| MCRgurl a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile dintre persoane de acelasi sex?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Homosexualitatea o mostenesti genetic desi nu am nici o parere

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu imi afecteaza viata personala, sociala sau profesionala, nu-mi pasa de preferinta lor sexuala.

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma celor mai noi studii genetice a reiesit faptul ca orientarea sexuala a fiecarei persoane nu este optionala ci inascuta, deoarece aceasta este inscrisa in ADN prin intermediul codului genetic din cromozomii care intra in constituirea acesteia. Cu toate ca orientarea sexuala reprezinta o caracteristica inascuta unii presupun ca teoretic poate fi modificata printr-o vointa extraordinara insa s-a dovedit ca chiar si daca se reuseste pentru o anumita perioada, de obicei dupa un anumit timp aceste persoane revin la orientarea lor initiala de homosexual sau lesbiana. In concluzie nimeni nu are nici un drept sa-i caracterizeze sau sa fie pro sau contra.

| Drimmero a răspuns:

Fiecare face dupa cum il taie bibilica.

| GreenVoid a răspuns:

Fiecare si o ia unde are chef. Daca nu ma afecteaza nu mi pasa.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Ai dat un vot eronat stiintei nu mie, toate studile au dovedit ca homosexualitatea e genetica, sunt curios ce studi ai tu de contrazici comunitatea stiintifica

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

In primul rand tu n ai studii, tu citesti cacaturi pe net si te dai destept.Si in al doilea rand votul de eronat nu se da in ciuda ca ti am dat si eu.Eu n am scris nimic gresit in raspunsul meu deci copilarisme d astea probabil le ai invatat la "studiile"pe care le ai facutwinkingSi in al treilea rand cum naiba sa crezi ca se mosteneste? Da mi tu un exemplu cand parintii persoanei respective au aceleasi inclinatii.Vezi tampenile pe care le scrii dupa aia da mi mie eronatwinking

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Da-mi o singura stiintifica ca nu e adevarat ce am afirmat

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Ce ma?laughingZi mi tu unde scrie ca se mosteneste ca tu esti cel care a afirmat eu doar ti am dat eronat.Tu esti cel care afirmi, tu trebuie sa sustii asta nu eu, eu mi am zis parerea si ti am dat eronat.Bine tu zici multe tampenii pe TPU da aici nu m-am putut abtine.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Unde am scris eu ca se mosteneste de la unu din parinti homosexualitatea? Cand ajung acasa am sasi dovedesc cu studii daca chiar vrei sa intelegi ca daca nu vrei tot degeaba, ce crezi despre teoria evolutiei?

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Nu conteaza oricum sigur n avem aceeasi parere.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Nu e vorba de pareri e vb despre stiinta, indiferent daca crezi ca exista gravitatia sau nu ea tot exista, homosexualitatea nu noi o alegem e ceva genetic, nu vad nimic eronat in asta, tu te poti simti atrasa fata de o femeie?

| Tpuist a răspuns:

Oameni ca noi.

| DozaDeSperanta a răspuns:

Stimate, MCRgurl!

Valorile morale sunt foarte degradate prin aceasta!
Se desfinteaza un reper indispensabil pentru normalitate si buna convietuire intre persoane de sex diferit!
Pe viitor, asta o spun datorita faptului ca am fost abordat de astfel de persoane si cunosc foarte modul lor de gandire bolnav, tind sa cred ca daca toleram aceaste tipuri de comportamente, o sa se ajunga si mai departe si anume, la adunari de gang-bang desfintandu-se familia.