, dar nu toate drogurile, daca stii sa controlezi drogul nu este problema, cum zicea cineva "daca te intalnesti cu un drogat pe strada si cu un betiv, de cine ti-ar fi frica?" R: un drogat probabil nu te baga in seama, betivul ai toate sansele sa te ia la bataie...

| lostcontrol12 a răspuns:

Orice este posibil in Romania, nu?

| lola a răspuns:

Legat de prostitutie.cred ca o sa fie mare valva si "oau, oau" dar pana la un momentdat.Ca pana la urma o sa se plictiseasca dupa 1-2 ani.
Despre droguri...sunt de acord cu nici.Va dati seama ca nu o sa mergem la magazin si zicem "Da... dati-mi va rog 4 kg". Probabil o sa fie legale in ceva magazine si in doze foarte mici...asa cum sunt si acumhappy

| emi a răspuns:

Eu vreau sa vorbesc de Olanda, tara lalelelor oficial, sau tara curvelor si a drogurilor slabe, normal neoficialhappy
Au rata cea mai mica de criminalitate din Europa in viol, furt, pana si...accidente de masina.etc.
Da sunt de acord cu legalñizarea prostitutiei, asa ele vor avea parte de examene fizice regulate, si vor plati taxele si impozitele de pe munca lor, ceea ce ne-ar aduce beneficii importante economice, mai ales va scadea traficul uman, adica pestii nu-si vor avea rostul, asa ele ii vor putea denunta pe cei care le obliga...si mai important ca orice lucru este faptul ca vom putem vigila minorele, care in loc sa fie la scoli isi pierd timpul deschizand picioarele, fara sa-si dea seama ca le afecteaza intr-un fel sau altul pe viata...
Cat despre droguri, da... cele usoare stil cannabis, ciocolata.etc.De ce? pentru ca cat le interzic cu atat tinerii le consuma si ii atrage mai rau, psihologie inversa:cu cat esti inconjurat mai mult de un lucru cu atat il doresti mai putin.sa nu mai zic de banii care in loc sa dispara pe piata neagra ar ajunge in bugetul tarii...Nu zic ca sunt bune, nici pe departe, insa trebuie sa incercam lucruri si perspective noi daca vrem sa facem ceva care sa conteze, sa marcheze o diferenta...fie ea rea sau buna... ceea ce nu ne putem permite este sa ramanem in acelasi stadiu, lumea se schimba progreseaza.de ce nu?

| emi a răspuns:

Da nici in spania iti reteteaza cannabis.medicul,intr-o stare super avansata de cancer pentru a nu trebui sa fi cu morfina nonstop in sange, iar pacientii se simt mai bine..., adica prefera sa fie putin binedispusihappy, decat drogati de-a binelea cu morfina, care le dau dureri de cap, vome, ameteli.etc.ai dreptate...

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Prostitutia ar fi trebuit legalizata demult. Drogurile nu sunt de acord si nici nu o sa fiu vreodata.
Guvernantii nostri nu stiu din ce sa mai scoata bani.

| PauLa.M a răspuns:

@goodboy da maai. dar decat sa ma las omorata de altii mai bine ma sinucid eu big grin

| Ruxy a răspuns:

Vai de capu' nostru! :O
Mie mi se pare ca totul a aparut acum, ca se apropie alegerile si probabil iubitul nostru presedinte, Basescu, a vazut ca nu o sa fie sustinut. Se gandeste, cumva, ca vor merge la vot toate prostituatele, pestii, proxenetii si drogatii in semn de multumire?
Nu se gandeste ca tara asta se duce de rapa cu el in frunte...trist...si in felul asta incurajeaza prostitutia si consumul de droguri. Mie chiar imi placea de el, desi toata lumea il critica pentru ceea ce a ajuns tara noastra, dar acum incep sa fiu scarbita de ceea ce a facut si continua sa faca.

| goodboy_8604 a răspuns:

