| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre o fată care și-a păstrat virginitatea până la 25-27 de ani dar care o "pierde" cu un tip de genul macho, fustangiu, cuceritor, care vrea să aibă cât mai multe femei pe listă (întelegeți voi la ce tipologie de bărbat mă refer)?

Răspuns Câştigător
| Seba2013 a răspuns:

Ca si-ar pierde inocenta si s-ar contamina si murdari. Mai bine ar sta tot timpul in vitrina in ambalajul lor natural. Asa raman tot timpul noi si nu se strica. Un disc cu cat este mai frumos cu atat de mult se pune in magazine, insa unul urat se lasa afara in praf. Discul care se pune in magazine este mai onorabil decat cel care il gasesti in subterane si la mana a doua. Sau un avion nou decat unul care are 10 ani de vechime. Altfel te simti in el, altfel miroase. Asa ar trebui sa fim tot timpul, noi, nu sa ne degradam. Nu ai vazut ca unele persoane au o aurora distinsa fata de altii? Este pentru ca ei nu se degradeaza si nu imbatranesc.

Puţin aluat dospeşte toată frământătura.
7.Curăţiţi aluatul cel vechi, ca să fiţi frământătură nouă, precum şi sunteţi fără aluat;

31 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata a facut exact ce a dorit.
Si alegerea a fost inspirata, omul avea experienta, asa ca acum si ea stie ce trebuie sa astepte de la un viitor, potential..sot.
In materie de sex.

| wildthing a răspuns:

Era mai bine daca si-o pierdea cu o femeie de 40+.

| Mosotti a răspuns:

Am parere buna, si daca pierde virginitatea cu un fustangiu ce? S-a simtit si ea bine, nu doar el, ca n-a pierdut averi.
Ca sa nu mai zic ca daca la 25-27 ani e virgina, are o mare problema.

| Hammurabi a răspuns:

Nici o părere.
Și sunt convins că nici ea nu are nici o părere despre ceea ce face. laughing
Acum a avut chef să facă sex, acum a făcut.
Nu cred că avea nevoie de motivații filozofice.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu de ce ai cerut parerea noastra despre fata in cazul asta, si nu depre barbat.

| sofisis a răspuns:

Tot vad intrebari de genul.
1. Virginitatea nu e vreo virtute
2. Femeilor le place sexul la fel de mult ca barbatilor
3. Faptul ca e el fustangiu pentru unele femei chiar nu conteaza. Atata timp cat le fte bine...asta e ce conteaza.
4. Nu toate femeile viseaza la maritis si la cai verzi pe pereti

| Lioana a răspuns:

Parerea mea e ca e o victima naiva.

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

De ce trebuie sa fii casatorita sa faci sex

| Emma30555 a răspuns:

Dacă ea nu regreta, restul nu contează. Părerea mea e ca dacă aștepți atât de mult ar fi bine sa o faci cu unul care te iubește dar pe de alta, parte dacă nu găsești nu are rost sa aștepți încontinuu, te bucuri de viata, și pana la urma capeți experienta de viata nu ma refer la sexualitate, ci capeți o anumita experienta care te va face sa întâlnești o persoana ok la un moment dat. Una peste alta poate tot "Raul" e spre binele ei.

| VoidEternal a răspuns:

Well, ca de obicei, depinde.

Daca actul s-a petrecut in urma unei seductii initiate de el care a avut ca singur scop actul sexual dintre cei doi, atunci normal ca e nasol. El a mai bifat un item pe lista si ea a ramas deceptionata si se simte parasita.

Daca ea, in cunostinta de cauza si fara siretlicuri din partea lui a participat la eveniment atunci nu vad nicio problema.

Nu cred ca impartasesc parerea conform careia virginitatea e ceva banal, fara nicio importanta. Consider ca macar ar trebui sa fie ceva sentimente intre cei doi sau cel putin daca ele nu exista atunci amandoi sa cunoasca exact situatia, sa nu fie nimic ascuns. Altfel ulterior ar putea aparea regrete.

