| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral? pro sau contra?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Parerea mea e una nasoala! Mi se pare de prost gust (dupa ce faci sex oral, mai trebuie sa te si saruti cu persoana aceea si nu o data ci de fiecare data!). Consider ca sexul normal, daca il iubesti si te iubeste este OK! Imi pare rau ca azi, baietii aleg fetele dupa acest criteriu (daca face sau nu face) si asta este determinant intr-o relatie! In fine... parerile sunt impartite! Multa intelepciune!

| caramela a răspuns (pentru Caro34):

Multa dreptate si imi place acest raspuns, nici nu ma mai chinui sa raspund acestei intrebari, total de acord cu tine
O zi frumoasa sa aihappy

| Indefinit a răspuns (pentru Caro34):

Cred ca in 90% din cazuri vaginul femeii e mai curat decat gura deci ce te scarbeste?

| AnicaiAlin a răspuns (pentru Caro34):

Scoala de maici e cateva categorii mai joslaughing

24 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Pentru cine-l place pro.Cred ca in pat ar trebui sa faci tot ceea ce iti trece prin cap, orice fantezie, dorinta...mai ales daca ambii parteneri sunt open-mind.

| Doηηa a răspuns:

Pro, pentru relaţiile serioase de lungă durată între adulţi.

| Sociopat a răspuns:

Contra.Este injositor.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mi-a placut reply-ul cu scoala de maici. Ma surprinde ca scoala aia n-are mai multi clienti dupa unele raspunsuri de aici.

Injositor? Sa se practice dupa mai mult timp intr-o relatie stabila? De prost gust? Ma rog, daca-ti pute pasarica sau cucu intr-un mod nasol si nu te speli, da poate fi de prost gust.

Ma dezgusta mai mult parerea cum ca sexul oral ar fi anormal, asta spune logica raspunsului castigator.

Indefinit are mare dreptate. Atat vaginul cat si penisul sunt in principiu mult mai curate decat gura, mai cititi si voi ceva pe netul ala nu mai stati pe Facebooki non stop.

Fetele se mai supara si pentru faptul ca partenerii le parasesc daca nu li se ofera sex oral. Pai uite cum sta treaba. Intr-o relatie, sexul conteaza cel putin 50%. Il puteti desconsidera, banaliza, pune tot felul de idealuri supreme mai presus de ce se intampla in pat, dar rezultatul va fi ca o sa va insele sau va paraseste de tot. Sunt desigur atat fete cat si baieti (culmea) carora le displace sexul oral. Gasiti-va si cuplati-va pana nu mai puteti, ideea e ca partenerii trebuie sa gaseasca intotdeauna placeri comune in pat pentru ca sexul sa functioneze la parametri normali.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Depinde din ce punct de vedere privesti situatia.

Daca formezi un cuplu cu cineva de 2-3 luni de exemplu, probabil nu e indicat sa practicati sexul oral. Asta pentru ca persoanele respective cel mai probabil nici nu se cunosc inca.

Daca formezi un cuplu stabil sau daca esti intr-o casnicie, se schimba situatia.

Acum fiecare este liber sa faca ce vrea. Unii considera sexul oral ceva scarbos, altii il vad perfect normal.

Nu suntem noi in stare sa judecam activitatile altora.

| maryus92 a răspuns:

Baieti clar ca sunt pro, insa cum zicea cineva mai jos trebuie sa te gandesti ca trebuie sa te si saruti si asta cam iti strica filmul, dar mno multe cupluri il practica deci fiecare cu placerile lui happy

| Girly111 a răspuns (pentru maryus92):

De ce sa iti strice filmul daca persoana respectiva are o igiena buna si nu are boli?

| Spintecatorul a răspuns:

Sunt baiat, deci sunt pro.

| BassHunter13 a răspuns:

Eu zic PRO! Dar daca mie mi se ofer un oral mi; se pare corect sa ii ofer si eu persoanei respective, bine inteles daca sunt cu ea intr-o relatie sau ceva! Noi baieti nu Obligam fetele sa ne faca sex oral!

| RAY a răspuns:

Daca relatia este de durata si isi cunosti partenerul bine da, dar sunt atatea boli bts trebuie sa ai grija mare, nu sunt nici pro nici contra neutru

| Danysan a răspuns:

Pro dar depinde si de fata. Cred ca majoritatea baietilor vor asta -Nu va mai ascundeti laughing)

| MiruD a răspuns:

Fiecare decide ce face cu gura lui laughing laughing

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Pro mai, toate fetele sa vina la mine ca sunt cel mai specialist in cunilingus, nu glumesc

| CorneliaC a răspuns:

Pro daca o o relatie de durata, contra cand e vorba de o aventura

| Miky1 a răspuns:

Pro,binenteles.E ceva absolut normal, intre doua persoane care fac sex

| Miky1 a răspuns:

Persoanele care nu-l apreciaza sunt cativa copii fara experienta..Cu varsta si dupa cateva relatii, ti se va pare absolut normal.As prefera necunoscatorii sa se abtina la datul cu parerea,, mi se pare''

| BenWilde a răspuns:

Pro!

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Sexul oral este o arta daca este facut asa cum trebuie (cand trebuie si cu cine trebuie). Nu la modul, esti cu un tip/tipa si dupa 2 zile sa ii iei scula/clitu' intre buze. Orarul dezvolta relatiawinking

| fotbalistata a răspuns:

Pro.dezvolta relatia.

| Indefinit a răspuns:

Scuze am adormit cumva si m-am trezit in 1970? te obliga cineva sa ti-o dea la cioc? conteaza ce parere am EU? nu iti place nu faci.

| xTreabaMeeax a răspuns:

Proo...il practic aproape zilnic...ol, cu banana!