| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele care își înșală iubitul/iubita?

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai bine singuri, nu-si merita relatia.

| mgtow a răspuns:

Proasta, era mai bine daca nu se angajau niciodata in relatie doar schimb de parteneri meritau

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E normal pentru ca omul NU este proiectat sa fie monogam

| Mosotti a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Corect spus, omu nu e monogam neaparat.

| RAY a răspuns:

Femeile sunt hipergame, aia te poate lăsa oricând, te blochează și adio iar tu plângi ca prostul, femeile se iubesc pe ele și copii dar nu mereu și părinți în rest iubitul e doar un suport atât

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s de tot rahatul!
Cel putin sa aiba bun simt si sa spuna cand ceva nu ii satisface, sau nu mai vor sa stea in acea relatie, decat sa insele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fricosi.
Teama de singuratate ii uneste cu "iubitul/iubita".
Daca ar fi stapani pe sine, nu s-ar amesteca in relatii seriose, si s-ar plimba in stanga si in dreapta, fara nici o obligatie.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Bv frate, respect permite-mi sa ingenunchiez

| Mosotti a răspuns:

Am o parere okey atat timp cat inseala in sens de sex simplu si atat, adica sa nu faca infidelitate emotionala.
In rest daca iubeste persoana de acasa si se comporta frumos, este okey. Ptr ca sunt persoane care au nevoie de diversitate sexuala si atat, ar asta nu inseamna ca nu iubeste partenerul cu care e. Ala e un orgasm simplu si atat, nu e problema.

| blairelovesmusic a răspuns:

Persoane ordinare care nu stiu sa aprecieze iubirea primita.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu nu sunt de acord. Dacă relația scârțâie și nu se rezolvă nimic prin dialog mai bine te desparți decât să înșeli. Prin înșelat îi faci rău celui de lângă tine dar și ție îți faci rău.

| gogugogugogu a răspuns:

Cred ca pot fi 2 posibilitati:
1. nu mai primesc ce vor in relatie;
2. iubesc mai putin.

| Mosotti a răspuns (pentru gogugogugogu):

Nu are neaparat legatura, poti primi in relatie tot ce vrei, dar sa ai nevoie de diversitate sexuala si atat, fara nici o legatura cu iubirea.

| FredericChopin a răspuns:

Aia care il insala este o curva ca vrea mai multe... Pe cand ala care o insala e absolut normal adica pana si romanii aveau vreo 15-16 femeiii in viata deci asa is barbatii vor msi multe fete nai ce sa ii faci

| anonim_4396 explică (pentru FredericChopin):

Bine am înțeles, trăiască comunismul
= ) )

| denidenisa2139 a răspuns:

Multe coarde si boschetari pe lumea asta.

| Marian12123 a răspuns:

În primul rand, se înșală pe ei prima data apoi partenerul.
Părerea mea, este ca nu ar trebui sa se bage in relați mai ales cu persoane care vor o relație serioasa, doar în fac sa sufere și sa își piardă timpul.
În al doilea rand, multe persoane înșală și din probleme psihologie traume din copilărie, le place afecțiunea, și mereu vor prea multă iubire dar asta este doar în capul lor, nu primesc ce vor în relație, sau le place adrenalina, aventurile, curiozitatea.