| stephanie_2280 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie intre o fata de 17 ani si un baiat de 26? Dar despre decizia ce tine de caracter a baiatului?
Astept pareri happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate fi o relatie frumoasa sau nu, depinde.
Daca baiatul e serios si bine intentionat, relatia poate fi una frumoasa.
Daca intentiile lui nu sunt tocmai bune si urmareste doar sa profite de imaturitatea emotionala a fetei, relatia poate fi catastrofala.
E o relatie care poate ridica multe semne de intrebare...sa ai mare grija si sa fii atenta la orice nuanta pe care o iau discutiile voastre.
Nu castiga intotdeauna cel care risca, asa ca nu risca nimic.

9 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa-ti cauti un baiat de varsta ta. Gandeste-te ca un barbat la 25+ de ani, are alte asteptari de la o relatie, gen familie, copii etc. Tu mai ai ani buni pana o sa ajungi pe banii tai. Crezi c-o sa stea sa te astepte cu anii, pana iti gasesti slujba, ca sa va puteti muta impreuna? In general, barbatii care umbla cu fete mai mici, n-au cu cine sa se sexeze, fiindca tipele de varsta lor nu-i vor. Si-atunci, isi cauta prietene minore, fiindca se gandesc ca-s mai usor de convins si n-au atat de multe pretentii. Sincer, cred ca te complici prea mult.

| stephanie_2280 explică (pentru Alcyon):

Asa zic si eu, pana la urma el e barbat, eu o fata de 17 ani. Multumesc pentru parerile voastre! Nu voi face pasul acesta, de a fi cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie intre o fata si un baiat cu diferenta de 9 ani nu este asa buna.Si eu am o verisoara mai mica cu 10 ani ca mine si nu vorbeam cu ea pentru ca nu stiam ce jocuri sa ne jucam cand eram copi.Eu bateam mingea si ea plangea ca nu o las sa apere in poarta dar noi aveam 15 ani si ea era de 7 si ne era frica sa n-o lovim.Deci relatia este grea si intre frati la fel.Eu surori n-am mai mici dar fiecare generatie e diferita si sunt si jocuri diferite. Fata adolescenta poate sa sara coarda dar baietii au alte preocupari, cum ar fi sa se uita dupa fete.La mine in sat singura relatie dintre tineret e ca merg toti cu vacile pe camp si sunt seriosi si nu fac prostii cum e pe la oras cu discoteci sau doamne fereste sa recurga la fapte obscene.Si ma refer la cele care se fac dupa casatorie cu consimtamantul ambelor sexe, nu pe minciuna sa pacaleli.Ca fata sa sufere ca s-a facut de toata rusinea.Sarut mana domnisoara si multumesc ca mi-ai ascultat mesajul.Nu te supara, deci trebuie atentie sporita la interesul care il are acel om.

| LineGuide a răspuns:

Parerea mea despre aceste diferente prea mari de varsta e ca relatiile astea mereu sunt facute din interesul unuia din partenei. Ori el vrea sex, ori ea vrea lux, sau baieti frumosi.
Mult noroc!

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Chill.
''vaidemine vrea doar sex''.
Cu totii vrem sex asta ca sa stiti de la bun inceput.Bineinteles o parte din baieti voaleaza acest aspect cu o infatisare de domn,de baiat cu moralitate, bla, bla, bla

Diferenta e ca unii vor ceva mai mult, lucruri mai profunde si altii se limiteaza doar la sex.
Tocmai de aceea nu trebuie sa te arunci intr-o relatie brusc.
Sunt lucruri ce trebuie tatonate mai intai.

Cat despre diferenta de varsta nu vad ca ar fi o problema atata timp cat tipul nu-si bate joc de ea.

| BizSinir a răspuns:

Pai parea mea este ca daca baiatul este mai mare ca tine si mai ales are o atitudine de jmecheras ar trebui sa ai grija pentru ca o sa vrea doar sex apoi o sa te lase in general asa nunt barbatii acestia chiar crezi ca la varsta la care o are el dse uita la o fata mai tanara ca tine si se gandeste la o relatie serioasa?! ...nu iti spun eu vrea sa faca sex cu tine apoi sa se laude prietenilor si sa te lase. Este alegerea ta dar ai grija baietii sunt foarte sireti

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Relatia nu e normala, cauta pe altcineva de varsta apropiata!

| stephanie_2280 explică:

Am aceeasi opinie, voiam doar pareri. Sunt foarte prudenta cand vine vorba de asta.

| Shera a răspuns:

Doar tu iti poti da cu parerea legat de comportamentul lui! Stii mai bine in ce cercuri se invarte. Dar legat de diferenta de varsta eu aveam aproape 18 ani, el aproape 30. Au trecut 4 ani si inca suntem impreuna, fericiti, etc. Nu a fost vorba de sex, bani, etc. Are un suflet bun, asta iubesc la el si la asta ar trebui sa te uiti inainte sa iei o decizie. Bafta!