| KatlynKim a întrebat:

Voi ce parere aveti despre relatiile la distanta? Ati avut sau aveti astfel de relatii?
Daca vreti sa imi dati raspunsuri copiate sau rautacioase nu va mai obositi waiting

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima mea relatie s-a transformat intr-o relatie la distanta (am mers la facultati in orase diferite). Din experienta mea o relatie la distanta merge daca exista niste planuri reale pe un terme relativ limitat (gen in 2-3, maxim 4 ani) ne vom muta impreuna, ne vom casatori, etc.). Relatiile la distanta de genul: suntem impreuna dar nu ne facem planuri de viitor nu merg.

| EyeCandy a răspuns:

Parerea mea e ca genul acesta de relatii nu rezista, deoarece apare infidelitatea, sau lipsa de comunicare.

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună (:.
sora mea, care are 22 de ani, este acum în Franţa cu prietenul ei. ce spui de asta?
au fost împreună o perioadă lungă de timp, dar el a trebuit să plece în Franţa, deci relaţia lor s-a transformat în una la distanţă. adevărul este că au existat şi certuri, vorbe de genul,, habar n-am ce mi-a plăcut la tine!", şi alte lucruri asemănătoare. dar vorba Brigaelei, şi-au făcut planuri de viitor şi a mers. şi ştii cum? ea vroia foarte tare să meargă acolo, la el, apoi să se mute împreună, peste un timp să-şi întemeieze şi o familie..lucrul care a împins-o cel mai tare să facă asta era faptul că aici nu mai avea niciun viitor. aşa că şi-a cumpărat bilet de avion şi a plecat.
În prezent, sunt fericiţi (tare tare), crede-mă. deci, eu cred că relaţiile la distanţă ţin, dacă partenerii au încredere unul în altul şi dacă chiar se iubesc.