| gabriela_3062 a întrebat:

Ce parere aveti despre visele de Boboteaza, cum ca iti visezi ursitul?! Eu am visat un baiat acum 2 ani si ne-am cunoscut anul trecut si anul acesta iar l-am visat (prima oara cand l-am visat nu facusem cunostinta cu el). Simpla coincidenta sau chiar sunt adevarate?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Eu n-am crezut in chestiile astea niciodata, nu-s superstitioasa de felul meu, dar anul acesta mi-am schimbat parerea. Intamplarea a facut sa ma aflu la parinti in ziua de Boboteaza si mama, cum e ea cu obiceiurile ei, mi-a pus un fir de busuioc sub perna, fara sa stiu.Noaptea am visat un barbat (mi se parea mai mult baiat), a carui figura nu mi-am putut-o aminti dimineata. Tot ce stiu e ca avea un fes/sapca (nu stiu sigur) pe cap care-i acoperea ochii, avea parul saten ( asta nu stiu de unde am dedus-o, pentru ca nu i-am putut observa parul, dar asa am ramas eu cu imaginea in minte...), avea pielea putin creola, era zambitor de parca ar fi vorbit cu o persoana aflata in fata lui (care se presupune ca eram eu).
Nu stiu ce sa cred, tipul semana putin cu iubitul meu, insa el e brunet, mai deschis la ten, mult mai inalt si arata mult mai matur, dpdv fizic, decat cel pe care l-am visat eu, insa zambetul e identic.
Sper totusi sa fie doar o coincidenta, pentru ca sincer, acum ma feresc de tipii creoli si/sau cu parul saten, lolbig grin.

4 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Mai sincer...nu stiu. E posibil sa fie ceva la mijloc. Eu in fiecare an visez un barbat...pe care il vad in umbra, stiu doar ca-i inalt, bine facut si brunet. Si tot timpul il vad cu spatele si in semi intuneric.

Nu stiu ce o fi.

| StropiDeDor a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.eu am visat anul asta 2 baieti:fostul iubit, care are un loc aparte in sufletul meu, desi ne-am despartit de apr 2 ani si actualul pe are il iubesc mult...deci? nici eu nu stiu ce sa cred

| gabriela_3062 explică:

Am uitat sa spun ca am fost cu acest baiat cam 5 luni, dar ne-am despartit si acum nu mai vorbim.

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun.Eu am visat(de Boboteaza) un baiat pe care il cunosteam chiar foarte bine(eram amici:-