| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre prieteniile cu beneficii? Ati avea asa ceva?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mișto. Sper să mă pot lăsa de ele, dacă o fi să mă însor laughing
Am avut mai multe, ținem legătura ca prieteni.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sunt potrivite atunci cand nu vrei implicare emotionala si bataie de cap iar singurul lucru care va uneste este sexul si nu numai, toate astea efectuate in liber consimtamant. M-as baga, de ce nu.

| Hammurabi a răspuns:

Din punctul meu de vedere e ok, până la o vârstă.
Am avut prietene, foste colege de facultate, pentru că întotdeauna am refuzat să mă culc cu necunoscute și la fel și ele, ar fi respins un necunoscut.
Dar chestia asta are o logică doar până intrii într-o relație stabilă.

| CostinAlamariu a răspuns:

Care e beneficiul? Că ajungi în iad sau că nu o să mai poți fi niciodată de încredere? Sau că permiți altei persoane să te umilească și să te exploateze sexual și să te folosească pe post de dildo uman obiectificându-te? Sau că îți abandonezi demnitatea? Sau că îți strici de tot abilitatea biologică și chimică de a forma atașamente sănătoase?

Unde e mai exact beneficiul aici? Că eu văd doar dezavantaje și niciun beneficiu.

| CleanHeart a răspuns:

Niciodată

| IamJoKeR a răspuns:

Da, de ce nu...

| Petryybb a răspuns:

Cam fiecare prieten e pe interes cu ceva credemă