| Anna71 a întrebat:

Ce părere aveți despre prieteniile cu beneficii?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Am avut. Functioneaza pentru o vreme (sau ai senzatia ca functioneaza) dar la un moment dat tot iese scandal. Chiar daca stabilesti la inceput ca totul sa fie "rece", calculat, fara implicare sentimentala...la un moment dat se schimba lucrurile. Daca nu apar sentimente, in scurt timp se plictisesc unul de altul, iar daca apar sentimente doar din partea uneia dintre "partile contractuale", apar tensiunile, gelozia, etc.

25 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Consider ca, in afara satisfactiei sexuale, pot aduce si multa durere.
Niciodata doi oameni nu functioneaza la fel si ceea ce pentru unul poate fi un debuseu sexual, pentru celalalt poate deveni o dragoste fara speranta.
Si doare.

| Violleta2022 a răspuns:

Parere foarte proasta, fiindca la sfaristul zilei tot singura esti si deprimata.
Sexul nu-i suficient in viata, fiindca fara dragoste si iubire adevarata, tot trista si nemultumita vei ramane.

| Politistu11 a răspuns (pentru Violleta2022):

Te n gura de rapciugoasa

| Anna71 explică (pentru Politistu11):

Eu zic să nu jignești alți utilizatori pentru că ei văd lucrurile diferit față de tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am o parere buna, atat timp cat baza ramane prietenia.
Am avut multe. Nu imi plac aventurile, sexul ala mi se pare mediocru.
Imi place sa invat partenerele.
Cand apare o relatie in viata unuia dintre noi, ramane prietenia. Cel putin asa s-a intamplat pana acum.

| Goete a răspuns:

Vrei sa fii prietena mea :p?

| VoidEternal a răspuns:

Bune in teorie, nu merg in practica. cel putin de cele mai multe ori.

| 1997onur a răspuns:

Una foarte proastă nu-i bine și nici normal.

Un prieten îți este un prieteni. nu sate culci cu prieteni cu prieteni nu te culci ei îți sunt prieteni atâta.

| Goete a răspuns (pentru 1997onur):

Pai eu ma culc cu aproape toti prietenii si prietenele... ce e rau in asta?

| 1997onur a răspuns (pentru Goete):

Eu asa știu așa am crescut și așa este și normal un prieteni îți este un prieten atata tot. Nu sate las-o balta fa ce vrei sunt prieteni tai viața ta.

| Goete a răspuns (pentru 1997onur):

Si eu asa am crescut.
Si mama si tata sunt liberali

| 1997onur a răspuns (pentru Goete):

Bravo.

| Goete a răspuns (pentru 1997onur):

Si tie bravo, ca poti trai atat de inlantuit.
Te admir si te compatimesc si mi se rupe in acelasi timpwinking

| 1997onur a răspuns (pentru Goete):

Fai cu ochiul la prieteni tai nu mi-e seara buna sa aveți.

| Goete a răspuns (pentru 1997onur):

Fa-i (cum se scrie corect ca e "a îi face lui" si nu poti uni asa de capul tau subiecte si verbe, trebuie separate) - este singular.
Si "prieteni" este plural.
Deci ai acris o magarie, nerticulata pentru ca nu exista "prieteni tai", poate "prietenii tai", articulat pentru ca vorbesti de aceia care imi sunt prieteni.

A, nu iti face probleme ca n-ai inteles nimic- fiecare cu limitele proprii, in gramatica, in coeficient IQ, in viata sociala...

P.s. Nu ti-e, ce? laughing
Nu ti-e rusine, ca mie mi-ar fi daca as fi atat analfabet

O seara buna sa ai si tu, ca eu nu o sa iti vorbesc la plural - adica, cu limitarile pe care le ai, ca mai buna nu poate fi, atat cat poti. Cat merge de la tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bune, roga te sa nu iei bts cum cred ca am luat eu.

| Paul754880338 a răspuns:

Socoteala sincera, prietenie lunga. Asta.e un tip de relatie foarte cinstita, unde fiecare stie ce are de dat si de primit.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu o părere proastă, nu practic așa ceva. Dar fiecare face ce vrea.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim67377882 a răspuns:

Dezgustatoare.

| CP16 a răspuns:

Misto gagicile care practica, imi plac

| burete578 a răspuns:

Ai nevoie daca intrebi))