| anky_8375 a întrebat:

Ce parere aveti despre zicalele astea din popor? mie mi-a zburat o barza deasupra casei a facut cateva ture si a plecat. se zice ca vine bebe la casa aia. problema e ca si eu sunt foarte nelinistita ca nu mi-a venit. voi ce zicet?

3 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Stai linistita, nu are nicio legatura barza respectiva -saraca-.
Daca ai ciclul neregulat e normal sa iti intarzie.
Daca ai facut sex neprotejat atunci...

| roxpau a răspuns:

Tot ce este posibil, fa un test de sarcina si scapi de banuieli

| tania77 a răspuns:

Este doar o vorba din popor in care eu nu cred, si am sa iti zic si de ce eu ma bucuram cand vedeam o barza pentru. ca mai vroiam un copil sa-i fac baietelului meu o surioara sau un frate dar la doua zile dupa ce am vazut o barza d-zeu mi-a luat si unicul copil, deci este doar o vorba, iar daca zici ca ti-a intarziat ia un test sau cel mai indicat este sa mergi la un control ginecologic.