| Iulianaiuli78 a întrebat:

Ce parere aveți există să fi îndrăgostit doar de o singură persoană toată viața?
De la ce vârstă v-ați îndrăgostit prima si prima data?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Probabil ca da, dar cred ca depinde mult si de circumstante si de persoanele pe care le intalnesti de-a lungul vietii. Cred insa ca majoritatea ne indragostim de mai multe ori, dar avem o persoana care se ridica deasupra celorlalte, in ceea ce priveste intensitatea sentimentelor pe care le avem fata de ea...cel putin asta e cazul meu. M-am indragostit de mai multe gagici, dar exista una de care am fost mai indragostit decat de toate celelalte. Culmea este ca tocmai cu acea tipa nu am fost niciodata. laughing
La ce varsta m-am indragostit prima si prima data? La gradinita! Daca ar fi stiut educatoarea ce fantezii aveam cu ea! laughing

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O parere buna. Mai ales cand reciproca este la fel.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista dragoste care dureaza o vesnicie!
Sunt casniciile frumoase si longevive, care dureaza pana la moartea partnerilor.

Prima dragoste se infiripa la varsta adolescentei, dar este de incercare, fiindca nu rezista mult, noi doar invatand din ea, unde vedem daca ne potrivim unul cu celalat, daca suntem compatibili, daca avem puncte comune, preferinte comune, samd.

Relatiile adevarate de dragoste se leaga un pic mai tarziu, cand suntem maturi in gandire, cand stim ce vrem si mai ales cu cine vrem si daca exista compatibilitate si dragoste, atunci relatia poate fii pe viata.

| dullcat a răspuns:

Da exista.Doar ca iubirea se transforma in timp si de aceea unii ar raspunde ca nu, nu exista, deoarece nu isi dau seama de formele pe care le poate prelua, gandindu-se numai la iubirea de adolescenti sau iubirea aia pasionala, de inceput, intre tineri adulti.

Prima data la 19 ani.Ce s-au intamplat in liceu au fost doar episoade crush, superficiale.Valabil si pentru generala. laughing

| VoidEternal a răspuns:

Cu adevarat indragostit, pe la 15-16 ani. Colega de clasa, amuzanta, zambitoare, cu un ras contagios, plina de viata. Ochi albastri care ma bantuiau, si la care ma surprind gandindu-ma si acum din cand in cand.

Eu eram genul de tip dorky, timid si timorat, cu nasul mereu in carti, mi-era greu sa vorbesc cu fetele in general, mai ales daca aveam vreo pasiune pentru ele. Cu ea era diferit, ma uitam in ochii ei si ma simteam in centrul celui mai pufos loc din lume, puteam vorbi despre orice, era mereu vorbareata si deschisa. Ma topeam de dragul ei.

Dar anyway, e casatorita acum, a gasit un tip chiar fain, ma bucur pentru ea, are copil este fericita si si eu am trecut peste asta.

| FindMyName a răspuns:

Normal ca exista!
Dacă ei se iubesc cu adevărat, orice problema ar întâmpina, orice greutate, orice obstacol.vor rămâne împreună!

| Iulianaiuli78 explică (pentru FindMyName):

Am zis îndrăgostit, nu iubire...

| FindMyName a răspuns (pentru Iulianaiuli78):

Greseala mea, abia ce mă trezisem laughing

| Iulianaiuli78 explică (pentru FindMyName):

Nici o problemă mersi de răspuns oricum

| Ganderoaica a răspuns:

M-am îndrăgostit prima dată la nouă ani. Să fi îndrăgostit doar de o singură persoană toată viața nu e posibil -foc de paie-, doar dacă iubești cu adevărat este ceva pe viața.

| alieNusss a răspuns:

Eu prima dată cu adevărat m-am îndrăgostit la 18 ani. Până atunci mu stiam ce e dragostea. Eu nu cred că poti iubi doar un om o viață. Asta ține de ceea ce îți dorești tu. Sau poate că întâlnești oameni nepotriviți.