| SimpleSergio a întrebat:

Virginitatea la baieti? timpul potrivit... ce parere aveti? cand ar fi normal ca baietii sa isi piarda virginitatea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca atunci cand iubesti cu adevarat.si esti iubit cu adevarat.si doresc ambii parteneri asta. e cel mai mare si frumos foc de artificii sufletesc pe care-l tii minte pana la ...pana faci. hooop.si gataaaa.

25 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

La 10 ani

| lia a răspuns:

O intrebare destul de ciudata pentru un "expert" laughing

auran
| auran a răspuns:

In jur de 16 ani

auran
| auran a răspuns:

Dar, tu cand consideri?

| want2bMajestic a răspuns:

Baietii nu se confrunta cu aceleasi probleme ca si fetele... ei pot face pasul cel mare la o varsta mai frageda

| greg a răspuns:

Pe la 17-18 ani ca sa inteleaga ceva.Eu am inceput la 14 si stiu cum e.Nu m-am ales cu mare lucru.

| SimpleSergio explică:

Eu consider ...ca atunci cand gasesti persoana potrivita happy. dar asta ar putea dura. dezvirginarea e primul pas happy... faci hop si gata conteaza cat de cat sa nu fie o taratura.sau o japita.cat de cat rezonabil happy si varsta 16-17 happy.asta cred eu happy. o zi buna!

| SimpleSergio explică:

Marius... sper sa iesi vreodata din starea asta happy...asta daca te deciziwinking.ai doar o viata.nu mai multe .vezi ce faci cu eawinking... sfatul meu e sa te pui pe treaba...(in ceea ce priveste fetele ) happy

| crookedsight a răspuns:

Nu ar trebui să existe diferenţe între fete şi băieţi - este o condiţionare a societăţii, fetele aşteaptă (şi până la nuntă) că "aşa e bine". E bine ca vârsta dezvirginării să fie cât mai mică doar pentru a evita riscul de a te simţi complexat in societate de virginitatea ta, problemă care apare desigur in cea mai mare parte la băieţi.
Cea mai importantă însă e educaţia sexuală, de la părinţi sau/şi de la un anturaj bun. Apoi vârsta va conta mai puţin, esenţial este să se ajungă la o viaţă sexuală sănătoasă.

| ingrijitoare a răspuns:

L-ai vrea barbat rapid in viata? Sau dupa casatorie? E alegerea ta, nu a mea.

| ciupy a răspuns:

Cred ca dupa ce ai terminat liceul cam la 18 ani in noaptea banchetului... atunci ar fi mijtoooo...

| marius_7009 a răspuns:

Eu nu am avut nici o relatie cu o fata de aceeia inca sunt virgin, am 23 de ani si nu ma rusinez, cred ca o fata ar trebuie sa aprecieze acest gest, am ajuns in asa fel pentru ca nu am tupeu sunt mai timid de felul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca este ca si la fete, atunci cand intalnesti persoana potrivita pentru ca si la baieti poate fi traumatizant nu numai la fete. Exista aceeasi responsabilitate din partea amandorura deci diferenta nu vad (mai ales ca fetele de 17 ani sunt de ex mai mature decat beietii de aceeasi varsta).
Eu am auzit ca unii baieti si-au pierdut virginitatea cu fetele de pe centura...nu mi se pare normal...
Cand te simti pregatit si vrei sa faci pasul asta...atunci e momentul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 anii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avan in vedere ca nu mai sunt fete virgine la 14 ani, cel mai bine e sa nu intarzie mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti cu adevarat pregatit pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti cu adevarat pregatit pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand simti si esti pregatit sa o faci...nu cred ca e atat de importanta varsta.Eu am 18 ani si nu am de gand sa imi incep viata sexuala prea curand...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare.am 13 si in curand n-o sa mai fiu virgin.Pt baietii mai mari de pe forum.''Doare sau nu ...si daca doar. doare rau? '' mia asa un pic de fricabig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atit fetele cit si baietii ar trebui sashi piarda virginitatea dupa casatorie pu ca dragostea nu se exprina numai prin sex... nu e asa ca va doriti fete virgine? asa ca fiti buni si pastrativa si voi pu noi

| cdragosh a răspuns:

Fiziologic. f repede 1/2/3 ani. In sensul in care te referi tu... putin mai tarziu, depinde cat de repede gasesc o xxx care sa se cracaneze si sa il faca sa se simta mandru. Apoi urmeaza restul...

| CatWhisperer a răspuns:

14 ani cred ca e o varsta potrivita

| vlad_4996 a răspuns:

@anonim Daca folosesti prezervativ nu doare deloc, acum depinde cu ce fata ai ales sa faci dragoste, daca este virgina sau nu... daca nu fol pv si fata e virgina o sa te doara un pic dar o durere usoara suportabila combinata cu placere big grin

| nervosu13 a răspuns:

Virginitatea la baieti trebuie pirduta pe la 13-14.