| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre relația cu un barbat care are un copil din alta relație? Poate sa fie aceasta relație funcțională?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care-i problema? Daca relatia merge bine, e ok.

| AnemonaP a răspuns:

O relatie ca oricare alta happy Normal, de ce nu ar fi funcțională?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru AnemonaP):

Imi pare rau dar te contrazic..nu e o relatie ca oricare ata, aici e un copil care va influenta nefavorabil lucruriile

| AnemonaP a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce crezi ca un copil va influența nefavorabil lucrurile? Sunt atâtea familii fericite, mai contează și cum a fost crescut copilul acum.

| Dariaa90 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Dacă este vb despre o femeie cu copil/ bărbat cu copil, care își caută tata și mama pentru el, care caută un sponsor și un ajutor social in partenerul sau, atunci da, lucrurile vor fi influențate negativ, categoric. Însă dacă este vb, despre o persoana, care își cauta un partener, o persoana independenta și pentru care copilul lui/sau al ei, ii sunt arhisuficienti, atunci merita. Pana la urma, dacă sa facem niște conexiuni neuronale, de la o anumită vârsta iți pui niște semne de întrebare de ce persoana data nu și-a dorit/ nu are un copil, decât doar un șirag de relații eșuate, iți pui niște întrebări ca ceva nu este ok acolo. Pana la urma, pentru cineva intact psihic, când realizează ca partenerul este potrivit și sunt pe aceeași lungime de unda, nu cred ca risti sa renunți la ceva de calitate doar din simplu motiv ca este un copil la mijloc. Asta ar stupid și ar trezi multe semne se întrebare atat pentru bărbat cât și pentru femei.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru AnemonaP):

Pentru ca 1. nu e al tau, 2. nu te poti distra in relatie cu un copil la mijloc

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Asa ceva nu

| aditimus a răspuns:

Desigur, daca il iubesti pe el il poti iubi si pe copil, el nu are nici o vina.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de relatie si de cat de dispus este el sa iti accepte copilul si sa-l considere al lui, fiindca barbatii tind sa ignore copii altora sau chiar sa-i pedepseasca, atunci cand sunt interesati numai de sex, cu mama copilului.
Intai se testeaza bine barbatul, ca sa stii pe cine bagi in casa, mai ales daca copilasul este fetita!

| Hammurabi a răspuns:

Dacă deja există sute, mii de cupluri de genul ăsta, de ce crezi că nu poate fi o relație funcțională?

| Werrich a răspuns:

Nu ești prima care are relație cu un bărbat cu copil din alta căsătorie.

| Eireann a răspuns:

Ma amuza ca in urma cu ceva timp cineva a mentionat o relatie cu o femeie cu copil si toti au sarit ca " numai un fraier creste copilul altuia". Cand situatia este invers se presupune ca femeia trebuie sa primeasca aceasta situatie cu bratele deschise, ca este rea si hapsana daca nu vrea sa creasca copilul alteia.

| 1997onur a răspuns:

Copilul este ne vinovata nu are nicio vina ca este dintr-o alta relație sau alta casnici nu va mai uitați ca o problemă la un copiil nevinovata care a venit pe pământul asta el sau ia fie băiat fie fată copil acela tot un copil este ca a venit dintr-o gresela ca avenit dintr-o aventura ca a venit dintr-o prostie nu are absolut nicio vina copilul ăla poți avea o relație liniștita alături de acel om pe care îl iubești cu adevărat alături de copil lui de ce vedeți copiul ăla o problema nu înțeleg chiar nu înțeleg ce aveți cu copii din altă relație sau altă căsnicie cu ce va încurca acel copil? Dece nu ar funcționa relația? Ce va oprește din a avea o relație cu om pe care are alt copil din alta căsnicie sau altă relație?

| AdeLeu a răspuns:

Normal.

| Dariaa90 a răspuns:

Un bărbat ce are un copil, poate sa aduca multe +++ in viața ta. Fii sigura ca ei știu ce înseamnă responsabilitatea, știu noțiunea de iubire necondiționată, iți poate oferi sentimetul de siguranța psihică. Iar copilul in sine nu poate fi decât o fericire in plus pentru tine, prin simplu motiv ca poți învață multe de la elhappy ei sunt sinceri și naivi happy este un lucru frumos.

| NutBuster69 a răspuns:

Da daca barbatul este functional