@Paula. M cand se legalizeaza crima nu trebuie sa te mai obosesti sa te omori, o sa te omoare astia. Cat despre prostitutie eu zic ca astia nu mai stiu din ce sa mai scoata bani. Un peste care a fost destept si a strans bani si are destui sa isi deschida bordel om s-a facut, oricum mi se pare o prostie.Si pe langa asta bordelurile vor aparea cum au aparut cazinourile si vor fi peste tot. Atunci Romania nu va mai fi doar tara cazinourilor farmaciilor si shaormeriilor, va fi si tara bordelurilor. Iar despre droguri ce sa spun ca o sa fie tare frumos cand ai sa vezi atunci cand mergi cu copilul de mana pe strada unu cum isi baga in vena sau trage pe nas tot felul de droguri. Si daca "comitetul prezidential" crede ca daca merge in Olanda o sa mearga si la noi se inseala, olandezii sunt mult mai civilizati ca noi si au o cultura diferita fata de cea a romanilor. Mai bine ma mut in Irak sau in Iran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O să sară multă lume și nici nu-mi pasă, dar asta este părerea mea: dezmățul pe pământ!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@klaudiu2009, dar nici nu sunteti pretentiosi...sunteti curvari si tot nu va ajunge, vreti sa fiti cu acte in regula! laughing ati vrea voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nekane-pai ce poate sa gandeasca un barbat cuminte cand vede o fata cu un corp atat de superb precum al tau? si nu suntem curvari, ci suntem...crai.tot cu C incepe. laughing
sunt pro legalizare si, si.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu prostitutia, in conditiile in care vor fi case de toleranta cu medic si toate alea. Sa nu ramana numai prostitutia de centura. (va scapa si dyandyhee hee
Cu drogurile NU. In nici un caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandeam cum ar fi sa existe bordeluri in care sa lucreze barbatii? tongue Sa se legalizeze, da! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu intelege nimeni? Vor sa legalizeze drogurile usoare, nu cele tari cum ar fi cocaina, heroina, LSD sau orice alt drog injectabil, deci fiti fara griji ca nu o sa vedeti pe nimeni pe strada care isi baga o seringa in vene.
Oricum printre drogurile usoare cea mai cunoscuta este "iarba"! Nu creaza dependenta si pentru cei care nu stiu este mai sanatoasa decat tutunul, asa ca nu va mai ambalati atata.
Sunteti toti contra, dar stiati ca in unele tari "iarba" este folosita ca medicament si este prescrisa de doctori? Nu este legala, dar pentru anumite probleme de sanatate iti dau acordul sa o fumezi!
Si da, unii dintre voi ar zice, ca de la dorgurile usoare ajungi sa le iei si pe cele letale! Nu a zis nimeni ca nu, dar asta se intampla numai daca nu ai cap! In plus, ori ca sunt legale ori ca nu lumea le consuma, deci pur si simplu ar usura viata celor care le consuma si a celor care le comercializeaza.
Inainte de a vb despre drogurile cu care voi nu sunteti de'acord mai bine ati citi cate ceva despre ele, si efectele lor! Si totusi, ceea ce vedeti voi la TV, sau ca moare lumea de la supradoze nu va fi legalizat...alea sunt droguile tari, nu cele usoare, pe care le poti gasi intr'un simplu magazin de ierburi euforice.
Cat despre prostitutie, go ahead, e cea mai veche meserie de cand e lumea, si daca ar legaliza'o ar scadea riscul transmiterii bolilor pe cale sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o porcarie, asta cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...prostitutia nu poate fi starpita... e clar. dar poate fi controlata un pic - si 10% ar fi enough
hai sa facem 3-4 orase in care sa poata functiona bordeluri, in cartiere speciale. orasele sa fie in zone defavorizate. in restul romanie sa nu poata functiona nici un bordel.
uite asa, in loc de turism ecumenic vom avea turism sexual. avantajele sunt evidente.
si pana la urma... dupa ce ai fost la bordel... poate vrei sa te duci si la o manastire sa iti speli pacatele :-))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Klaudiu2009 tu iti dai seama ce ar insemna legalizarea prostitutiei? va fi foarte nasol, pentru ca pentru voi barbatii va deveni ceva de genu " sambata seara la bordel cu baietii", asta ar face ca multe relatii sa se destrame dar ce sa mai vorbim, asta e, oricum se duce naibii de rapa tara asta cu totul! mi-ar fi placut sa ma nasc prin 1940-1950 sa fiu baba acum sau chiar sa fii murit, regret ca traiesc clipele si viata din ziua de azi.pacat mare pacatsad

| Gabystelistu95 a răspuns:

@Encore tie iti place drogurile?

| klaudiu2009 explică:

Nu stiu voi femeile... ce parere aveti dsp asta da in cazul barbatiilor asta cu prostitutia legalizata e ca o manacereasca laughing))