| unknown12345 a întrebat:

Ce parere aveti despre copii care fug de acasa?

27 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai nu fug de bine ce le ie, fug pentru ca au probleme cu parintii chiar daca nu-i solutia cea mai potrivita

| Holocaust a răspuns:

Borderline,teribilism sau independenta.Astea 3 ar putea fi cauze.

| JiTerra a răspuns:

Depinde de ce fug. Pot fugii doar asa de idioti sau pentru ca pur si simplu nu sunt fericiti acasa. (sunt batuti, infometati, etc) daca asta e..atunci cred ca as face la fel.

| Mangustă a răspuns:

Habar nu au cum e sa traiasca fara confortul pe care il primesc acasa. Majoritatea sunt prinsi repede.

| LenaleMinato a răspuns:

Cred ca nu au o comunicare prea buna cu parintii lor.

| Woodenpints91 a răspuns:

Unii au sânge-n vene, alţii sunt extrem de idioţi.
Depinde cum se descurcă. Ăia care fug şi se întorc înapoi, sunt extrem de idioţi. Ăia care fug şi reuşesc să facă ceva după care le râd în nas părinţilor, aia au sânge-n OO.

| cosmywooz a răspuns:

Sunt stresati, batuti la cap de parinti(ata fiind cauza cea mai des intalnita), drogati(rar)... poate aufacut ceva rau, au luat o nota proasta...de asta fug.Chiar si asa nu prea e bine.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Unii au probleme psihologice, altii fug din cauza parintilor care ii ranesc, de exemplu. Faza e ca nu se pot intretine singuri...Dar poate fi mai bine sa plece decat sa fie mult, mult mai tristi acasa, unde sunt batuti.

| alexs99 a răspuns:

Satui de viata.

| alexs99 a răspuns:

Tu?

| alexs99 a răspuns:

Dar pe unii ii inteleg.

| Felys a răspuns:

Sunt copii care traiesc la casa de copii si ar da orice sa poata avea o familie,iar cei care o au si fug de acasa ce crezi ca rezolva, ei nu sunt capabili sa intretina singuri si mai devreme sau mai tarziu sunt nevoiti sa se reintoarca in sanul familiei pentru ca au nevoie de confortul casei, siguranta, care in mod clar nu o vor gasi pe strada, deci intr-un cuvant sunt inconstienti cei care recurg la forma asta de protest indiferent de situatia care a generat-o

| LolaLollita a răspuns:

Probabil nu se pot integra in familia lor, nu-si gasesc locul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cretini.

| CannbalCorpse a răspuns:

Probleme in familie, ori s.au săturat să fie batuţi, jigniţi neapreciaţi.
Sper că te.am ajutat. O seară cât mai bună.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,cu siguranta nu procedeaza corect. Orice i-ar determina sa faca acest lucru,indiferent de gravitatea situatiei,problema ar trebui rezolvata,gandita"la rece", nicidecum sa iei o asa decizie. Oricum, majoritatea se intorc de unde au plecatwinking, isi dau seama ca procedeaza gresit si ca acest lucru nu duce nicaieri, catre niciun final fericit.Pa-pa!

| PotatoMustDie a răspuns:

Depinde de parinti. Unii au dreptate cand fug, intrucat au parinti betivi si violenti.

| ILoveTacos a răspuns:

De cele mai multe ori, sunt acei copii rasfatati ce cred ca pot sa traiasca pe cont propriu, dar isi dau seama aproape imediat cat de proasta este ideea lor.Rasfatati pentru ca, imediat ce se intampla ceva putin mai grav ce nu le convine, inseamna ca trebuie sa fuga de acasa.Sunt si egoisti, deoarece nu se gandesc deloc la cei din jur, la parinti, la prieteni, si nici nu au gandire pe termen lung.De cele mai multe ori fuga de acasa e o decizie pripita, si o razbunare fata de parintii ce nu "inteleg" nevoile copiilor lor.

Sunt insa cazuri in care fuga e pe buna dreptate, cum ar fi abuzul sau conditiile nefavorabile in care acei copii au crescut.De obicei, acestia planuiesc bine fuga lor, si au de multe ori succes.Acestia sunt copiii inteligenti, care chiar vor sa faca eva cu viata lor, si vor sa se salveze.

O seara placuta,
un copil oarecare

| xLove a răspuns:

Sunt copii, in sufletul lor nu poate fi viclenie sau lacomie. Au un motiv. Probabil sunt terorizati de parinti, iar asta ii provoaca sa faca acest gest, nu tocmai ok.

| ImiPlacToate a răspuns:

Nu-si iubesc parintii, O zi buna

| Never4ever a răspuns (pentru ImiPlacToate):

Poate parintii nu isi iubesc copiii si de asta...la asta nu te-ai gandit?

| OliverArrow a răspuns:

Cred ca imi pun intrebare : Ce parere am despre parintii lor? Ei le dau motivele sa plece copii de acasa

| Hikarie a răspuns:

De obicei multi dintre ei fug de acasa pentru ca sunt doar niste rasfatati care se cred neintelesi de cei din jurul lor.
Nu le pasa de nimeni si de nimic si cred ca lor li se cuvine totul, asa ca atunci cand poftele sau comportamentul le sunt refuzate fug de acasa.
Este desigur si vina parintilor pentru ca nu a fost in stare sa isi creasca si sa isi educe un copil asa cum trebuie.

Mai exista si un al doilea caz in care copii care fug de acasa pentru ca sunt batuti, neapreciati, speriati de parinti.

| BlackRose08 a răspuns:

Nu mi se pare cea mai buna idee, dar mi-a trecut si mie prin gand odata, insa acum realizez ca am facut cel mai bine ca nu am plecat!
Cei care vor sa plece de acasa sunt stresati de anumiti factori : de exemplu parintii se cearta in exces, sau TE cearta in exces ori te bat, tata bea prea mult si mamei nu ii pasa. sunt tot felul de variante, dar eu zic ca inainte sa faci ceva ce poate mai tarziu vei regreta, e mai bine sa porti o discutie cu parintii, poate se va rezolva ceva - ceva.

O zi buna!

| lusinda99 a răspuns:

Sunt dusi cu pluta.De ce sa fugi de acasa? Sa stai pe drumuri sa ingheti de frig? Unii sunt probabil batuti de parinti dar altora li s-a suit nebunia la cap.

| larisuka12 a răspuns:

Sunt "satiu" de parinti....care tot ai bat la cap ca niste prosti fara suparare