| justaboredguy a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile intre doi baieti? Este la fel de normala ca una intre doua persoane de sex opus?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Important e sa se iubeasca cu adevarat sunt convins ca exista iubirea si la lesbiene /homosexuali, homosexualitatea e ceva normal, iubirea difera sa stii pentru fiecare persoana in parte, cum vei iubi prima oara numai vei iubi niciodata sa stii asta, iubirea e minunata dar si dureroasa

| justaboredguy explică (pentru RAY):

Chiar mi-a placut foarte mult raspunsul tau. Eu nu mai stau in Romania de cativa ani si chiar exista iubire intre doua persoane de acelasi sex. Nu cred ca as putea iubi pe altcineva mai mult decat pe iubitul meu.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este doar o relatie de prietenie/amicitie nu vad problema. Daca la asta te-ai referit. Daca este mai mult de atat sa stea cat mai putin la vedere.Ca nu suport.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca au aceeasi orientare sexuala este treaba lor ce fac in particular.

| Drimmero a răspuns:

Nu sunt ok acele relatii, lumea s-a dat pe dos, bine ca nu se legalizeaza peste tot aceste relatii care avanseaza in casatorii, era o adevarata catastrofa! Sa-si ia cei doi porumbei o camera unde sa-si testeze unul pe altul placerile!

| Oana92 a răspuns:

A alegerea lor si nu e treaba mea sa ii judec pentru asta. Alegerile sexuale nu definesc caracterul unui om!

| SergiuBoss11 a răspuns:

N-am nimic cu ei atat timp cat nu se mandresc cu asta si nu se expun in mediul public.e treaba lor.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu sunt normale. Din punct de vedere religios, este un mare pacat. Dar si din oricare alt punct de vedere, nu sunt normale fiind impotriva naturii. Nu poti procrea...

| Vanzatordeverdeata a răspuns (pentru Lawliet14):

Dar sa arzi femei pe rug sau sa le omori cu pietre e perfect normal, nu?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Vanzatordeverdeata):

Prietene, nu vad legatura! Dumnezeu spune sa nu omori.

| Staind a răspuns:

Niciuna. Mi se rupe.

| Eduard196 a răspuns:

Nu e normal fratele meu. chiar nu e normal. fereste-te sa faci una ca asta iar daca ai ajuns aici vreau sa te ajut sa scapihttp://www.homosexualitate.ro/#axzz40orGfYJ8 Chiar daca ai atractie reala fata de persoane de acelasi sex nu inseamna ca nu e nici o problema pentru ca altfel nu se supara Dumnezeu pe Sodoma, New Orleans cu uraganul Katrina sau pe cei 500 de homosexuali din Taiwan desi cu nici un chip n-ar fi vrut asta. Dar daca il respingi total pe Dumnezeu cu ingamfare in timp ce nu l-a scapat de moartea aia teribila nici pe Iisus care nu ii gresise cu nimic doar ca sa te salveze cum sa nu se supere supere Dumnezeu atat de tare? Faptul ca sunt atatia oameni care s-au intors la relatiile cu persoane de sex opus desi erau homosexuali demonstreaza ca se poate. Sa stii un lucru chiar daca nu are legatura cu intrebarea ta: Dumnezeu te iubeste mult de tot!

| EaSports a răspuns:

Desigur ca dragostea dintre baieti nu este la fel de binevenita ca dragostea dintre doi cu genuri opuse. Nu putem sa criticam pe acesti oameni, fiindca si-au ales viata lor personala. Nu stiu cum sa ma expun, dar din cele citite am aflat ca ei nu au dragoste fata de fete, atunci nu putem sa obligam pe cineva sa face ceea ce nu-i place.

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns:

Ce contează ce părere avem noi.
Cu sau fără părerea noastră, ei tot fac ce au de făcut.

Nu?

| Vanzatordeverdeata a răspuns:

Depinde pe cine întrebi. Dacă vei întreba un fanatic religios acesta îți va spune ca nu sunt ok. Dacă vei întreba un homofob, evident ca și acesta îți va spune ca nu sunt ok. Dar atât timp cât intre cele 2 persoane exista o atracție, atunci ar trebui sa fie lăsați în pace sa își vadă de relația lor.
Din păcate în România, o țară care încă se mai lupta sa scape de comunism și o tara condusa de biserica, relațiile intre persoane de același sex nu sunt privite cu ochi buni de o foarte mare parte a populației.