| asab a întrebat:

Ce parere aveti despre un barbat care doreste sa isi pastreze virginitatea pana la nunta,care are princpii morale -religioase,care nu se uita dupa o fata doar pentru ca e buna,care prin distractie nu intelege club-bautura-iarba-femei, si care are preocuparii artistice?

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant altii care traiesc singuri fara familie asa ca nu e de mirare.

regis
| regis a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa se trezeasca la realitate. Desi sincer nu inteleg cum poate avea preocupari artistice fara a admira frumosul si principii relegioase ignorand creatia lui Dumnezeu.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Coane, fiecare face ce vrea cat timp traieste. Mie, imi e indiferent ce alege acel tip sa faca.

Sper doar sa fie fericit!

| mihai69 a răspuns:

N-am absolut nicio părere deosebită. Fiecare își trăiește viața după principiul „cum îți așterni, așa dormi".
Atât timp cât nu deranjează pe nimeni cu ceea ce face (și m-aș mira să poată face așa ceva, dacă e cum ziceai mai sus), să fie fericit!

| Alcyon a răspuns:

Bravo lui! Totul e sa reuseasca sa gaseasca o fata care sa gandeasca la fel ca el. Femeile din ziua de azi isi incep viata sexuala la 14-15 ani, si pe urma isi schimba iubitii ca pe sosete. La un moment dat, nici ele nu mai stiu cu cati s-au intins.

| Cristiann25 a răspuns:

Un singur lucru am sa-ti spun:fiecare om isi face viata asa cum doreste.Nu trebuie sa te intereseze parerile altora pentru ca oricum oamenii vorbesc foarte mult si prost.Sunt alegerile tale, faci cum doresti.Succes!

| Vektor a răspuns (pentru Cristiann25):

Dar poate sa invete din greselile altora happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta mai buna decat sa """" tot ce misca

Răspuns utilizator avertizat
| Fernando9Torres a răspuns:

O parere buna, sunt rari oamenii care is pastreaza virginitatea pana la ziua si care nu fumeaza, bea sau se "iepureste"doar asa de plictiseala, sper ca e vorba de tine, daca da tine-o tot asa!

| contαbαndonαt a răspuns:

Mi-e indiferent, nici buna - nici rea.Fiecare face ce vrea in viata si CU viata lui, punct.

| Vektor a răspuns:

La prima vedere are o problema cu capul.
sexul nu are nici o treaba cu principiile morale sau religioase, nu are treaba cu distractiile de genul cluburilor, barurilor si nici vorba de preocupari artistice(depinde si de arta*)
sexul se face intre doua persoane, de preferabil de sex opus, mai ales daca este vorba de iubire si casnicie.
o casnicie fericita si de lunga durata pe langa iubire si intelegere, trebuie sa aiba si momente intime foarte placute.

sexul nu este doar acea parte in care barbatul sta deasupra femeii si atat.
pac-pac dai de doua ori din fund si doamne iarta-ma ca am pacatuit.

daca nu va potriviti din punct de vedere sexual? da exista si asa ceva! anual sunt mii de cupluri ce se despart din cauza nepotrivirii sexuale sau daca nu se despart, mereu unul din parteneri nu se va simti comfortabil si incet vor aparea diverse probleme.

iar acum sa asteptam sa sara toti si toate nef... de pe TPU cu diverse pareri sau altii care dau exemple de minori de 12+ani.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ca e un prost?

| AdiTorrent7 a răspuns:

E un om constient de ceea ce presupune casatoria.

| Vektor a răspuns (pentru AdiTorrent7):

Si ce presupune casatoria?

| elenaQwerty a răspuns:

Cea mai buna posibila! Daca esti tu acela, bravo tie. Eu stiu un singur baiat de genul asta. Ce mai, viata ta va fi asa cum trebuie, vei trai cu adevarat!

| Vektor a răspuns (pentru elenaQwerty):

De unde stii asta?

| elenaQwerty a răspuns (pentru Vektor):

E simplu. Orice om care traieste cu Dumnezeu simte cum viata lui este frumoasa, mai faina ca inainte. Daca esti constient de ce faci, e clar ca esti implinit, fericit pentru ca esti binecuvantat de Dumnezeu. Prin orice greutate treci, tot fericit vei fi pana la urma. Pur si simplu simti ca faci ceea ce trebuie. Tu nu ai simtit asta niciodata? Daca nu, iti doresc.

| Vektor a răspuns (pentru elenaQwerty):

Dar ce legatura are d-zeu cu inceputul vietii sexuale inainte sau dupa casatorie? happy. pana la urma este alegerea fiecaruia ce face in viata sa, doar ca sexul dupa casatorie nu neaparat iti face viata mai frumoasa, poate chiar sa distruga o casatorie. din cauza asta multe persoane de specialitate recomanda ca persoanele ce vor sa se casatoreasc sa se cunoasca cat mai bine. ca fapt divers inainte de casatorie se spune ca cei doi ar trebui sa convetuiasca impreuna macar 1 an.

| elenaQwerty a răspuns (pentru Vektor):

Are legatura. Sexul inainte de casatorie inseamna desfranare, iar desfranarea incalca cele 10 porunci, Il supara pe Dumnezeu. Tu asculti pe cine vrei: pe oamenii de specialitate care recomanda sexul inainte de casatorie, pentru ca partenerii sa se cunoasca, etc sau pe Dumnezeu care iti spune asta din iubire si tot pentru fericirea ta pana la urma.
Sunt de acord cu convietuirea, e normal sa se cunoasca inainte, dar asta nu presupune neaparat sa aiba relatii intime.

| Vektor a răspuns (pentru elenaQwerty):

Faci o rugaciune si te iarta, caci din cate stiu D-zeu iarta pe toata lumea...