Abh
| Abh a întrebat:

Ce parere aveti despre un barbat casatorit, cu doi copii mici, care dupa o cearta cu sotia, obisnuieste sa plece de acasa chiar si 2-3 zile fara nici o explicatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu este barbat, tata responsabil si sot. Este un fel de colocatar. Este un om slab care nu poate infrunta greutatile si problemele inerente si atunci da bir cu fugitii la cate o femeie care nu vrea altceva decat un barbat in asternut iar el, atat stie sa faca doar. Cum poti sa il mai primesti dupa aceste 2-3 zile in casa!? Sunt convinsa ca tu (sotia) esti o femeie puternica, care gandesti logic, stii ce vrei si ce nevoi are familia dar ai nevoie de sprijin daca tot e in casa si el. (era sa zic papagalul blushing ) Il complexezi, iar raspunsul lui este fuga!

22 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

De ce il mai numesti barbat, ma rog?

Abh
| Abh explică:

Este usor sa dai sfaturi de genul"paraseste-l" atunci cand exista la mijloc doi copii mici si mama nu ar avea posibilitatea intretinerii lor in cazul unui divort. Este o situatie foarte dificila.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

In locul tau i-as face valiza si i-as arunca-o pe balconlaughing sa se duca acolo unde a stat 2-3big grin

cami
| cami a răspuns:

Si cand vine ce se intampla? Unde doarme? Isi tine telefonul inchis? Daca mi-ar face asa, nici eu nu i-as mai deschide usa, pentru 2-3 zile, fara nicio explicatie. Pe de-o parte, e bine ca nu-i violent, dar pe de alta parte. e bine ca se intoarce.

| Arthur a răspuns:

Sper sa nu iti faci autocritica acum.hee hee
Daca e un tip care rectioneaza violent in anumite conditii, e mai bine ca pleaca. Daca nu e violent si crede ca cearta nu are un motiv real, probabil asa vrea sa isi pedepseasca consoarta.
Drum bun.

| Arthur a răspuns:

@scelerat rolling on the floor m-am prins, esti de nationalitate bulgara probabil ...normal ca nu ai inteles.

| Arthur a răspuns:

@scelerat ...cred ca editat e creierul tau. Daca tu una citesti si alta intelegi e vina ta. Nu vad rostul incrancenarii tale, daca nu iti convin ideile mele agramate, cand imi vezi avatarul, de ce te chinui sa citesti ceva agramat, risti sa te molipsesti.
A fost o simpla gluma, dar observ ca unele persoane au o lipsa totala de umor.
Craciun Fericit!

| simoSTAR a răspuns:

Eu i-as face bagajul si l-as trimite acolo unde a stat 2-3 zile.

| simoSTAR a răspuns:

Atunci stai si inghite. ce ar trebui sa iti spunem noi daca tu mama a doi copii nu ai gasit solutia? dupa ce ca suferi din cauza neajunsurilor mai stai sa mai tragi si dupa un nenorocit. poarta o discutie cu el ca pana la urma nu este hotel la tine.si mai are si doi copii acasa care probabil il intreaba tati de unde vii.crezi ca un barbat daca a apucat aceasta cale, se mai intoarce? scuza-ma, eu am 20 de ani si sunt sigura ca nu! ce alta cale vezi tu daca nu divortul? si o discutie daca ai purta cu el, ii intra pe o ureche si ii iese pe cealalta sau in cel mai rau caz iti cere el divortul.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Este foarte bine ca nu este violent, dar de ce nevasta nu este mai intelegatoare, de ce nu face tot posibilul sa nu se intample asa ceva?

| yuli10 a răspuns:

Cred ca e mai bine decat daca si-ar bate nevasta, cum se obisnuieste la noi in traditie.
dar totusi... cam bizar.

| daii a răspuns:

Eu i-as scoate hainele frumos la usa.Nu l-as mai primi in casahappy. Pai ce e asta, casa mea e cumva hotel? Vine si pleaca atunci cand are el chef? N-am intelesoh go on. Sa dea drumu la maicasa, amantasa si cine o mai vrea el! Ciaoless baiatuwinking

by daiiwinking

| andreea7520 a răspuns:

Copii aceia în cele 2-3 zile au totuşi nevoie de un tatăhee hee

| Delia a răspuns:

E un mizerabil, si eu am avut unul din asta si slava domnului, am divortat de el.

Răspuns utilizator avertizat
| florinel_8849 a răspuns:

O fi avind amanta asa se mai regenereaza el pune ciorba la foc probabil nu-i mai place rece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino si tu cu noutati. Pai se cearta ca sa aiba motiv sa plec la amanta, nu-i prost. Eu i-as taia toti pantalonii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Nu am parere buna! Dar, oricat de rea ar fi relatia cu sotia, tot nu trebuie sa faca asta! Ar trebui sa discute amandoi in modul cel mai serios si sa vada daca se mai iubesc, daca mai pot fi impreuna, macar de dragul copiilor, nu ar trebui ca ei sa creasca in certuri si scandaluri, ii va marca pe viata! Nu pot sa-l judec... dar daca vrea sa se calmeze, o poate face si in alte moduri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu va contrazic ca hirciog nu ar face... Dar vreau sa va cert pentru ca nu vedeti ca e absent motivat tot timpul.Allinna,am trecut prin experiente cu taiatul hainelor.Noroc ca nu erau pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te gandesti ca te inseala, peste 90% din barbatii casatoriti sau implicati intr-o relatie stabila fac lucru asta. Se nasc cu "sindromul" asta. Insa se intorc acolo unde simt ca viata are un sens, acolo unde simt ca au realizat ceva- familia. Intradevar e inadmisibil si e de neiertat gestul lui... dar daca dupa acele 2-3 zile vine acasa si in el regasesti aceeasi persoana pe care o cunosti si cu care ai trait multi ani -eu zic ca e de iertat. Gandeste-te ca merge la "ea" ca sa faca sex si atat---nu-i ofera nimic mai mult---e doar placere, fara pic de dragoste, fara pic de implicare sufleteasca. DAR daca vine acasa cu cearta, cu scandal si daca e violent nu are rost sa stai cu el doar de dragul copiilor. este un chin psihic ata pentru tine cat si pentru copii.