| IamJoKeR a întrebat:

Ce parere aveti despre prieteniile cu beneficii, merita sa ai o asfel de relatie?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu. Ca e posibil ca unul sa capete sentimente și altul nu, și se complica treaba.

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e idee buna ca de cele mai multe ori te atașezi de acea persoana si pui sentimente.

| SG1995 a răspuns:

Dacă ești genul de persoană care nu se atașează, da, altfel ba, te amăgești singur.

| VoidEternal a răspuns:

Merge in teorie. In practica nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proasta. Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă-s beneficii afective, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pentru unii merită, pentru alții nu.

Dacă acele doua persoane sunt dezinhibate una de cealaltă și simt doar atracție fizică și nimic mai mult, atunci da, merită.

Însă dacă una sau mai ales ambele persoane se atașează mai rapid, sunt mai sensibile sau pur și simplu nu e genul lor să facă asta, atunci nu merită

Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| gogugogugogu a răspuns:

Da.

| AdeLeu a răspuns:

Da. Dacă nu îți doresti atașamente de cineva și sex ocazional fara vreo obligație, e relația perfecta