Daca as fi in situatia asta, nu as vrea sa o fac cu oricine doar ca sa ma eliberez de un stress, ca sa tai ceva de pe o lista. Faptul ca de cele mai multe ori societatea pune presiuni pe membrii ei pentru a scapa de virginitate, mi se pare o mizerie.

| Goete a răspuns:

Mi se pare normal ca s-a plictisit si vrea sa isi inceapa viata sexuala

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu și-a ales tocmai persoana potrivită cu care sa înceapă, dar dacă asta e decizia ei, atunci nu ai ce sa faci. Fiecare decide ce e mai bine pentru el.

| Mosotti a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Pai de ce n-a ales persoana potrivita? S-a culcat cu cine i-a placut, s-a simtit si ea bine, nu doar el, deci e okey, nici nu conteaza ca mai face cu ala iar sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Și dacă ăla se laudă după? thinking

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca se lauda ce? Ca doar n-a dat in cap, i-a facut un bine si ei ca s-a simtit bine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E un porc

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Ea fiind virgina pana la vârsta aia îți dai seama ca avea anumite principii și și ar dori ca tipul cu care o face prima data sa tina la ea dacă nu o iubește, sa o respecte măcar. Dacă se lauda reiese ca el nu are caracter, nu o apreciază, nu o respecta si este un trofeu pentru el, ceea ce pe ea ar putea sa o doară, sa o raneasca în orgoliu și sa fie dezamăgita. Una e cum te simți fizic când faci sex și alta e cum te simți emoțional după, în funcție de ceea ce se întâmplă. Nu prea cunoști tu psihologia oamenilor, sexul nu e doar un act animalic. Sexul poate fi oferit cam oricând pentru noi femeile, de aceea nu punem accent asa mult cum puneți voi pe sex și atât.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Cam ai dreptate in ce zici, de multe ori stiu care e psihologia dar nu accept pentru ca nu imi convine cum e treaba.
Nu puneti asa accent pe sex pentru ca nu aveti testosteronul sus, barbatul pune accent pe sex pentru ca are testo f sus si ala ii da o pofta nebuna, si la ei ala frumusei li se ofera sex oricand, nu asta e problema.

E ca si cum tie nu prea iti e asa foame, si barbaului ii e o foame teribila, logic ca el se gandeste mult mai mult la mancare decat tine, e f simplu.
Si multe femei nu cunosc asta si psihologia, si condamna barbatii facandu-i obsedati de sex, pai natura exact asta si doreste, de aia ei sunt asa, natura vrea ca ei sa f cat mai multe, ca aia alfa sa-si lase samanta in cat mai multe pentru copii sanatosi.

Si mie cand mi-e foame tare-s obsedat de mancare, cand ma duc in oras nu prea ma mai int altceva, ma uit doar unde e mancare.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ziceai tu sa nu mai băgăm în seama natura? Eu nu neg ce spui tu, este adevărat, dar natura nu spune nimanui sa nu ai caracter, sa faci oamenii sa sufere, sa te lauzi sau sa denigrezi sexul opus, sa ți bați joc de sentimentele unui om naiv sau îndrăgostit, etc etc, nici natura nu i spune unui fete sa regrete ca a făcut sex cu unul care nu o merita ea având nevoie de atenție, validare sau iubire. Sex putea face cu oricine, și o femeie mai urata găsește sex oriunde oricând, tocmai de aceea oferă acest lucru doar unuia care considera ea ca merita, sau pentru plăcerea ei, dar în cazul de fața, la topicul prezentat e valabila prima varianta.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Nu ai cum sa nu bagi natura in seama, nu stiu unde am zis sa nu o bagi, ca nu ai de ales.
Evident ca natura nu zice sa nu ai caracter, eu am zis de ce femeia nu e asa ahtiata dupa sex ca barbati, asta am explicat adica la ce ai spus tu:

"Nu prea cunoști tu psihologia oamenilor, sexul nu e doar un act animalic. Sexul poate fi oferit cam oricând pentru noi femeile, de aceea nu punem accent asa mult cum puneți voi pe sex și atât."

