| Floarepestrita123 a întrebat:

Buna,am fost împreuna cu un baiat 4-5 ani, iar eu m-am despartit de el din pricina comportamentului, devenise țâfnos in tot ce făceam, nu îmi arata iubire, ma făcea sa ma simt aiurea in fata prietenilor, părinților, ma făcea incapabila de nimic, îl iubeam foarte mult dar am luat aceasta decizie cu greu deoarece m-am gândit la viitor. Mereu îmi ziceam in mintea mea dacă asa e acum dar apoi pe viitor trăgeam foarte mult in relatie, iar el nu făcea multe sacrificii, nu mancam la liceu ca sa îmi pastrez bani sa ii cumpăr sa ii duc lui la munca, plus multe alte sacrificii ce trebuiau făcute de el ca baiat.In timpul acela vb prietenește cu un prieten de al nostru comun, el îmi dadea sfaturi pentru el ca sa fiu bine cu el iar eu ca sa fie bine cu fosta lui iubita. Încercam din răsputeri sa ascult părerile tuturora doar sa fim bine. Văzând ca el nu se schimba m-am despartit de el, iar el următoarea zi și-a făcut relatie cu una care mai vorbise când am mai fost noi despărțiți 3 zile. După 3 săptămâni a raspuns pe un site de socializare unde se primesc mesaje anonime, se pare ca mai avea contul meu, a raspuns iar in mesajul ala vb in numele meu ca l-as fi înșelat pe el in condițiile in care el imediat după despartire și-a făcut relatie iar eu căutam sfaturi sa fiu bine cu el.El a zis ca l-as fi înșelat cu băiatul cu care vb mereu și ii ceream sfaturi sa fiim bine…asa i-a spus o fata doar ca sa se răzbune pe mine și el a crezut …Eu i-am tr mesaj și i-am zis cum poate sa zică asa ceva când eu i-am fost loiala și i-am explicat tot ….El a zis ca dacă ne vede ca ne omoară pe amândoi…nu înțeleg ce îl interesează pe el, eu nu l-am înșelat in timpul relatiei, el are iubita una care a făcut cu mulți. Multe, de ce îl mai interesează cu cine vb eu dacă i-am explicat adevarul ca i-am fost loiala …? Nu înțeleg de ce face gesturile astea…. Situația ma depășește nu…Ajutați-ma va rog…nu mai înțeleg nimic din comportamentul lui

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ajutorul il poti primi numai de la Politie, daca faci plangere impotriva lui si arati mesajul cu amenintarea cu moartea.

Din pacate, noi chiar nu avem cum sa te ajutam in acest caz, doar Politia poate.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu zic sa il ignori. E prea multa drama si bataie de cap pentru nimic.

| Floarepestrita123 explică (pentru dullcat):

Da eu nu înțeleg dc ma baga in seama dacă el e cu alta

| dullcat a răspuns (pentru Floarepestrita123):

Ti-am zis, consider ca nu are sens sa iti mai pierzi timpul si energia nicio secunda gandidu-te el, analizandu-i comportamentul etc. Pare o persoana foarte toxica, nu e normal sa ameninti pe nimeni cu moartea.Plus, tu erai inca eleva iar el lucra? Era major, sau s-a lasat de scoala? Relatia voastra nici n-a existat, mai ales daca el nu te-a respectat, te facea de ras in fata alora, nu te credea ca ii esti loiala si la prima ruptura intre voi a sarit in brate la alta. Extrem de superficial, nu ai nevoie de astfel de oameni in jurul tau. Te mai si barfeste dupa toate cele intamplate. Nimeni nu are nevoie de astfel de oameni prin jur.

| anonim3247 a răspuns (pentru Floarepestrita123):

Nu te mai gândi la ăla, nu ești femeia pe care o vrea el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comportamentul lui e unul de manipulator și denotă probleme in conduita ta. Este genul de individ gelos, suspicios, posesiv, pe scurt, o persoană toxica.
Ai luat decizia perfecta in a te despărți de el.
Nu e ok ca nimeni să amenințe cu moartea pe nimeni, mai ales un fost partener.
Nu trebuie să-i oferi prea multe explicații. Nu le merită.
Daca va continua să te amenințe cu moartea, păstrează mesajele și spune-i că dacă nu se potolește, te vei adresa poliției.

| 199onur7 a răspuns: