| hannahm123 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie intre profesor si eleva? daca profesorul e tanar?

Răspuns Câştigător
| bbydeea317 a răspuns:

E ok o astfel de relatie atat timp cat diferenta intre profesor si eleva nu e foarte mare, si eleva e la liceu, nu la gimnaziu. Iar in primele luni in care cei doi formeaza un asa zis cuplu, ar fi bine sa fie discreti, mai ales in institutia scolara, pentru ca nu da bine ca un profesor sa se afiseze pe coridoarele scolii de gat cu o eleva. In afara cursurilor nu-i are nimeni treaba, insa in timpul lor ar fi urat, cred eu.
Mai e o problema daca profesorul acela preda la clasa de unde provine eleva respectiva, sa nu stie colegii, pentru ca ar iesi discutii cum ca ea va fi mereu favorizata, etc.

Succes!

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Daca ambii stiu ce fac si isi asuma, nu mi se pare nimic rau.
Insa inainte de a incepe o astfel de relatie trebuie sa fie constienti amandoi ca nu se vor afisa pe holurile scolii te mana sau alte astfel de gesturi si ca relatia va trebui sa fie secreta.
Daca exista iubire nimic nu ar trebui sa impiedice o astfel de relatie, insa fata de o relatie normala e mult mai riscanta si mai matura.
Bafta!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Daca se v-a descoperii asta el risca puscaria si suspendarea din functie iar ea exmatricularea,

| Malinutza99 a răspuns:

Dupa parerea mea, relatia dintre un profesor si o eleva nu ar trebui sa existe. Inteleg ca daca proful e dragut si matur esista posibilitatea de a te indragosti de el, insa acea relatie nu ar rezista deoarece fata e minora si i-ar putea crea o multime de probleme profesorului. Plus ca parintii nu ar fi de acord cu aceasta relatie. O zi buna.

| WiNNgS a răspuns:

Acelui profesor i sa-r putea intuneca judecata daca incurca viata profesionala cu cea sentimentala si isi va favoriza iubita fata de restul clasei nu ar fi bun o relatie intre ce doi deoarece dauneaza si lor dar si celor din jurul lor.