| Stranger123 a întrebat:

Ce părere aveți despre pastilele sau gelurile care promit mărirea penisului? A încercat cineva și dacă dă îmi poate recomanda cineva? Ps:Am 17 cm și nu sunt satisfăcut de asta

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In afara de aici, tu mai citesti si altceva pe net?!
La ce te raportezi de nu esti multumit cu cat ai?! Stii ca vaginul are o adancime intre 8-12 cm?!
Vrei sa fi actor porno?! Pentru aia trebuie sa ai moaca faina si trup lucrat la sala, asa ca lasa prostiile, invata maniere elegante si restul si multumeste sortii pentru ce ai!

| RoCkKiD a răspuns:

Din pacate nu cresc nimic.

Singura varianta pentru crestere e operatia dar nici aia nu-l creste propriu zis.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca penisul tau a fost masurat CORECT si a rezultat ca lungimea sa este intr-adevar de 17 cm, in acel caz penisul tau poate fi considerat ca fiind supradimensionat. Ca argument relevant in acest sens poate fi amintit experimentul efectuat de Dr. Nicole Prause in legatura cu preferinta femeilor privind atat lungime cat si grosimea penisului care urmeaza sa le penetreze. Medicul Dr. Nicole Prause a efectual un studiu în cadrul căruia a folosit modele 3D de penisuri în erecție de diferite dimensiuni. În acest fel, modelele erau cât mai reale, spre deosebire de studiile unde se foloseau modele de penisuri în stare flască sau desene 2D, (conform cosmopolitan.ro. )
Din 100 de modele de penisuri create, Dr. Prause și echipa sa, au ales 33 modele pe care le-au considerat cel mai des întâlnite. Cel mai mic model de penis a avut puțin peste 10 cm lungime, iar cel mai mare aproape 23 cm.
La studiu au participat 75 de femei de diferite vârste, care au fost rugate să aleagă dintr-un coș două penisuri pe care și le-ar dori la un partener – unul pentru un one night stand si un alt penis care sa fie a unui bărbat cu care să aibă o relație de lungă durată.
În urma acestui studiu, se pare că femeile preferă în medie un penis de 15-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Este Interesant de precizat că penisurile de marime mare (16-17 cm) au fost alese NUMAI/DOAR... pentru un one night stand.
Concluzia care a reiesit in urma experimentului s-a rezumat la urmatoarea afirmatie :
„Un penis mare are riscul de a provoca durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc însa doar in cazul unui sex de tipul ''one night stand.", spune Dr.Prause.
Multa sanatate!
http://unica.md/......-femeilor/

| mihai69 a răspuns:

Nu tu trebuie să fii satisfăcut, ci partenera ta!
PS - nu există niciun produs realmente eficient.

| Cyrano a răspuns:

Toate sunt inselatorii si aberatii pentru cei creduli.

| Marbella188 a răspuns:

Promit dar nu se tin de promisiune laughing)

| Ciscodus a răspuns:

Exista persoane in 2019 care cred in ''efectele magice'' ale acestor produse?