| anonim_4396 a întrebat:

sunt foarte nelinistita si chiar am nevoie de niste sfaturi.Imi intarzie menstruatia! Ultima data cand mi-a venit a fost pe data de 29 ianuarie 2010 si s-a terminat pe 2-3 februarie, pana astazi 4 martie nu a mai venit.Stiu ca intarziere nu e foarte mare dar tot sunt ingrijorata.Contactul pe care l-am avut a fost in primele 4 zile de dupa ciclu si da a fost neprotejatsad greseala mea stiu! Am facut pana acum vreo 3 teste de sarcina catalogate de farmacista ca fiind "foarte bune si foarte sigure" care au iesit NEGATIVE si le-am facut foarte corect, primul l-am facut dupa 2 saptamani, iar restul acum ...recent...si toate NEGATIVe dar ciclul tot nu vinesadAr putea sa fie bebe? chiar daca 3 teste arata Negativ? Ce sa fac? Ce ar putea fi? Sa mai astept cateva zile tinand cont de faptul ca inca nu e o intarziere foarte mare? Ahh si app am 18 ani, in curand 19.Va multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| julieta a răspuns:

Stai linistita, si eu am patit la fel.penultima menstra am avut-o in ianuarie pe 24, in februarie nu mi-a venit, am facut test de sarcina ca sa-mi inlatur orice dubiu, iar pe 2 luna aceasta mi-a venit. posibil sa fie o dereglare hormonala.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intarzierea nu e mare, dar nu poti exclude o sarcina. Testele sunt foarte bune si sigure la minim 7 zile de intarziere a menstruatiei, pana atunci sunt apa de ploaie. Poate nu e sarcina, dar daca faci testul la 7 zile de intarziere si nu e sarcina, atunci ai o problema de sanatate care impune control ginecologic cat mai repede (in ziua testului de preferat, sau cel mai tarziu a doua zi).

| roxyandreea a răspuns:

Yupii multumescc pentru raspunsuri! am rezolvat...astazi mi-a venit.si e totul okbig grin:X

| nicolll a răspuns:

Incearca sa iei niste pastile duphaston, pe mine anul trecut m-a sarit 2 luni si am luat si mi-a venit la urgenta, si mersi de raspuns, sper sa aud de bine

| nicolll a răspuns:

Andree nu stiu de ce nu merge sa trimit mesaj pe privat, imi poti lasa id tau pe privat sa mai tinem legatura, pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O dereglare hormonala, stai linistita.mai multa grija pe viitor