| Anku112 a întrebat:

Ce parere aveti? E mai bine uneori ca fata sa faca primul pas pentru inceputul unei relatii? Si de ce happy Fundita pentru cele mai bune raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Barbiiie95 a răspuns:

Eu cred ca da dar si nu.O sa-ti explic de ce "da" si de ce "nu". Pentru Da-> deoarece pur si simplu numai poti sa astepti,chiar il iubesti si il vrei langa tine, deoarece baiatul ar putea fi mai timid si i-ar fi frica de un refuz, etc etc.Pentru Nu->deoarece baiatul ar crede ca esti "in limba" dupa el si ar face ce ar vrea din tine, deoarece el ar putea sa te accepta ca fiind o noua cucerire pe lista lui.Inainte sa intrebi un baiat daca ar accepta sa aiba o relatie cu tine, invata sa-l cunosti mai bine ca sa nu ai de suferit.Multa bafta. Funda?

7 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Acum depinde ca de obicei uni baieti sunt timizi si atunci trebuie fata sa faca primul pas pe de alta parte uni baieti sunt nesimtiti si isi pot bate joc de fata. pentru ca a facut ea primul pas.

| jasmine11 a răspuns:

Nu, intotdeauna, baiatul trebuie sa faca primul pas intr-o relatie, iar daca baiatul ala este un pepe lepe, chiar va trebui sa il faca o fata, dar de obicei daca il face o fata, atunci este considerata o disperata

| Bubuuuu a răspuns:

Nu conteaza cine face primul pas, ci conteaza ca acesta sa fie facut. Daca baiatul este mai timid, iar fata mai curajoasa. e normal sa faca ea primul pas.Nu scrie undeva ca baietii trebuie sa faca acest pas obligatoriu :d.

| Elena_9064 a răspuns:

Buna.Nu cred ca este bine ca fata sa fac primul pas oricum depide de pers...

| degette_1911 a răspuns:

Esti fata nu faci primul pas, lasa animalul sa atace si vezi ce da din el.

| annieavilla a răspuns:

Da...uneori cand astepti prea mult ca baiatul sa faca pasul si nu-l il face inseamna ca e timid si ii e frica ca il respingi(daca nu stie ca-l placi),daca stie ca il placi,poti face primul pas pentru ca baiatul e cam rusinat, e foarte obisnuit ca fata sa faca primul pas, de obicei fetele tupeiste cele rusinate si timide sa astepte baiatul sa faca primul pastongue

| loveyou2 a răspuns:

Mie chiar nu imi place ca fata sa faca primul pas
de ce?
pentru ca te crede disperata, poate
eu zic sa fii indiferenta, nu prea.
prietenul meu spune ca sunt prea indiferenta, ca nu`mi pasa de nimic. dar eu ma gandesc la el in fiecare minut! dar nu ii spun asta, nu vreau sa par disperata!