| Delocimportant a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta? In ce condiții considerati ca merita implicarea, rabdarea si timpul de asteptare, in acest gen de relatie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Personal, nu cred in relatiile la distanta, fiindca am vazut cupluri vechi, casatorite, stabile, cu dragoste mare, care s-au despartit, care s-au inselat, care s-au racit, gelozit si in final s-a rupt relatia.
In nici un fel de conditii nu recomand o asemenea relatie la distanta, fiindca au sanse 99% sa se destrame, sau cineva sa sufere foarte mult.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

In acest tip de relatie de obicei toti 4 sunt fericiti. Depinde despre ce distanta e vorba, daca sunt pana in 20-30 de km e ok, dar daca vorbim de o distanta mai mare e mai complicat, depinde si de persoanele implicate, in general nu m-as baga intr-o relatie la distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici una! Multi poarta multe măști in mediul virtual,când vezi cum e inr că nu e deloc așa cum ți-o făcut impresia pe net îți dai seama că ți ai pierdut timpul tau,care în acel timp puteai sa te vezi in realitate cu potențială iubita, altfel decurge relația când o săruți o tii de mana și o privești în ochi, când și contact fizic.
Anxioșii, schizofrenicii și autistii o ard așa ( nu toți, dar multi) tu nu trebuie niciodată să urmărești o astfel de relație fiindcă se poate folosi de tine până găsește efectiv pe cineva cu care sa se vadă face2face

| Goddessss a răspuns:

Sunt ok, dar pe mine m ar pune grav la îndoială.
nu din cauza ca am. insecuritati ci prin simplul fapt ca totul e imprevizibil

| Danny28 a răspuns:

Inutile ca și restul relațiilor.

| DARLINGx a răspuns:

Eu nu cred in relațiile din distanță, oricând fata sau băiatul te poate înșela, și să te amăgească și tu nici să nu știi.

| Anonimalex6996 a răspuns:

Depinde doar de voi. De cât va doriți unul pe altul, încât sa nu ajungeți sa căutați pe altul. Si depinde de cât luptați unul pentru celalalt