| wizard_cristi a întrebat:

O comisie prezidentiala propune legalizarea prostitutiei si a drogurilor usoare? Ce parere aveti?

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Serios? Pai, acum o ora, povesteau unii la stiri ca vine o lege care inchide toate magazinele de ierburi halucinogene.
Incurca-i drace!

Iar chestia cu legalizarea prostitutiei...va dati seama ce vaca de muls pentru buget? Ca "fetele" vor plati impozite! Si, la ce tarife presupun ca au, o sa avem un buget grasut si dolofan de numa-numa!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Deci vor face economie la benzina masinile de politie, nemai luandu-le pe prostituate in mini excursii la sedii.
In rest, totu la fel. Suntem in Romania.

| alexdop21 a răspuns:

Poate suna ciudat dar am doua pareri, una pro alta contra
Stai sa o vezi pe asta pro :
E ok sa legalizeze prostitutia pentru ca asa se pot face mai multe controale pe bune, si fetele de acolo poate nu or sa mai fie asa pline de boli si asa murdare. Stiu multi baieti care se duc la ele in niste ghene de camere, si isi satisfac poftele animalice. Ba chiar stiu pe unu care a luat o mica bolicica de acolo si doua saptamani s-a urinat lame de barbierit tongue
Contra : In loc sa faca asta, mai bine le-ar interzice strict, si sa dea niste amenzi usturatoare, ar putea baga bani in sali de sport, strazi, scoli, etc. De exemplu stiai ca nu exista nici un ring de box care sa cuprinda mai mult de max 1000 de spectatori?
Drogurile
Pro : ar fi ok daca le-ar legaliza pe cele foarte slabe si care nu creeaza dependenta, si pe celelalte sa le interzica foarte strict, si sa dea amenzi de oridinul zecilor de mii de euro, atat consumatorilor cat si distribuitorilor.
Contra : iti dai seama cati copii or sa umble cu foita in buzunar?

| FearNoEvil a răspuns:

Au propus niste asa-zise solutii. Asta nu insemna ca se va si intampla. Are grija Biserica sa se opuna.

| mihaa a răspuns:

Cand am vazut stirea, am crezut k nu aud bine, Doamne mare e gradina ta doamne si multi prostii sar gardul, cand poarta e deschisa.Parlamentul e plin de oamenii coruptii, multa mafie sine a propus asa ceva, cred ca se ocupa cu asa ceva si doreste sa o legalizeze, orice lege este gandita pentru propriul interes, nu pentrul interesul tarii, probabil tara noastra, va ajunge ca Olanda.Rusine sa le fie sunt alte prioritatii, mult mai grave de rezolvat

| MM a răspuns:

Un om in varsta; doreste sa emigreze. La completarea formalitãtilor, este intrebat de catre functionarul roman:
- Care este motivul tataieee?
- Datorita homosexualitatii...
- Cum asa?
- Pai, in timpul lu Dej se pedepsea chiar cu moartea, dupa aceea pe vremea lu Ceausecu cu inchisoarea, iar acum este permisa prin lege. As dori sa emigrez pana nu iese Nastase presedinte si devine obligatorie.

E grav daca asta e grija cea mai mare a celor din conducere. Vrem locuri de munca, dar cred ca s-a inteles gresit, undeva. Nu vreau sa vad pe ejobs ca sunt oferte de munca ca prostituata, cu cerinte de genul: aspect fizic placut, nu conteaza experienta, studiile superioare constituie un avantaj.
Incotro ne indreptam?

| emy a răspuns:

Ce sa cred? Ca lumea a innebunit de tot.De fapt, masonii.Chiar daca lumea refuza sa vada si sa creada, tot ceea ce se intampla e opera lor.
Acum, mai mult ca oricand, ar trebui sa fim mai uniti si mai tari in credinta.Acum ramane la latitudinea oamenilor:daca doresc sa le usureze munca masonilor(aceea de a ne distruge) sau sa le-o ingreuneze.

