| Michiro a întrebat:

Buna,ce parere aveti de persoanele care imediat au 20 de ani si niciodata nu au avut un iubit/iubita? Da chiar exista asa persoane!

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu mi se pare ca e ceva rau sau rusinos in asta. Fie nu au intalnit persoana potrivita, fie nu doresc sa fie intr-o relatie deloc (se simt mai bine singuri sau din alte motive personale). Nu e obligatoriu ca toti sa aiba un partener si nu inseamna neaparat ca e ceva in neregula cu o persoana daca e singura.

Răspuns utilizator avertizat
| marry95 a răspuns:

Eu le sfatuiesc pe aceste persoane sa nu intre in panica sau sa se streseze ca nu au avut inca iubiti/iubite. Poate nu a fost timpul. Cunosc si eu astfel de persoane. Sa aiba rabdare pentru ca fiecare om are ceva pus deoparte. Le sfatuiesc sa incerce sa nu fie foarte pretentioase pentru ca risca sa piarda persoane speciale asteptandu-l pe Fat Frumos/ Ileana Cosanziana, dar nici sa il ia pe primul venit/prima venita din teama de singuratate.

| DnFn a răspuns:

Depinde de fiecare, poate nu au intalnit persoane potrivite cu care aveau ceva in comun, sau poate pana la varsta asta s-au ocupat mai mult de scoala si nu au pus prea mare importanta pe viata amoroasa. Fiecare isi traieste viata cum vrea, nu-i o drama, iubirea e la tot pasul! big grin
Nu am nimic cu ei, nu sunt contra, dar nici pro!

| StGalleon a răspuns:

Daca este legat de femei, eu consider ca femeia este ca o floare, ea decide cand infloreste! daca pana la 20 nu a avut pe nimeni, inseamna ca, odata indragostita de tine, ti se va darui pe dea-ntregul, in general sunt femei de casa si familie... cat despre barbati, ori nu sa canalizat niciodata in gasirea partenerei, ori are grave probleme de socializare!