| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveti despre persoanele(fetele) care se masturbeaza?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Rușine să-ți fie ioana, să nu mai faci așa ceva, nu vezi că ești fată? cum îndrăznești să te masturbezi? pic de rușine nu mai au fetele astea...

| Ioana1312321 a răspuns (pentru Adry05):

De ce să nu mai fac asa ceva?

| Adry05 a răspuns (pentru Ioana1312321):

Of doamne dacă mai multă lume ar înțelege ironia...

| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea poate fi doar una singura si anume... buna. Pentru a se putea face o analiza obiectiva a acestei activitati practicate de foarte multa lume de ambele sexe si de toate varstele, trebuie luate in calcul atat studiile medicale cat si cercetarile stiintifice care exista in privinta/in legatura cu aceasta indeletnicire.
Potrivit studiiilor publicate, masturbarea efectuata cu scopul de a pregati si obtine orgasmul, determina organismul omului sa produca si sa elibereze o serie de mai multi hormoni, printre care sunt cei ''buni'' cum ar fi serotonina, endorfina, dopamina si oxitocina, care sunt considerati hormoni ai dragostei, ai fericirii sau a bunei dispozitii (de care preotii in mod absolut sigur nici nu au auzit in viata =)) ) Producerea acestor hormoni ''buni'' duce la scaderea hormonului ''rau'' numit cortizol adica a hormonului care este responsabil de starile de irascibilitate, anxietate si/sau de stres care pot sa apara zilnic. Despre alte beneficii care se produc la nivelul psihicului si mintalului fiecarui individ, poti afla si alte informatii accesand si lecturand materiale stiintifice si medicale existente pe internet (nu le gasesti in biblie).
https://www.unica.ro/relatii/femeile-si-beneficiile-masturbarii-1486
https://www.click.ro/......i-la-femei
https://www.vice.com/......asturbarii
Multa sanatate!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Oameni normali.

| Marius22222222222 a răspuns:

Una normala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi plac, ma excita cand fac asta.

| MValentin a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai de viata mea dupa carantina du-te la un psiholog dupa tranteste ti ceva in cap

| anonim_4396 explică (pentru MValentin):

Te-ai speriat?

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Este normal ca fiecare persoana sa isi exploreze sexualitatea in intimatea ei. Masturbandu-te, aflii singura raspunsul la ce ti-ar placea ca sa iti faca partenerul tau, in momentele de intimitate: cum sa te atinga, unde, cat finut/ cat de tare; uneori, daca nu ai iubit te mai descarci prin masturbare.
Este ceva foarte normal. Nu stiu ce varsta ai, dar e normal.

| DeeaCarmen a răspuns:

E normal sa o faca. Numai ca unele fete se simt prost ca celalalte fete nu recunosc. Sincer, toate o facem intr-o masura mai mare sau mai mica.

| ciocanelul69 a răspuns:

Este o marlanie de rang inalt si trebuie tratata cu o baie cu pietre.

| Liștineștiti a răspuns:

Și ce răspuns ai fi dorit să primești? Îți spun că asta e normal, într-un fel pozitiv când sții că și fetele fac și nu ascund asta?