| taineamea a întrebat:

Ce parere va face o persoana care la prima voastra intalnire va vorbeste de fosta sau fostul?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intra prea repede in amanunte si i-as zice sa o lase moale daca vrea sa mentinem legatura ca amici.

| taineamea explică (pentru mgtow):

Eu asa am patit zilele trecute si imi spunea zambind cat de bine s-au distrat ei doi la mare anul trecut. E deja o problema e ca ii place de mine dar mie nu-mi place mai mult ca amic si ii voi spune asta pentru ca nu mi se pare corect sa-i dau sperante.

| raspunz a răspuns:

Poate fi un lucru rău, dacă arată că încă nu a trecut peste relație.
Poate fi un lucru bun, dacă prin asta vrea să arate că este o persoană serioasă, care a avut relații de lungă durată și vrea să fie sincer și să îți spună că tocmai a ieșit dintr-o relație, motiv pentru care de obicei oamenii preferă să abordeze lucrurile mai încet, mai cu calm. Dacă se apucă de povestit cât de grozav era fostul/fosta atunci e nasol. big grin

| darrio2007 a răspuns:

Inca mai are sentimente pentru persoana respectiva.

| taineamea explică (pentru darrio2007):

Corect. Si eu recunosc ca mai am sentimente pentru fostul dar la prima intalnire cu cineva nu vorbesc despre el si acord o sansa celui cu care ma vad si daca totul merge nu-i povestesc de exemplu cat de bine m-am distrat cu fostul intr-un anumit moment. Mi se pare o chestie de bun simt in primul rand sa nu intri in detalii legate de trecut atunci cand vrei sa incepi ceva nou.

| Denysa2012 a răspuns:

O parere ft naspa

| fosnet a răspuns:

Frustrare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E naspahappy Daca vorbeste de ea de bine de la prima intalnire inseamna ca nu a trecut peste, e melancolic si nu va face altceva decat sa fie si mai trist cu tine cand va realiza ca nu semeni cu ea. Daca vorbeste despre ea de rau e clar ca tipul nu merita 2 bani( pentru ca in cazul tau, va vorbi si despre tine altor femei ).

| MadalinaAlexa a răspuns:

Ori ii lipseste persoana respectiva, ori cauta in tine ceva ce nu a putut gasi in fostul/fosta. Si asa, povestindu-ti despre el/ea incearca sa se asigure ca tu o vei intelege mai mult si nu vei repeta greserile facute de respectivul/a.