| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile in care exista mari diferente de varsta, gen 20-30, 20-35?

12 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Între cine?

| ɹαℓυ a răspuns:

Fiecare face ce vrea. Din moment ce acele doua persoane se iubesc, se inteleg, se respecta si au interese si principii comune nu vad care ar fi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un caine si-o pisica, @Drolja

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că e okay, dacă au principii comune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam ciudat. diferenta de mentalitate e maricica dar fiecare face ce vrea. stim cu toti ca oamenii prefera drame de asta tampite, si se intreaba dupa " de ce s-a intamplat asa ".

| e1xtz a răspuns:

Mai mult de 10 ani diferenta nu prea vad bine.

De ce, vrea sa te combine un 'baiat' de varsta a 2-a?

| Anonim0078965 a răspuns:

Sunt o persoana careia nu ii place sa judece lumea, dar o sa iti raspund totusi la intrebare.Nu trebuie sa bagam toate relatiile intr-o oala, ca nu toate sunt la fel.De exemplu o femeie de 35 de ani sta cu un nene de 50, din simplu fapt ca asta ii putred de bogat si femeii ii convine sa o intretina cineva...Acest exemplu pe care il intalnim cel mai des ma dezgusta total. Daca sa zicem ca oamenii astia chiar s-au indrogostit in ciuda diferentei de 10, 15 ani nu suntem noi in stare sa spunem ca nu e bine ce fac.Din contra, daca exista sentimente si acei oameni sunt fericit impreuna, nu trebuie sa se desparta pentru ca asa zice lumea. Eu nu am ajuns la varstele mentionate de tine mai sus, dar imi pun si problema diferentelor in legatura cu preferintele partenerilor. Sa zicem ea, 20 de ani, tanara, urmeaza o facultate si se gandeste la ce sa faca pe viitor.el, 35, un barbat pe picioarele lui caruia nu ii mai arde de distractii si vrea sa isi intemeieze cat mai repede o familie, iar aici intervine o problema ..nu care cumva sa intervina aceste probleme intre generatii.Dar cum mai spuneam... daca exista sentimente si cei 2 sunt dispusi sa lase de la ei pentru binele relatiei atunci au tot respectul meuwinking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonim0078965):

Ce crezi despre iubirea "adevarata" dintre Israela si Liviu? Considerati ca fiind unul dintre cele mai excentrice cupluri din Romania, milionara Israela Vodovoz si sotul ei, Liviu, mai tanar cu 30 de ani decat ea, care au tinut atentia publica captata in ultimii mai multi ani.

| RaisaPretty a răspuns:

Depinde de fiecare persoana daca i-ar comvenii sa aiba pe cineva la asemenea diferenta.

Eu am 25 de ani, cu un baiat de 30 e ok. Dar daca e unul de 35 sau 40, NU.

| Frumystefy a răspuns:

Am o parere proasta.

| Vampir007 a răspuns:

Diferenta trebuie sa fie decenta, relatiile cu diferente mari de varsta nu vor rezista, mebtalitatile sunt diferite. Sau vor sta doar din interes!