| Bishop a răspuns:

O prostie, e o noua metoda sa mai castige si ei niste bani pe urma taxelor pe care sigur le vor impune... ce sa mai zic...

| traumatizaNtu a răspuns:

Foarte bine fac. Sa se ieftineasca, ca parca au crescut tarifele si preturile in pofida "crizei", si ar face un lucru bun si economiei si turismului.

| Lorenyk a răspuns:

Legalizate sau nu, ele tot exista si... daca sunt legalizate sau nu, tot se consuma droguri si tot ai sa vezi prostituate pe strazi si in baruri, etc... insa legalizate fiind, va fi mult mai grav, si din asta vor avea de castigat astia din parlament, asta desigur pe spinarea si pe nenorocirea celor care vor cumpara droguri si bietele fete care isi vor distruge viata pe centura si in bordeluri... e cea mai mare tampenie!

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Pai ce iti pot spune. daca nu este acum o sa fie mai tarziu. drogurile in ziua de azi sunt mai cautate ca painea calda... o parere de drogati ...care a propus asta...

| CDelia a răspuns:

Toate drogurile creaza dependenta!, degeaba insistati ca nu e adevarat.incepi cu un joint, te saturi de el si vrei parca ceva mai tare, sau simpla curiozitate oare cum vor fi si celelalte... ajungi sa iei heroina...
drogurile usoare sunt primul pas catre autodistrugere!
sunt contra ambelor propuneri oribile... angry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca furturile, inselatoriile si tepele de miliarde sunt legalizate de ani de zile...mai conteaza? oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt este o fumigena care sa ne directioneze atentia de la lucruri mai importante... avem deja shopuri etnobotanice si saloane de masaj...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine poate impiedica consumul de droguri sau prostituatia! ok nu le vz pe centura sau in bordeluri dar le vz in fiecare zi la tv, pentru ca exista! un recent ex este daniela crudu! AR TREB LEGALIZATE! POATE ASA ECONOMIA TARII AR CRESTE PE BAZA TURISMULUI.

| abis a răspuns:

Aici sunt multe de spus si un raspuns de cateva randuri pe TPU nu poate epuiza subiectul. Tine de libertatea individuala: fiecare om este liber sa faca orice doreste, daca este major si cu discernamant mintal, atat timp cat nu afecteaza drepturile si libertatile celorlalti.

Prin urmare, daca o persoana adulta decide prin propria sa vointa sa intretina relatii sexuale contra cost, nu are niciun motiv statul sa-i interzica acest lucru, din moment ce prin decizia sa nu afecteaza drepturile si libertatile nimanui.

Daca o persoana adulta decide sa fumeze un joint, nu incalca drepturile nimanui si ar trebui lasata in pace sa si-l fumeze. Marijuana este un drog usor, dar si alte substante ca tutunul si alcoolul sunt de asemenea tot droguri, si ar trebui sa beneficieze de acelasi statut. Nu vad niciun motiv pentru care tutunul si alcoolul ar trebui sa fie, legal vorbind, situate pe alta treapta decat marijuana. Bineinteles, ar trebui pedepsiti cat mai aspru cei care vand droguri (pentru ca dandu-i cuiva o astfel de substanta ii faci un rau, ii pui in pericol sanatatea), insa nu exista niciun motiv pentru a-i pedepsi pe cei care le consuma. Ca sa nu mai spun ca ar fi mult mai eficient daca eforturile politiei si ale autoritatilor in general ar fi canalizate impotriva comertului ilegal decat impotriva consumatorilor.

PS: Ca sa evit intrebarile tendentioase, nu folosesc niciun fel de droguri, nici macar tutunul, si nici n-am folosit vreodata happy

| stelar a răspuns:

Daca domnul presedinte este dispus sa-si trimita fetele la "produs", atunci este sincer, dar ii lipseste caracterul, daca nu este dispus, atunci este mincinos, si, iar ii lipseste caracterul.