| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care se prefac ca prietenii lor nu mai exista dupa ce isi fac o relatie? Am un prieten care isi facuse o iubita acum 2 ani dupa care s-au despartit, cat timp au fost in relatie dadea doar seen si nu facea niciun pas in a initia o conversatie si o faceam doar eu. Acum cateva saptamani s-a cuplat cu o fosta a unui prieten de-al meu (fata nu e deloc ok, dar saracu nu stie) si raspune dupa 1 ora, 2 la mesaje, cam mereu, nu prea mai e acelasi om pe care il stiu, dupa ce se despartise de prima a spus ca nu mai face sacrificii pentru fete niciodata si baliverne de-astea, dar a revenit la proastele obiceiuri, din nou... E cam aiurea sa iti sacrifici viata sociala doar pentru o p##da, eu niciodata n-am facut asa, n-am uitat de el chiar daca aveam iubita la momentul ala si ieseam cu el afara.

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Gandita strict "animalic", situatia asta s-ar traduce cam asa: ne intovarasim cu alti masculi, ca sa avem cu cine sa iesim la "vanatoare" de femele, crescand astfel probabilitatea de succes...dar in momentul in care ne gasim o partenera, nu mai avem nevoie de compania celorlalti masculi. happy
E in instinctul nostru sa facem asta. happy

| 120bulevard a răspuns (pentru wildthing):

Am mancat din aceeasi farfurie ca sa zic asa, dar p##da schimba multi oameni, asta e clar

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prietenul tau este clar un SCLAVUL SOTIEI

| RAY a răspuns:

E un cățeluș, ma mir ca a stat aia cu el, ala nu e barbat care nu îți aloca timp lui, acum e iar cățeluș, ignora-l, fii indiferent

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu-i capabil sa jongleze 2 prieteni in aceelasi timp si atunci se ocupa numai de cel/cea de care este interesat la acel moment.
Multi pe lumea asta isi sacrifica chiar si familia pentru o pasarica, dapai un amic, care nu-i mare lucru.

| Emma30555 a răspuns:

Nu au personalitate, e o prostie sa te izolezi doar pentru ca ai o relatie, apoi daca relatia se termina tot ei se plang ca nu au pe nimeni.

| LordCristobal a răspuns:

Sunt niste oameni cu caracter slab.Nu trebuie niciodată să îți uiți prietenii cu care ai petrecut clipe frumoase.
Macar putea să îți spună că nu are timp sa stea cu tine.Eu daca as avea iubita niciodată nu mi-aș neglija familia și vechii prieteni.

| andreidmbm a răspuns (pentru LordCristobal):

As vrea sa vad asta in momentul in care ar aparea si un copil la mijloc...

| LordCristobal a răspuns (pentru andreidmbm):

Daca apare un copil se schimba multe lucruri.Automat îți dedici mare parte din timp pentru dezvoltarea și creșterea armonioasa a copilului.
Dar întrebarea de mai sus nu facea referire la situația în care ar fi apărut și un copil.

| AIeXxX a răspuns:

Dacă îi fericit așa, care e problema. Îi place să fie sub tocul femeii, nu-l mai schimbi. Cauta-ți alt prieten că asta l-ai cam pierdut

| AndreiSingurul a răspuns:

Și eu am pățit la fel. Acum nu mai am pe nimeni cu care sa vorbesc, asta e

| bianca927 a răspuns:

Mereu sa intampla asa, cand ai relatie si iubesti mult persoana respectiva mereu o sa preferi sa petreci timp cu ea decat cu altcineva. e de inteles.