In rest e cum zici. Da, pai si barbatul da sex cuiva pe care place, nu doar femeia, doar ca poate din cauza dorintei aleia f mare, mai da si la altele. Doar ca femeia leaga mult sexul de emotional, si asta tot de la natura e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei

Depinde foarte mult de la un caz la altul

Părerea mea este că nu orice fată aflată în situația asta și la aceeași vârstă ar reacționa la fel sau din aceleași moive

Însă ar putea constitui un factor important faptul că nu și-a început viața sexuală până la o vârstă înaintată și faptul că o începe tocmai cu cineva ca el, poate fi conștiincios odată cat și incontinent sau poate mai nuanțat

De aceea nu consider că există un răspuns general la această întrebare ci unul care diferă de la o femeie la alta, de la un om la altul

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicio părere. Probabil acum abia sa dezinhibat, ( ceea ce e destul de târziu, dar e bine - știi ce se spune - mai bine mai târziu decât niciodată! ), păcat totuși că a început cu un astfel de bărbat ( ar putea rămâne total dezamăgită dacă și-a păstrat voluntar virginitatea, adică nu din motive bazate pe o anumită credință sau astfel de rahaturi de constrângeri, iar acum să și-o piardă cu un macho man clasic de cartier ), dar nah, tot mai bine decât să rămână la infinit virgină deși nu își dorește asta.

| Konstantinos99 a răspuns:

Inteleg tipologia.Din pacate nu a avut cine sa o apere! Daca era virgina pana la varsta asta sa astepte pana gasea baiatul potrivit care sa o iubeasca si sa stea cu ea.E clar dezamagita de experienta, pentru ca nu era momentul ei. Acuma ce sa faci, sa puna mana sa isi caute ea iubit, daca mai gaseste;(

| gogugogugogu a răspuns:

Naiva. Probabil a asteptat cat a putut si s-a culcat de nervi cu primul doritor, dezamagita fiind ca a asteptat degeaba perfectiunea.

| FredericChopin a răspuns:

La 25-27 de abi e "batrana" deja deci una peste alta nu poate fi decat una dinaia care nu ia resuit facultatea si acum vrea sa se f*uta pe bani

| Daz01 a răspuns:

O părere nu foarte bună vis-a-vis de ce ai spus și de intențiile fetei. Dacă fata asta a stat virgină atât de mult timp, așteptând să facă acest pas cu un băiatul pe are l-a visat mereu, dar a ajuns să o facă tocmai cu băiatul de care a fugit până la 27 de ani este trist. Din acest motiv nu cred că virginitatea a fost alegerea ei... ori are o problemă să nu fi atras niciun băiat până atunci ori a fost forțată să fie firgină și a făcut-o cu primul care i-a ieșit în cală.

| Yparisa a răspuns:

A pierdut ani prețioși din viața în care putea sa se distreze ca un om normal ca acum să ajungă o epava. Trist, ce sa zic, dar treaba ei.

| Mosotti a răspuns (pentru Yparisa):

A pierdut nu ca a vrut, ceva are care nu i-a permis sa se simta bine.

| Angelindeed a răspuns:

Nătângă. Probabil a ajuns virgina la vârsta aia doar pentru că nu a bagat-o nimeni în seamă.

| Mosotti a răspuns (pentru Angelindeed):

Pai da, ori arata ca dracu si nu a bagat-o in seama din cauza asta, ori are mari problema de comportament si nu a vrut-o nimeni.

| IoanVL a răspuns:

Nu e bine deloc. În primul rând, nu e bine pentru ea, moral și emoțional, e o lipsă de respect față de sine. În al doilea rând e o lipsă de respect față de viitorul soț, pentru că dacă va fi un om de calitate, e foarte posibil să fie deranjat de acest lucru.

În al treilea rând nu e bine că dă apă la moară unui nemernic, care probabil gândește că "toate femeile sunt c...e", "i-am tras-o și fraierei ăsteia" sau alte chestii mult mai vulgare pe care nu le mai reproduc.

În fine, în al patrulea rând, e posibil să se trezească mai devreme sau mai târziu cu cine știe ce boli ai căror vectori sunt acești "cuceritori" de două parale, care știu doar cum să... o femeie, dar nu știu s-o respecte și s-o iubească.

Mi se pare de exemplu un lucru extrem de dureros să vezi o femeie luptându-se singură cu o boală incurabilă, fără să aibă alături pe nici unul din "cuceritorii" care au profitat de ea.

Cu alte cuvinte, virginitatea e un dar de preț. Nu virginitatea în sine, ci faptul că e asociată cu puritatea, cu inocența. Iar acest dar trebuie oferit doar cuiva care merită cu adevărat.