| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral si sexul anal? Eu am incercat cu sotul meu sexul anal o data, dar m-a durut tare nu mai pot s-o fac! de ce doare?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anusul este de eliminare nu de primire. Nu prea cunoaşteţi rolul fiecărui "orificiu".
Rupturi de muşchi, incontinenţă de fecale, hemoroizi, etc. ce preferi după o astfel de partidă anală?
Sănătate.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Pozitia 69 - Suuuuper ^_^. Sexul anal este -... cum zice @Legiuitoarea.

| catthshshshs a răspuns:

Sunt neutra in ceea ce priveste sexul oral, dar total contra celui anal!
Cand faci anal te doare pentru ca asa este proiectat locul ala.

| irina20 a răspuns:

Ma eu sincer n-as practica sportul asta(sex anal). Oralul nu mi se pare chiar scarbos, poate doar un pic.Nu inteleg de ce barbatii au placerea de a o face in fund...

| Anecherry a răspuns:

Imi place sexul oral, chiar foarte mult. cel anal, nu l-am incercat, deci nu imi pot spune parerea.

| lostcontrol12 a răspuns:

1.Despre sexul oral am numai "cuvinte de lauda". Fac sex oral, primesc, e bine, este ceva ok.
2.Sex anal nu am incercat si nici nu vreau, intocmai pentru ca doare(cred).

| smartalogu a răspuns:

Ambele forme de sex, atat oralul cat si cel anal sunt niste perversitati sa le zic asa, derivate din sexul normal. Sexul este pentru reproducere. Cu timpul a fost facut ca o metoda de a aduce placere, iar cand oamenii au inceput sa se plictiseasca si de asta si au cautat diversitatea au inceput sa isi bage... pardon sarumana pe unde au putut. Acum referitor la intrebarea ta, sexul anal doare pentru ca fundul nu a fost proiectat sa primeasca o... in el. La intrare are 2 randuri de inele care sunt menite sa retina caca si sa nu ii dea drumu, deci sunt stranse. E normal ca daca cineva le forteaza sa se deschida sa te doara. E drept acum ca daca folositi f mult lubrifiant, sa fiti progresivi, un deget, apoi 2, si asa mai departe pana la urma reusiti, dar nu stiu daca se merita. Despre sexul oral ce sa zic, as face si dc sa mint mi-ar place sa mi se faca, deci e o perversiune, dar mai usor de acceptat. Adica nah sa fim seriosi, revenind la sexul anal putin, ce aveti voi in minus de trebuie sa va gaurim fundu? Daca am fi pusi si noi in aceiasi situatie, NU cred ca ne-ar place. Eu merg pe diversitate in pat, pentru ca daca apare monotonia e grav. Concluzie: daca la amandoi va face placere sa faceti sex oral, ok, nu vad dc nu, dar aveti grija la igiena. Cat despre sexul anal, mai bine nu, eu exact ca tine, as fi incercat o data, dar acum s-a dus si gandu ala.

| Goofy77 a răspuns:

Sexul anal doare daca nu se foloseste un lubrifiant care se gaseste peste tot si trebuie facut mai cu rabdare iar cel oral este placut ( mai ales daca se face reciproc )

| claudiea79 a răspuns:

Poti sa faci sex anal dar faceti dus inainte pentru igena si sa te relaxezi. folositi un lubrefiant pe baza de apa se gaseste in farmacii. trebuie sa aiba prezervativ cind faceti sex anal; sa fie pregatita zona incet cu un deget apoi 2 sa stai intr-o parte doare mai putin. sa nu te incordezi. asta este important. daca stai in 4 labe atunci sa relaxezi picioarele. nu te doare daca esti umeda acolo.sex oral daca tine iti place este ok; faceti dus inainte. sa fie si reciproc.atunci este super.

| freza1902 a răspuns:

Pai asta e doar in mintea ta! acu ai ramas cu sechele! oricum folositi lubrifiant! stai relaxata, spune-i sa te penetreze usor! si ai sa vezi apoi ca nu o sa te doara! have fun!

| dizzie a răspuns:

Conteaza mult si pozitia pentru cel anal, mai ales daca nu ai facut niciodata trebuie sa stai intr-o pozitie f. relaxanta si foloseste lubrifiant trebuie rabdare si grija da' placerea este pe masura happy succes

| costisefu a răspuns:

Exista un forum care promite multe: www.anal-sex.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sexul anal e o prostie pe acolo c... si sa iti introduca penisul nu se merita mai bine fa sex vaginal si nu doare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sexul oral mi se pare ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma desi sunt incepatoare iti zic ca doare doar la inceput dar pe urma se transforma durerea cu placerea. este super toate trei sex-urile dar sa le faci combinate! mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama mor laughing)rolling on the floor) si eu sunt de acord..."este super toate trei sex-urile" rolling on the floor