| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Ce părere aveți despre sexul anal?

19 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Zero!
In afara de faptul ca e incitant ca idee, sexul anal nu ofera mai multa satisfactie decat sexul vaginal.
E un inelus rectal care te "agita" nitel, cand introduci penisul in anus, vorbesc din pdv al unui barbat care a facut asta de cateva ori (eu), dar atat!
Dupa ce a trecut de "inelus", penisul parca intra intr-o gaura neagra... nu mai simti nimic ca barbat!

| RAY a răspuns:

Nu este natural, penisul intra in vagin

| Violleta2022 a răspuns:

Anormal, dezgustator, periculos si scarbos!

| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza ca atat asa numitul sexul oral cat si cel anal, sunt de fapt simple perversiuni sexuale. Fiindca parerile in aceasta privinta sunt impartite si practic diametral opuse, depinde de la caz la caz si drept urmare parerile sunt influentate de conceptii care sunt PRO in cazul celor care practica asa ceva si CONTRA din partea celor care infiereaza practicarea sexului anal fiindca contravine convingerilor etice si a moralei crestine. Sanatate!

| danbnz a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ete fleosc! Cand esti tanar e normal sa vrei sa experimentezi!

| Catrice a răspuns:

O minunăție! O splendoare! Un miracol al naturii! Întruchiparea perfecțiunii și a fericirii supreme!

| Realli a răspuns (pentru Catrice):

Pentru bărbați! Dă doamne in fiecare zi!?

| flixbuster a răspuns:

Asta e o intrebare numa' buna de un flame war.

Relevanta raspunsurilor primite va fi aceeasi ca si daca ai intreba ce parere are lumea despre mancatul scoicilor. Eu n-as manca, altul jura ca-s deliciul culinar suprem.

Conteaza ce parere ai tu ca de aia e viata ta intima (si nu publica). Daca vrei sa incerci, documenteaza-te BINE despre ce trebuie sa faci (si mai ales sa nu faci). Poti sa cauti si niste statistici despre incidenta sexului anal in cadrul cuplurilor heterosexuale ca sa intelegi ce fac oamenii (mai degraba decat ce zic). De exemplu braziliencele (si parca si nemtoaicele) sunt mult mai dispuse sa faca sex anal. Romancele, nu prea.

Foarte important: filmele porno cu sex anal nu sunt relevante pentru o viata sexuala obisnuita (si cu atat mai putin pentru inceput). Sunt mai degraba sex olympics - la fel cum nu alergi maratonu' doar ca te-ai uitat la olimpiada, la fel nu faci nici ce vezi in filmele porno. Nu e vorba ca e fake (nu e fake, alea chiar se f_t asa cum se vede, ca nu-s efecte speciale) ci ca este alt nivel de fu_ut.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Sexul anal nu trebuie privit ca pe un act de dominare si de exprimare a autoritatii
Majoritatea femeilor considera ca sexul anal le denigreaza, le face sa para ca sclave in fata barbatilor, conceptie total gresita. Sexul anal practicat intre partenerii care se iubesc este o alta forma de exprimare a dragostei si afectiunii, femeia trebuind sa priveasca acest act ca pe o alta metoda prin care barbatul doreste sa-si exprime capacitatea de a produce placere, dorinta lui de a oferi placere completa partenerei, dat fiind faptul ca anusul reprezinta o zona erogena, a carei stimulare duce la senzatii intense.

| GirlOnline81 a răspuns:

Eu nu sunt adepta sexului anal, așa ca nu înțeleg nici expresia " ma *** in c.r din dragoste". Sa îmi fie cu pardon...

| Realli a răspuns (pentru GirlOnline81):

?,nici din plăcere?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Realli):

Ca barbat, inteleg ca sexul anal iti poate oferi placere: placerea de a-ti sarisface o curiozitate, de a imita ce vezi in filmele porno, de a scapa de grija unui plod nedorit.
Ca femeie, eu una simt placere in timpul actului sexual si fara sa o iau pe cai ocolite.

| Paul754880338 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Misto zis!

| Realli a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu de a imita, că nu sunt maimuță!?, și nici să fac ce văd în filmele porno, acolo tot ce se face, se face pe bani, pentru mine doar plăcere!?

| CarcotasulVesel a răspuns:

Pentru barbati, nu neaparat gay (ea poate folosi un dilo, sau chiar un toy specializat) este o alternativa la sex-ul normal, se numeste milking prostate (masarea prostatei)
la femei, habar n-am... nu sunt femeie tongue

| DanyDav a răspuns:

Parere buna, nu-i rau, merita incercat!
Si in special de cei care vor sa penetreze anal, ar trebui mai intai sa incerce ei pe fundul lor si abia dupa vor sti cum sa o faca cu grija sa nu provoace durere in loc de placere.

| Zas a răspuns:

O parerea proasta.

| Gabriel_Matei_1905 a răspuns:

O părere bună!

| Nadia45 a răspuns:

Nu e prea ok sa faci sec anal. poti face fisuri anale.E foarte dureros si cand te vei dupa la baie, iti v a curge sange