| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre legalizarea prostitutiei?

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu văd ceva în neregulă în asta.
În prezent, se practică in conditii lăsate de dorit, femeile respective sunt supuse unor riscuri. Contrar părerilor care nu incurajează treaba asta, pentru că este inadmisibil, atata timp cat există cerere, nu vad care ar fi problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prostitutia nu va disparea niciodata, asa ca macar sa se faca organizat si controlat.

| LoveSleep a răspuns:

Mi se pare ok. Trebuie sa faci și tu bani din ceva.

| SilentRain a răspuns:

Sa plateasca taxe si impozite pe venit, daca tot consideră mizeria un job

| Sofer a răspuns:

De acord. Sa se legalizeze.

| Emma30555 a răspuns:

E cu dus și întors, pe de o parte dacă o accepți ca meserie e ca și cum încurajezi asta, pe de alta parte oricum se practica și se încurajează traficul de persoane în felul asta.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu

| siriusblack98 a răspuns:

Un subiect destul de stufos pe care eu personal consider că nici unul de aici nu îl controlăm cât să ne dăm cu părerea. Gândește-te doar că la ora actuală se practică la greu, numai că acele persoane nu cotizează cu nimic la bugetul statului. Dacă s-ar legaliza, ar plăti taxe dar "meseria" aceasta ar fi automat încurajată. Nu mă gândesc la altceva decât la faptul că minorele ar avea cel mai mult de suferit. Nu am nimic cu prostituția practicată din proprie inițiativă dar traficul de carne vie reprezintă un cancer al societății.

| UnDiavol a răspuns (pentru siriusblack98):

Minorele vor fi victimele cele mai mari

| UnDiavol a răspuns (pentru UnDiavol):

Https://youtu.be/5K9gWBfUu_M
Si asta nu este nimic toată in comparație cu realitate

| Jus7t a răspuns:

Am dat un răspuns lung dar nu îl pot posta deoarece s-au gândit cei ce se ocupa de site că ar fi bine să cenzureze o groază de cuvinte care nu aveau niciun rost să fie cenzurate.

Bravo TPU, să continuați așa încă 10 ani, ne-am obișnuit cu mersul greu al lucrurilor.
Îmi cenzurează cuvântul "po.rn.o", de parcă nu pot folosi cuvântul să descriu ceva de genul " în filmele p.o.rno de tip rape fantasy sunt deseori violate acele fete/femei și cei ce se uită cred că e regizat" ideea de bază fiind că și filmele de genul pot să contribuie la răpirea și abuzarea femeilor, nu trebuie să mergi la prostituate ca să promovezi asta, o poți face de acasă.

| UnDiavol a răspuns:

Una rea și urâta rău păcat de victime și de traficul de persoane nu suport așa ceva in viața mea păcat dacă îl și vor legaliza atunci va fi rău Groaznic de rău deja este mult Prea mult copii la 15 17 ani fac copii la rândul lor groaznic dacă legalizează Prostituția chiar ma gândeam și la asta dacă Vor face una ca asta atunci va fi de ne spus de rău păcat de copii corupți și de personale care vor și sechestrate sa facă asta și mult mai multe

| Georgian22 a răspuns:

D.p.m.d.v este buna, deoarece aduce o contribuție importantă pentru stat