| iubita_7611 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care nu cred in iubire?
eu cred. dar nu imi bat capul cu asa ceva, imi place sa ma distreeeezzzz love struck
funda >:

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu zic nimic in concret dar sa stii ca au dreptate acele persoane care nu mai cred in iubire mai ales in epoca in care santem nici nu se stie daca mai exista o pereche pe masura fiecaruia.

| Crisu a răspuns:

Iubirea merita, insa nici eu nu prea am de gand sa-mi bat capul cu asa ceva...intr-adevar da, e bine sa-ti traiesti viata.Insa depinde ce intelegi tu prin "a se distra" cineva.

| Crucified a răspuns:

Adevărul e că nici mie nu-mi prea îmi place să-mi bat capul cu aşa ceva. După părerea mea, e o prostie să stai toata ziua pe mess şi să ai grijă să nu uiţi să trimiţi mesaje/statusuri de dragoste iubitului/iubitei sau să te scobeşti de muci că s-ar putea să-ţi dea papucii. Sau să ai grijă să-ţi fie telefonul încărcat, şuviţa de păr nemânjită de găinaţ. Aşa-s ăştia, în special astea.

| federyko a răspuns:

Daca o persoana nu crede in iubire inseamna ca are un motiv, poate ca in trecut cineva i-o ranit semntimente ft adanc incat pentru el sa nu mai conteze dragostea

| Rodika91 a răspuns:

Am o impresie pozitiva despre iubire insa daca exista o relatie sa fie bazata pe incredere si stima reciproca... Daca acea persoana imi respinge sentimentele eu nu incerc sa-l cuceresc dar imi vad de viata mea.In iubire trebuie sa se tina cont si de fidelitate pentru mine lucrul asta cel mai mult conteaza...Esti bravo ca nu tragi mare atentie aceasta iubire, distreaza-te atita timp cit poti!