| Petrica1337 a întrebat:

Ce parere aveti despre un baiat de 16 ani, care vrea sa isi piarda virginitatea facand dragoste, nu doar sex?
P.s. are o relatie de 3 luni cu o fata si zice ca o vrea pentru tot restul vietii lui.
Dati-va cu parerea si lasati o concluzie va rog.
Multumesc.

12 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Vrăjeală, ăla habar nu are ce înseamnă dragostea adevărată la vârsta sa. Da, vrea doar să facă sex cu una pe care abia a început să o cunoscă după 3 luni.
Dragostea nu are legătură cu sexul, aia este doar o nevoie/plăcere a omului. Ştie măcar ce înseamnă să te dăruieşti cuiva după ce te-ai legat sufleteşte de ea? Normal că nu ştie, nici măcar nu ştie ce este căsătoria. Cum mulţi nu ştiu ce înseamnă căsătoria, este privită ca ''moartea distracţiei''.

| Aasdfghj a răspuns:

Dupa ce face sex cu ea o sa uite si de dragoste si de tot. Probabil e prima iubita si de aici a lua-o razna crezand ca vrea sa ramana cu ea. laughing
16 ani, relatie de 3 luni= sex si atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 16 ani sunt trase rau de par treburile astea cu... pentru tot restul vietii

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te abureasca avand un singur scop precis si anume acela de a face doar sex cu tine.Se bazeaza pe naivitatea ta.

| neutrino a răspuns:

Sau te pacaleste, sau vorbeste prostii. Dar stie insa ce vrea.

| minrest a răspuns:

Petre, stii cum se face sex? Se creeaza o stare de excitare cat mai mare prin sarutari si mangaieri, care face posibila si placuta penetrarea, apoi au loc miscarile specifice sexului, diferite sarutari si mangaieri continuand sa aiba loc, se atinge orgasmul, corpurile se separa, dar sarutarile si mangaierile mai continua un timp. Dar dragoste cum se face? Identic, este? Deci a face sex si a face dragoste inseamna acelasi lucru. Dragostea e un sentiment care se manifesta in multe feluri, sexul e o activitate; noi barbatii nu putem pretinde ca ne manifestam dragostea fata de o femeie facand sex cu ea pentru simplul motiv ca un barbat e atras sexual de orice femeie frumoasa si de majoritatea celor urate. Dar o femeie poate foarte bine spune ca isi arata dragostea fata de un barbat facand sex cu el, pentru ca ea isi invinge pudoarea, frica, se ataseaza sentimental ceea ce ii va provoca multa suferinta daca relatia se va sfarsi. In plus ea isi asuma riscuri mari, dereglari hormonale, sarcini nedorite si multe altele. Baiatul de care vorbesti vrea sa ceara unei fete un sacrificiu mare, pentru simpla lui placere sexuala, si se justifica in proprii lui ochi prin faptul ca 1. va face dragoste, nu sex si 2. vrea sa ramana cu ea. Vrajeala chioara. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul crede ca tot ce zboara se mananca. Nu poti sa cunosti atat de bine pe cineva dupa 3 luni incat sa spui ca vrei sa iti petreci restul vietii cu acea persoana. Plus ca oamenii se schimba, la 16 ani abia incepeti sa dati cu nasul de viata.
Daca fata are 16 ani, e prea devreme pentru ea. Daca o iubeste cu adevarat o mai asteapta un an sau doi. Aceasta asteptare va arata si daca sentimentele celor doi trec proba timpului.
Concluzia: ar fi bine sa mai astepte macar un an daca chiar vrea sa faca dragoste. Sex poate face si acum daca fata e de acord.

| Felys a răspuns:

Poate ca intr-adevar pe moment asa simte, iubire vesnica numai ca nu te imbata cu apa rece, la 16 ani oamenii viseaza frumos intr-o noapte iar noaptea urmatoare viseaza altceva,iubirea asta vesnica e doar un foc de paie,nu are cum sa fie pe viata,cu siguranta dupa ce veti face sex se va indrepta spre o alta iubire vesnica,si tot asa, el momentan exploreaza, va dorii sa cunoasca cat mai multe fete, pana la urma nu e de condamnat, toti tinerii fac asta

| MskDesign a răspuns:

Se face doar sex! Dragostea fata de o persoana se exprima in sentimente si de la ea ar trebui sa urmeze prima parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ziceam ca vreau sa ma fac karatist cand eram mic. Ce vrea el acum de la viata nu prea are legatura cu ce isi va dori peste ceva ani.

Baiatul de 16 ani, fiind virginn, oricum nu ar putea face diferenta intre dragoste si sex. Ca sa poti face diferenta intre doua actiuni, mai intai ar trebui incercate amandoua, logica de bun simt. In al doilea rand, nu exista diferenta intre dragoste si sex, e doar un concept menit sa dezorienteze persoanele plictisite.

Răspuns utilizator avertizat
| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop a răspuns:

La varsta asta nu cred ca poti sa spui ca vreau sa stau cu o persoana pentru tot restul vietii. Poate chiar o iubeste, dar nu cred ca poate sa ramana toata viata cu ea, nu stie ce se va intampla mai incolo. Si acum daca vrea sa faca dragoste cu ea, nu cred ca ar fi ceva atat de grav. Daca tot se plac asa mult, mai incolo vad ei ce sa intampla.