| dilayla0 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile in care exista diferente mari de varsta gen 10-15 ani?

24 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

In principiu relatiile intre persoane cu o diferenta de varsta mai mare de 10-15 ani nu mai sunt bazate pe dragoste, ci apare interesul (de cele mai multe ori financiar).

Vad si eu zilnic fete de 18, 19, 20 de ani cu barbati de 40 de ani si ma intreb de fiecare data "Ce este in capul lor?". Desigur, apoi vad ce masina conduce omul si realizez care este motivul pentru care fata respectiva sta cu un barbat ca ala. Cele mai multe fete din ziua de astazi, mai ales in orasul in care stau eu (nu dau numele orasului pentru ca nu vreau sa jignesc pe nimeni) sunt interesate de bani. Cu cat ai mai multi bani cu atat esti mai atragator pentru ele, indiferent de cat de urat ai fi. Oare este normal?

Desigur ca nu este normal, insa cu modele precum Gina Pistol, Andreea Tonciu si celelalte vedete, normal ca lor li se pare ceva normal. Mass-media este vinovata si pentru acest lucru, pentru ca mediatizeaza prostia si incultura.

Be smart and take care.winking

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Daca este vorba despre o relatie in care fata are 14 ani iar baiatul 24...nu sunt de acord. Tipul de 24 cred ca are alte intentii.
Daca ambii au peste 18 ani...nu stiu daca as avea ceva impotriva.Cunosc 2 persoane, diferenta intre ei la ani este de 11 ani si se inteleg foarte bine.

| mona a răspuns:

Pareri pro si contra, depinde de situatie

| grab a răspuns:

Exagerat si cu mari sanse de pedofilie si complicatii mari ulterior. Unul va fi in floarea tineretii si celalalt va intrunta andro-meno-pauza!

Mare grija si nu mancati tot ce zboara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Hai ca o diferenta de un an, maxim 5 ani de zile va merge, dar de 10-15 ani sau chiar mai mult e cam exagerat putin.
Te pup!

| dragodana a răspuns:

Salut! Sunt de parere ca astfel de relatii nu au un viitor pentru ca partenerii sunt din generatii diferite si fiecare este educat diferit si vor ajunge repede la disensiuni.

| Regina2001 a răspuns:

Cat timp exista dragoste, varsta nu exista. Daca va iubiti, continuati-va relatia si sa nu ascultati ce spune lumea ca e rea si vorbeste mult happy

| Regina2001 a răspuns (pentru Regina2001):

Dar nu am mentionat un lucru: Daca e vorba de interes...inseamna ca nu va iubiti si ca nu e o relatie adevarata. happy

| Lavlav a răspuns:

Daca fata e mai mare e cam nasollaughing. Stii tu "gaina batrana face ciorba mai buna". Daca e baiatul mai mare hmm..cat de cat acceptabil dar neahh.

| Lavlav a răspuns:

Aha,te-ai interesat de asta?thinking

| grab a răspuns (pentru Lavlav):

Mai, eu te-am intrebat daca ma intelegi, nu daca ma crezi!
Deci?

| Lavlav a răspuns (pentru grab):

Am inteles, eu voiam sa zic ca asta e singurul avanaj pe care il vad la o big girl, a si bine inteles sufletul, dar am inteles ce vrei sa zicihappy

| grab a răspuns (pentru Lavlav):

Am vazut ca esti in jumatatea inteligenta a userilor acestui site, stai linistita happy
Dar incearca sa ajungi in primul sfert!

Succes!

| Lavlav a răspuns (pentru grab):

Thx:*

| grab a răspuns (pentru Lavlav):

Vezi ce ziceam, daca eram un copil d-asta cu etnobotanice in cap, interpretam ":*"-ul de la tine ca pe un "sunt singura si vreau un prieten mai mare ca mine".

Dar cum s-a dus de mult varsta aia o sa il iau doar ca pe un emoticon.

C ya!

| Lavlav a răspuns (pentru grab):

De la un simplu emoticon se pot interpreta atatea, asta ma enerveaza...

| grab a răspuns (pentru Lavlav):

Bravo, acum esti in primul sfert!
Va fi o competitie stransa dar ai mari sanse!happy

Apropo, ti-am ascultat playlist-ul, e f bun. \dancing

| Lavlav a răspuns (pentru grab):

big grin Ma bucur ca iti place.

| dilayla0 explică (pentru Lavlav):

Daca nu va suparati vorbiti la chat, eu asteptam pareri nu discutii de alta natura. multumesc

| Lavlav a răspuns (pentru dilayla0):

Scuza-ne, am cam deviat de la subiect.

| dilayla0 explică (pentru Lavlav):

Nici o problema :*

| claudya14 a răspuns:

Eu una nu sunt de acord cu o astfel de relatie. Poate acuma exista iubire, in general daca baiatul e cu 10-15 ani mai mare decat tine el cand a sa aiba vreo 50 de anul tu ai sa fii mult mai tanara si iti dai seama ca tu ai sa cauti pe altul, acuma nu va dati seama, dar ganditi-va si pe viitor.Succes in continuare:*!

| C2r7i4s7s7 a răspuns:

Dacă fata este cu 10-15 ani mai mică decât baiatul pot fi 2 situații:
- pentru bani(aici să zicem că mai merge)
- pur și simplu îi place de el (eu cred că are o problemă psihică respectiva fată)
dacă băiatul e cu 10-15 ani mai mic decât fata mai mult ca sigur e timid, nici o fată nu se uită la el...
acum, na se spune că dragostea nu are vârsta, dar eu consider că nu trăim în basme și ar trebui să ne adaptăm standardelor omenești...winking

| AnnB2 a răspuns:

Dragostea nu are varsta!winking